Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

PATARA

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Salut, vad ca aceasta localitate este destul de putin discutata, eu am stat anul acesta 4 zile aici la hotelul Dardanos http://www.pataradar.../uk/Pag-01.html .
Hotelul este superb, este o afacere de familie, foarte curat, personalul este de nota 11 din 10, se plateste plaja dar daca stai in localitate ai ocazia sa cumperi un card de plaja care garanteaza accesul intregii familii o saptamana cu 6,5 lire.
Este o localitate micuta, foarte primitoare cu oameni primitori si politicosi. Patara este o destinatie pentru relaxare, pentru plaja care este cu nisip foarte fin si fierbinte si curat, pentru apa limpede si foarte calda si mai ales pentru practicarea unui turism ecologic. Tot in aceasta vacanta am fost si 7 zile in Antalya la UAI si când am vazut ce risipa este acolo vreau sa spun ca am fost oripilat.
Sunt cateva restaurante, este un bar pe plaja si fast food, sunt pensiuni dragute si pe toate buzunarele.
Eu am facut rezervarea prin Booking.com si am platit 320 Euro/4nopti 2 adulti si un copil de 5 ani cu mic dejun inclus.
Daca esti in cautarea zbenguielii, a cluburilor sau discotecilor, atunci Patara nu este pentru tine.

Attached Files



#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Am stat si eu doua ore aici Posted Image, cât sa mai adaug putin bronz la cel lipit deja pe trupul meu superb, de mascul feroce (burta nu am pus-o la socoteala...). Am platit 5 lire de persoana, 2 lire pentru masina si 3 lire pentru vizitarea orasului antic Patara, oras pe care nu am catadicsit sa-l vizitam deoarece era ora 13:30 si ne topeam de caldura.
Pentru cei care ajung la Patara, tineti minte acest "hint": persoana de la casa de bilete o sa va întrebe daca doriti sa vizitati si ruinele Patarei. Spuneti un "NU" simplu si uite asa ati economisit 3 lire de persoana. Nisipul fin, apa azurie a marii si gozlemele (8 lire gozlemele) sunt excelente!

Vezi cele trei fotografii cu plaja Patara, ramasa fara steagul lui Rott (stâlpul se tine bine pe picioare).
http://forum.softped...8#entry17649748

Edited by florinbad, 03 September 2015 - 17:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate