Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

iPhone 6S / iPhone 6S Plus - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2465 replies to this topic

#2377
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
Telefonul nu mai arata nimic, am fost cu el si este problema pe placa de baza. In schimb el functioneaza, are sunet, merg apeluri. As vrea sa sal vez pozele din el, si nu reusesc, cand il conectez la iTunes pe laptop, imi spune sa raspund de pe acest iphone, dar cum?

#2378
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
După update-ul la iOS 12.3, iPhone-ul 6S al meu parcă se mișcă și mai bine. Dovada ca iOS este cel mai bun OS pentru dispozitive mobile.

#2379
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010
Este o dovada ca developerii si-au facut treaba si au gasit imbunatatiri. Nu este in niciun caz o dovada cum ca ar fi cel mai bun sistem de operare mobil

#2380
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Invidia asta Posted Image Posted Image Posted Image

#2381
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View PostR10, on 10 iunie 2019 - 21:22, said:

Este o dovada ca developerii si-au facut treaba si au gasit imbunatatiri. Nu este in niciun caz o dovada cum ca ar fi cel mai bun sistem de operare mobil
Am citit pe gsmarena păreri la mai mulți posesori de smartphone-uri cu OS Android, care după ce și-au făcut update la Android 9 Pie, se plâng ca smartphone-urile lor au probleme de genul: pierd semnalul Wi Fi sau 4G, bateria se consuma mult mai repede, camera foto scoate poze mai nasoale etc. Și asta este valabil pentru mai multe mărci de smartphone-uri și mai multe modele. La iPhone-ul 6S al meu, după fiecare update, smartphone-ul funcționează mai bine. De exemplu, după ultimul update la iOS, a crescut autonomia bateriei.

#2382
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Cred ca tu ai un 6s mai special !

#2383
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postsilviu03, on 24 iunie 2019 - 14:07, said:

Cred ca tu ai un 6s mai special !
Ce faci, ma urmărești?

#2384
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Urmaresc topicurile despre telefoane,automat vad si ceea ce ne mai povestesti tu.

#2385
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postsilviu03, on 24 iunie 2019 - 15:27, said:

Urmaresc topicurile despre telefoane,automat vad si ceea ce ne mai povestesti tu.
Dacă tot ma urmărești, poate mergem împreuna la un film, luam cina împreună?

#2386
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Aveti mesageria privata pentru intalniri!

#2387
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View PostDecember, on 24 iunie 2019 - 20:36, said:

Aveti mesageria privata pentru intalniri!
Mesajul meu a fost unul ironic ...

#2388
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010

View Postsenzanome, on 24 iunie 2019 - 13:37, said:


Am citit pe gsmarena păreri la mai mulți posesori de smartphone-uri cu OS Android, care după ce și-au făcut update la Android 9 Pie, se plâng ca smartphone-urile lor au probleme de genul: pierd semnalul Wi Fi sau 4G, bateria se consuma mult mai repede, camera foto scoate poze mai nasoale etc. Și asta este valabil pentru mai multe mărci de smartphone-uri și mai multe modele. La iPhone-ul 6S al meu, după fiecare update, smartphone-ul funcționează mai bine. De exemplu, după ultimul update la iOS, a crescut autonomia bateriei.

Deci după update-ul de la iOS 10 la 11 a mers totul mai bine? Daca răspunsul tău este da, spune-mi când te întorci din Wonderland ca să nu îți mai răspund până atunci :)

#2389
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postsenzanome, on 16 mai 2019 - 15:44, said:

După update-ul la iOS 12.3, iPhone-ul 6S al meu parcă se mișcă și mai bine. Dovada ca iOS este cel mai bun OS pentru dispozitive mobile.

Cel mai bun nu exista (indiferent de domeniu).
Totul este subiectiv (altfel, WM 10 da "clase" si acum (ca SO)).

#2390
Claudio_

Claudio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 29.09.2012
Salut, baieti.
Ma puteti indruma spre un service gsm unde pot inlocui capacul spate la al meu 6s?
Merita investitia in cazul in care doresc sa l vand?
Daca se poate un service unde pot trimite telefonul prin curier fiindca nu locuiesc in Bucuresti, unde presupun ca sunt majoritatea serviceurilor. Multumesc.

#2391
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Cum naiba acest telefon sa mai aibă prețul de 1600 de lei la Altex🤣🤣🤣🤣..Are deja 4 ani😂😂Chiar exista așa fraier încât să de-a atatia bani pe un telefon așa vechi?Adică,cel ce îl cumpără,îl mai tine cel puțin un an-2..deja o să fie antic..când îți poți lua ceva nou 😂😂

#2392
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Ai venit până aici pe topic doar ca să gândești cu voce tare sau ce vrei să demonstrezi?


#2393
puiugr

puiugr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 01.11.2007
Salutare,tocmai am trecut de pe android pe iphne 6s plus si am urmatoarele nelamuriri,poate ma puteti ajuta.Ca sa vad filme pe iphone trebuie sa le convertesc si sa pun cu itunes?un program de descarcat torente se gaseste?la android descarcam un serial de ex.de pe torente si ma uitam la el foarte simplu cu vlc player.Alta pb ar fi ca am multa muzica si nu reusesc sa fac foldere in itunes cand le pun mi le ia toate gramada.Va multumesc!

#2394
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Nu poți face foldere individuale in iTunes, eu cel puțin nu am descoperit asta. Programe de descărcat torente nu sunt pentru iPhone. Asta dacă nu faci jailbreak.

View Postadryan871, on 20 septembrie 2019 - 05:52, said:

Cum naiba acest telefon sa mai aibă prețul de 1600 de lei la Altex🤣🤣🤣🤣..Are deja 4 ani😂😂Chiar exista așa fraier încât să de-a atatia bani pe un telefon așa vechi?Adică,cel ce îl cumpără,îl mai tine cel puțin un an-2..deja o să fie antic..când îți poți lua ceva nou 😂😂
iPhone 6S este lansat in 2015 dar a primit update la ultima versiune de iOS. Spre exemplu, Samsung Galaxy S8 care este mai scump și a fost lansat in 2017 nu mai primește update la Android 10. Datorită suportului software de lunga durata, 5 ani, și modelele de iPhone mai vechi își merita banii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate