Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Purtătoare de nivel mare pe canalul 62

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
satenicu

satenicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 22.01.2006
Scanat pe receiver nu indentifică nimic.Observ că purtătoarea are 10 MHz lățime 796-806 MHz,deci nu poate fi DVB-T2.
Oarece date? Extindere 4G? Ce o fi?
Cum am depistat-o.
Un coleg a venit la mine și a zis că sunt bruiate lavalierele cu emițător,vă dați seama ce nivel are semnalul.

#2
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 22.04.2010
CH 62 are de mult probleme,cum tot dau dupa Bulgari pe toata banda UIF de prin luna mai-iunie am observat ca am nivel pe acest canal cu toate antenele indiferent de directia pe care sint puse.
Scule de testat nu am decit recurile mpeg2 si 4 cu,care ma dau in UIF.
Din pacate ma necajeste si aici catv-ul,drept este ca la un nivel mult mai redus decit la vechea locatie.
Initial am crezut ca este de la cablisti,dupa ce am debransat de la general nivelul pe CH 62 a ramas la fel,atunci am dedus ca-i pe terestru.
Mai mult nu am investigat ca nu am scule.

#3
romanianjoker

romanianjoker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 10.02.2004

View Postsatenicu, on 04 septembrie 2015 - 13:35, said:

Scanat pe receiver nu indentifică nimic.Observ că purtătoarea are 10 MHz lăţime 796-806 MHz,deci nu poate fi DVB-T2.
Oarece date? Extindere 4G? Ce o fi?
Interesant. Uite aici un studiu britanic din 2011 http://stakeholders....ical-Report.pdf despre impactul LTE pe 800Mhz.

#4
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
(e vorba de telefonoa mobila 4G)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate