Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Atentie ! Minutele internationale de la Orange exista doar pe anumite retele !

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postaris86, on 01 septembrie 2015 - 08:26, said:

Nu este adevarat. Am si eu cangur 15, si regula de consum este individual. Cele din tara se consuma din cele nelimitate si cele internationale se consuma separat.

Nu cred că e acelaşi abonament! Noi avem nelimitat fix internaţional în UE, SUA şi Canada şi 200 pe mobil, cu excepţia prefixelor din tabelele ataşate la ambele categorii (atât numere fixe, cât şi mobile).

Attached Files

  • Attached File  15.png   120.46K   56 downloads

Edited by vio73, 01 September 2015 - 14:29.


#20
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Nu cred ca este acelasi. Cel din magazin mi-a zis ca nu are nelimitat in UE pe fix. Are nelimitat doar in Romania. Iar international are 200 sau 400 minute fix si mobil. (nu mai tin minte exact)

#21
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Dacă îţi trebuie nelimitat pe fix în Canada, SUA şi UE, îl poţi lua pe ăsta. Dacă îţi trebuie mai mulţi GB de net, îl iei pe ăla. Oricum, e peste Telebălărie!

#22
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004

View Postvio73, on 01 septembrie 2015 - 14:57, said:

Dacă îţi trebuie nelimitat pe fix în Canada, SUA şi UE, îl poţi lua pe ăsta. Dacă îţi trebuie mai mulţi GB de net, îl iei pe ăla. Oricum, e peste Telebălărie!

Pe asta care? pe pagina lor de net cangur 15 nu-l gasesc...

#23
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Nu e pe pagină, îl ceri la portare, dar nu știu și dacă îl poți obține.  Are doar 2 GB de net însă și ce mai vezi acolo în printscreen: nelimitat minute și sms-uri naționale, etc. Probabil că dau și ceva reduceri consistente la telefoane.

Edited by vio73, 01 September 2015 - 15:08.


#24
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Cu telefon sau fara? La portare mi-au oferit abonamentul de 15 euro cu 10gb, cu telefon. In ceea ce priveste internationalul, are inclus in abonament 200 sau 400 minute UE (fix si mobil). Problema o reprezinta ordinea de consumare a minutelor. Bine, tinand cont ca-mi expira abonamentul prin noiembrie, parca, astept oricum sarbatorile.

Edited by micutu82, 01 September 2015 - 15:10.


#25
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Cu telefon. La Orange ți se iau minutele normal, adică vorbești internațional ți se ia din cele internaționale, vorbești național, ai nelimitat, etc. Nu există încurcături din alea!

#26
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Atunci incurcatura a facut-o angajatul orange :P

#27
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,816
  • Înscris: 26.02.2010
Același lucru l-am spus mai sus, doar la Telekom consumi minutele internaționale în Romania.

#28
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
La Telekom mobile consumul din România nu afectează consumul din ue pe fix sau mobil. La Telekom fix e magaria asta

Edited by micutu82, 01 September 2015 - 16:47.


#29
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010

View Postaris86, on 01 septembrie 2015 - 15:37, said:

la Telekom consumi minutele internaționale în Romania.

Cand nu se vor mai consuma primele, vor creste. Pana una, alta scad.

#30
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Ar trebui UE să dea nişte directive în acest sens, nu se poate să oferi în UE 100 de tarife diferite. E nebunie curată.

#31
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006

View PostAlexEn, on 01 septembrie 2015 - 07:26, said:

Nicule, nu ai raspuns la intrebarea mea, ce Tigru ai? Cel din 2013?
Salut , da este tigrul din 2013 fara minute pe mobil. :)

#32
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Resuscitez acest topic doarece pare cel mai potrivit pentru frustrarea mea .
1. Se da una bucata orange prepay  + extraoptiune cu minute  internationale pe mobil.
2. Se apeleaza numar de UK,  dintr-o retea mare  ( in  cazul de fata abonament la Three UK, unul din  operatorii majori de telefonie mobila din UK).
3.  Dupa un apel de 1 minut si 1 secunda se constata ca in loc de minute, s-a  taxat din credit suma de 53 centi !
Verific pe site-ul orange  faimoasa lista de exceptii si bineinteles ca prefixul  00447366  ( repet, retea majora din  UK) se regaseste pe lista!  
CUM ?! E de inteles cand apelezi retele obscure, MVNO-uri gen Lebara, Lyca, Vectone,  Asda Mobile samd. Dar unul din cei 3 operatori principali e pe lista de exceptii ?!?! WFT Orange !!

Attached File  orange prefixe uk .jpg   301.36K   38 downloads

Later edit : Cum naiba sa ai peste o suta de prefixe exceptii dintr-o singura tara ?!   Chiar sunt atat de dati dracului britanicii  si nu  se ajunge la intelegeri cu negociatorii din companiile lor ?!

Edited by derutatu667, 02 December 2018 - 19:15.


#33
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015
Reteaua ' 3 ' este un pic mai particulara in felul ei, nu e partenera 'Orange' - Ro Posted Image așadar e absolut normal că se afla în lista de rețele tarifate care au tarife diverse și nu sunt din cele care consumă din minutele naționale sau internaționale valabile a fi utilizabile in Roaming in spatiul EE ( SEE) .

Daca nu ai verificat in prealabil lista ''te-ai derutat'' dom'le Posted Image 'derutatu667' Posted Image

#34
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Ghinion!
Extrapoland, e ca si cum ai fi frustrat ca Telekom nu ofera minute gratuite in Vodafone.

#35
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Inteleg bineinteles ca totul e o intelegere (sau lipsa ei) comerciala . A absolut normal. Dar tot ramane frustrant!

Iar daca Telekom mi-ar oferi minute nationale pe mobil, cu steluta ca NU in  Vodafone, tot ar fi frustrant! Contractual, legal dar  tot deranjant !

#36
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005

View Postderutatu667, on 02 decembrie 2018 - 19:18, said:

Resuscitez acest topic doarece pare cel mai potrivit pentru frustrarea mea .
1. Se da una bucata orange prepay  + extraoptiune cu minute  internationale pe mobil.
2. Se apeleaza numar de UK,  dintr-o retea mare  ( in  cazul de fata abonament la Three UK, unul din  operatorii majori de telefonie mobila din UK).
3.  Dupa un apel de 1 minut si 1 secunda se constata ca in loc de minute, s-a  taxat din credit suma de 53 centi !
Verific pe site-ul orange  faimoasa lista de exceptii si bineinteles ca prefixul  00447366  ( repet, retea majora din  UK) se regaseste pe lista!  
CUM ?! E de inteles cand apelezi retele obscure, MVNO-uri gen Lebara, Lyca, Vectone,  Asda Mobile samd. Dar unul din cei 3 operatori principali e pe lista de exceptii ?!?! WFT Orange !!

Attachment orange prefixe uk .jpg

Later edit : Cum naiba sa ai peste o suta de prefixe exceptii dintr-o singura tara ?!   Chiar sunt atat de dati dracului britanicii  si nu  se ajunge la intelegeri cu negociatorii din companiile lor ?!
Eu am un nr de Vectone la origine care nu-i in lista aia... nu stiu cum s-a ajuns la lista asta...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate