Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

iPhone 6S / iPhone 6S Plus - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2465 replies to this topic

#2413
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Nu poti pe orice telefon sa folosesti datele mobile in timpul unui apel cu voce. Limitarea vine din partea modemului.

#2414
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
ciudat ! nu credeam asta. am un S4  mult mult mai vechi care merge perfect . cred ca revin urgent la android din nou. acesta e un nou motiv.
mersi pt raspuns !

#2415
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Din punct de vedere al conexiunilor la rețea, iPhone 6 stă mai bine decât Galaxy S4, care nu are de exemplu 4G.

#2416
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009

View Postsenzanome, on 30 ianuarie 2020 - 12:35, said:

Din punct de vedere al conexiunilor la rețea, iPhone 6 stă mai bine decât Galaxy S4, care nu are de exemplu 4G.
al meu are 4g si merge perfect. a fost nou , nu l-am rootat este pe soft original android 5.1 .are si led de infrarosii (il folosesc ca telecomanda universala ) are senzori de umiditate,s.a.(il folosesc ca statie meteo ) i-am instalat gps (merge fara date mobile)  pot inregistra convorbirile telefonice (toate) TOTUL FREE .dar ma bucurasem ca prmisem cadou iphone. la acesta aproape totul  e cu bani .concluzia:  mi se pare mai mult o grandomanie.(dar asta e o parere proprie) mai bine folosesc banii pt viitoare excursii si vacante.
multumesc inca odata pt raspunul prompt lui OriOn20 !

Edited by dan2626, 30 January 2020 - 13:55.


#2417
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
De când am iPhone-ul 6S, nu am plătit bani pentru vreo aplicatie. Și am instalat toate aplicațiile pe care le foloseam și pe Android. Pe telefonul cu Android, chiar am fost nevoit sa cumpăr câteva aplicații.

#2418
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011

View Postsenzanome, on 30 ianuarie 2020 - 12:35, said:

Din punct de vedere al conexiunilor la rețea, iPhone 6 stă mai bine decât Galaxy S4, care nu are de exemplu 4G.

Pai s4 este din 2013 martie iar 6s din 2015 septembrie, vorbim de 2 ani si jumatate distanta.

#2419
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Dan2626 vorbește de iPhone 6, deci a greșit și topic-ul.

#2420
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Corect, oricum tot este un an si jumatate.

#2421
nurofen007

nurofen007

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.12.2019
Salut! Capacitatea bateriei e la 85% (a fost schimbată acum 1 jumate la reprezentant Apple) , am nevoie de 2 încărcari pe zi, dacă prinde caldura (de exemplu sta sub pătura sau se nimereste sub piciorul meu in timp ce stau asezat) se înfierbânta și bateria moare imediat. Știe careva care ar fi cauza? Bănuiesc ca bateria e praf.

#2422
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Fa update la ultima versiune de iOS 13.3.1, care mai rezolva din problemele cu bateria de la iPhone 6S. Update-ul din Noiembrie anul trecut de iOS a fost criminal pentru baterie. După acel update, mie mi-a scăzut viata bateriei la iPhone 6S de la 95% la 87%. Cred ca acel update a fost cu dedicație de la Apple, ca posesorii de iPhone 6S sa facă upgrade la versiuni mai noi de iPhone, ca tot a fost Black Friday și Crăciunul. Eu îmi schimb iPhone-ul când vreau eu, nu când vrea Apple!

#2423
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
E bine că ți-a lăsat impresia Apple asta. Ești exact ce vor ei :)

#2424
nurofen007

nurofen007

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.12.2019

View Postsenzanome, on 01 februarie 2020 - 13:40, said:

Salut! Fa update la ultima versiune de iOS 13.3.1, care mai rezolva din problemele cu bateria de la iPhone 6S. Update-ul din Noiembrie anul trecut de iOS a fost criminal pentru baterie. După acel update, mie mi-a scăzut viata bateriei la iPhone 6S de la 95% la 87%. Cred ca acel update a fost cu dedicație de la Apple, ca posesorii de iPhone 6S sa facă upgrade la versiuni mai noi de iPhone, ca tot a fost Black Friday și Crăciunul. Eu îmi schimb iPhone-ul când vreau eu, nu când vrea Apple!

Din 2018 nu am mai făcut nici un update, tocmai din motivele insirate de tine. Am versiunea 11.4 . Voi mai trage de el așa pana va apărea iPhone 12 după care voi analiza dacă merita cumpărat sau ma voi îndrepta spre 11.

#2425
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Dar cei de la Apple mi-au lăsat impresia ca iOS este mai bun decât Android OS, chiar dacă nu este un OS perfect.

#2426
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Ai simtit si in autonomie o scadere?eu cred ca cifrele de la sanatatea bateriei nu sunt reale.

#2427
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Acum dacă nu vrei sa faci jailbreak, este recomandat sa-ți updatezi iPhone-ul la ultima versiune de iOS. Cei de la Apple lansează și update-uri de iOS cu bug-uri, dar le rezolva prin alt update destul de repede. Cel puțin la ultima versiune de iOS 13.3.1 recomand update-ul. Acum ca să nu ai surprize neplăcute, citești pe net ce versiuni de iOS au bug-uri și după aia faci update.

#2428
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Salutare! Vreau sa readuc la viață bătrânele iPhone 6 și 6s ce zac în sertar de multa vreme. E nevoie de schimbarea bateriei (6 are 61% iar 6s 81%). Recomandati-mi cea mai buna baterie pentru ele, de schimbat mă ocup personal. N-aș vrea sa dau banii pe vreo petarda care sa se umfle după 3 luni sau sa țină puțin la consum.

#2429
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Dacă nu mergi intr-un service autorizat sa schimbi bateriile, nu poți fi sigur ca găsești ceva de calitate și fiabil. M-am uitat de curiozitate și pe Amazon, la ce baterii pentru iPhone 6S poți găsi și nu poți fi sigur de ceva. Numai chinezării neoriginale.

#2430
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Pe Amazon am aruncat și eu ochii și tot așa, nimic sigur. Mi-e a daca le duc la băieții autorizați, îmi vor cere mai mult decât face telefonul :)) Sa dau undeva la 200 ron/telefon sa zicem, e deja prea mult pentru ele așa că mai bine le las înapoi în sertar, că oricum nu le fac dailydriver,doar voiam să le păstrez cat mai mult și să fie cât mai ok.


Mulțumesc de răspuns!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate