Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Metropolitan City (Titan - Str. Victor Brauner)

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#19
impdcl

impdcl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.03.2015
Tot aseara am trecut si eu prin zona, spre nenorocul meu cat am mers pe jos de la statia de metrou Nicolae Teclu pana la Decathlon era sa-mi cada tot parul din nas de la mireasma placuta de la Glina/Protan/Dambovita/stana de oi (care e nu e foarte departe pe de-a dreptul fata de zona Policolor 1-2 km) ....ce pot sa zic ...Ghinion!! o batut vantu in directia care nu trebuie!! Posted Image

#20
BlueRay

BlueRay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2007
Salut,

   A facut cineva rezervare pentru acest complex? Si daca da, aveti mai multe informatii decat cele oferite pe site-ul lor ? Ma intereseaza in primul rand ce firma se ocupa de constructia complexului.

#21
geompj

geompj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2010
O sa vizitez eu astazi santierul si voi cere mai multe informatii si le voi posta aici

#22
sadail05

sadail05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.07.2009
Sunt interesat de un apartament de 3 camere in acest complex. Am purtat mai multe discutii cu dezvoltatorul. Am vazut PUZ ul, autorizatia de constructie noua, se muncea chiar daca era frig. Mi au povestit toate planurile lor de viitor, vor sa construiasca mult aici (pana in bulevardul Th. Pallady) cu mall, centru spa, gradinite, bla bla bla....o sa dureze ani de zile...
Apartamentele sunt ok din punctul meu de vedere...caramida, bucatarii inchise, balcoane mari, parcari subterane etc.
Am cerut un draft de antecontract...ce m-a facut sa imi pierd increderea in ei a fost faptul ca au un notar "preferat" si cumparatorul se obliga sa isi faca abonamentul internet-tv la firma Metropolitan Interlink (cel putin 4 ani) si sa plateasca servicii de paza (62 lei pe luna) de la firma Falcon Group...
A incheiat cineva antecontractul cu clauzele astea ?

#23
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai... Toata lumea? :)))

Nu mai asculta chiar tot ce zic ei legat de  planurile de viitor. Vezi ca au intarzieri foarte mari pe toate santierele.

#24
previct

previct

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2015

View Postsadail05, on 22 ianuarie 2016 - 19:24, said:

Sunt interesat de un apartament de 3 camere in acest complex. Am purtat mai multe discutii cu dezvoltatorul. Am vazut PUZ ul, autorizatia de constructie noua, se muncea chiar daca era frig. Mi au povestit toate planurile lor de viitor, vor sa construiasca mult aici (pana in bulevardul Th. Pallady) cu mall, centru spa, gradinite, bla bla bla....o sa dureze ani de zile...
Apartamentele sunt ok din punctul meu de vedere...caramida, bucatarii inchise, balcoane mari, parcari subterane etc.
Am cerut un draft de antecontract...ce m-a facut sa imi pierd increderea in ei a fost faptul ca au un notar "preferat" si cumparatorul se obliga sa isi faca abonamentul internet-tv la firma Metropolitan Interlink (cel putin 4 ani) si sa plateasca servicii de paza (62 lei pe luna) de la firma Falcon Group...
A incheiat cineva antecontractul cu clauzele astea ?
Eu am rezervat...anul trecut pe 7 februarie. La sfarsitul lui mai pentru ca nu le iesira toate actele mi-am recuperat banii si mi-am vazut de drum. In ceea ce priveste contractele la cablu si paza ori le acceptati asa, ori va trebui sa asteptati pana la instalari. Eu de exemplu m-am mutat intr-un compex nou unde nu sunt bagate pe gat contracte d-astea. Doua luni a durat pana s-a pus rds-ul in miscare.
Bafta sa termine anul asta si sa va mutati!

#25
geompj

geompj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2010
Eu am semnat antecontractul saptamana trecuta. Intr-adevar, paza( cu care, personal sunt de accord) si internet-tv te obliga pe o perioada de 4 ani. Termenul de finalizare...vedem Posted Image momentan sunt la etj 5 din 8

Edited by geompj, 27 January 2016 - 11:39.


#26
2spiridusi

2spiridusi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.03.2016
hello,
pe 26 martie am fost pe acolo si vad ca se lucreaza la et. 6...7...
termenul de finalizare ar fi iulie 2016, dar sunt sceptica :(

Attached Files



#27
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Doar sceptica? Mai adauga cateva luni pana va fi gata...

#28
2spiridusi

2spiridusi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.03.2016
Mi-am facut rezervarea de anul trecut ... daca termina anul asta eu sunt multumita :) macar sa mai prind prima casa

#29
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Atunci e bine. Bafta.

#30
dlorenae

dlorenae

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2016
Buna seara !
SI eu am facut rezervare anul trecut in septembrie, si de curand am vorbit cu ei si mi-au zis ca undeva in august o sa fie gata! Acum sa speram ca va fi asa! Posted Image

#31
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
http://www.ciutescu....ator-imobiliar/

#32
Tudor751

Tudor751

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2015
Site-ul infodosar utilizat si de catre dl Ciutescu include si alte dovezi ale istoricului dezvoltatorilor nostri. Am spicuit doar cateva spete:
http://infodosar.ro/...a=&valinstanta=
1. Au pierdut in instanta in 2010-2012, deoarece refuzasera sa dea inapoi avansul de 8000 de euro primit de la o familie. 3-4 ani a durat procesul pentru 8000 de euro.
http://webcache.goog...o&ct=clnk&gl=ro
2. Au pierdut in instanta in fata Asociatiei de Proprietari, deoarece refuzasera sa aduca alimentarea cu apa la parametri normali. Va dati seama ca daca vom cere dezvoltatorilor sa repare peste 1-2 ani eventualele probleme cu subsolul inundat/si altele, ei vor refuza categoric si va trebui sa-i actionam in judecata. ASTA NE ASTEAPTA!!!
http://webcache.goog...o&ct=clnk&gl=ro
3. Au pierdut fata de cativa furnizori, carora nu le-a achitat facturile in totalitate - GDF, ING etc. Fata de GDF, Robertino a refuzat sa plateasca 607 lei (ati citit bine!!!) si a fost chemat in judecata. Firesc, a pierdut...
http://infodosar.ro/...15&submit=Cauta
http://infodosar.ro/...15&submit=Cauta
4. Au pierdut acum cateva zile in fata Enel Muntenia, pentru ca a refuzat plata unei facturi de aproximativ 1000 de euro
http://infodosar.ro/...15&submit=Cauta
5. Bomboana de pe coliva (cazul prezentat de catre dl Ciutescu). O gramada de termene, foarte multe amanari, actiuni disperate ale lui Robertino. Ultima, cea mai hazlie, a vizat urmatoarele: "În temeiul art. 29 alin (4) din Legea nr. 47/1992: Sesizează Curtea Constituţională cu excepţia de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. 311 C.pen. din 1969 ?i art. 356 C.pen. în vigoare, invocată de inculpatul Georgescu Robertino în dosarul penal nr. 722/1748/2014 al Judecătoriei Cornetu. Pronunţată în sedinţă publică, azi, 18.04.2016." Cred ca a vrut sa castige timp, pentru ca joi 5 mai s-a decis pronuntarea sentintei pe 17 mai 2016. Adica, a cerut sa fie declarat neconstitutional ARTICOLUL PRIVIND PEDEAPSA PENALA  PENTRU INFESTAREA APEI http://legeaz.net/no...-penal/art-356. Cu alte cuvinte, daca toti au dreptul sa ne otraveasca cu diferite substante alimentele pe care le ingeram, si el ar trebui sa scape pentru ca le-a servit clientilor apa cu CACAT.
http://infodosar.ro/...14&submit=Cauta
http://infodosar.ro/...11&submit=Cauta

#33
2spiridusi

2spiridusi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.03.2016
Hello,
Mai știe cineva ceva de metropolitan policolor ?
Credeți ca or sa termine anul asta? E destul de frustrat ca au început de foarte mult timp și la Negoiță, peste drum, deja s-au mutat oamenii.
Ultima data mi-au spus ca o sa fie gata în septembrie...dacă suntem mai multi care am rezervat de multa vreme poate am putea sa punem ceva presiune pe ei...vad ca acum au în paralel 7 ansambluri rezidențiale în construcție
Sincer nu înțeleg de ce s-au apucat de 7 ansambluri rezidențiale în paralel în loc sa facă unu' sa-și ia banii pe el și apoi sa se apuce de altul...
E frustrat, parca ii rog cu bani :(

#34
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Slabe șanse sa termine. Citește și pe Metropolitan Aviației.  Și acolo e aceeași problema, mai mult se sta decât se lucrează.

#35
c1234d

c1234d

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.07.2015
La Aviatiei anul trecut in primavara era acelasi stadiu ca acum la Policolor. Este Iunie 2016 si noi inca nu ne-am mutat, si mai dureaza 2-3 luni ca popa sa fie gata zonele comune. Si la noi au fost doar 200 ap! Nu vreau sa sune descurajator, dar mai devreme de vara anului viitor nu cred ca va fi gata.

#36
Tudor751

Tudor751

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2015

View Postc1234d, on 04 iunie 2016 - 12:43, said:

La Aviatiei anul trecut in primavara era acelasi stadiu ca acum la Policolor. Este Iunie 2016 si noi inca nu ne-am mutat, si mai dureaza 2-3 luni ca popa sa fie gata zonele comune. Si la noi au fost doar 200 ap! Nu vreau sa sune descurajator, dar mai devreme de vara anului viitor nu cred ca va fi gata.

Confirm cele scrise anterior. Am fost joi  prin zona si parca am revazut Metropolitan Aviatiei din aprilie _ mai 2015. Daca Aviatiei va fi gata in toamna 2016/primavara 2017, cel de la Policolor nu se va finaliza decat la inceputul lui 2018. Promisiunile doamnei Gabriela (daca nu gresesc) sunt foarte optimiste (in toamna va mutati), dar realitatea este cu totul alta. Negoita a vandut deja mare parte dintre apartamente, iar unii s,au mutat deja. Este frustrant sa vezi ca peste drum sunt lumini aprinse noaptea in apartamente, iar la Robertino exista doar o structura...

Edited by Tudor751, 18 June 2016 - 11:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate