Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview P5 Energy

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Aveți asa ceva? Cum se comporta?

#20
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Tocmai mi-a sosit unul, si vad ca difuzorul din spate arata ca si cum ar fi partial obturat, adica arata neuniform. La voi arata la fel ?

#21
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Logodnica mea a reusit sa scoata, fara sa-si propuna, 8 zile si ceva de functionare din 1 incarcare.

#22
voodoo1

voodoo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 08.04.2009

View Postcornel001, on 14 februarie 2016 - 19:39, said:

Logodnica mea a reusit sa scoata, fara sa-si propuna, 8 zile si ceva de functionare din 1 incarcare.
Daca ajuta pe cineva,telu se misca ok,nu e testat in jocuri dar daca deschizi mai multe taburi atat la uc browser cat si la gchrome(7-10) se observa o incetinire la incarcarea paginilor un browser dar poate fi si de la program in sine, de auzit atat in difuzor cat si in casca se aude destul de tare zic eu, la vibratii e slabut asa ca daca primesti un mesaj nu simti cand vibreaza, de fapt nu stiu daca vibreaza chiar daca e activata vibratia. Culorile sunt ok,nu obositoare ptr ochi, semnal ok pe 3g, si da se simte totusi ca procesorul desi ep e arhitectura Arm A53 care e foarte buna dar nici un 1ghz ci 988 mhz( parca am fi acum 5-7 ani cu cpu de genu) daca era 1,2-1,3 ghz era o diferenta totusi,dar ptr muzica,navigare pe net,baterie este destul de ok dar camera cam varza daca nu ai lumina buna numai zic de cea frontala.
Per ansamblu e un tel foarte bun pe partea de autonomie tine 2 zile fara nici o problema si daca a intereseaza si acest aspect,telefonul in stand by fara sa fie umblat la el deloc,fara cartela in telefon,s-a dus 20%  baterie  in 1 zi si  22 ore si 20 min.

#23
csm75

csm75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.01.2007

View Postdoarmiky, on 04 octombrie 2015 - 09:33, said:

Nu e hd dar se vede super ecranul.este quad de 1ghz pe 64bit si ruleaza bn fara lag.cumpara cu incredere.iar bateria tine 12ore de stat nonstop pe el cu 3g
Salut,
Ai stat cu ecranul deschis 12 ore, sau ai avut 3G-ul deschis si ai verificat mail-uri din cand in cand, sau ai intrat pe browser din cand in cand?
Ecranul este consumator foarte mare la orice dispozitiv.

#24
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009
Pentru custom recovery si root: http://www.techvilla...nd-install.html
Am testat pe telefonul meu si a functionat.

#25
lukyy81

lukyy81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.11.2013
unde gasesc stock firmware pentru p5 energy?

#26
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009
Din pacate nu exista pe net. Poate pe viitor. Dupa ce am rootat telefonul si am instalat recover-ul am facut backup la romul din telefon.

#27
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Am un astfel de telefon pe post de tableta. Sunt multumit de acumulator, tine cateva zile, dar in momentul in care procentajul scade sub 15% devine brusc dezamagitor, descarcandu-se foarte-foarte repede. Un prieten are si el modelul asta de telefon, dar al lui nu manifesta descarcarea asta rapida de la 15 la 0%. Sa fie de la faptul ca eu am acceptat de la inceput o actualizare de sistem Android, iar el inca nu?

Edited by Logatu, 18 March 2016 - 22:53.


#28
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Salut,
Are screen mirroring, sau wifi display sau miracast?
Mulțumesc!

#29
enverhoxha

enverhoxha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 16.02.2008
Poti pune impreuna un SIM de telefonie si un SIM de date (cel din stickul Digi Net Mobil) in asa fel incat sa ai net de pe al doilea?

#30
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011

View Postenverhoxha, on 17 aprilie 2016 - 00:01, said:

Poti pune impreuna un SIM de telefonie si un SIM de date (cel din stickul Digi Net Mobil) in asa fel incat sa ai net de pe al doilea?

Desigur.

Edited by Logatu, 17 April 2016 - 08:24.


#31
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Dar nu 2 de Digi, pentru că un singur sim funcționează la un moment dat pe 3G.

#32
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Salut,
L-am cumparat dar nu am gasit functie de screen mirroring, asta ca sa raspund celor care vor avea aceeasi curiozitate, drept pentru care am zis sa dau o cautare in play store dupa aplicatii care activeaza functia, deoarece unele telefoane (brand-uri mai de Doamne ajuta) o au "ascunsa". Asa m-am lovit de prima problema: pot cauta pe google play, dar nu pot descarca aplicatii si nici actualiza din cele preinstalate. I-a dat fratele vostru, restart, factory restore, scos user, bagat altu', o problema am rezolvat-o trecând ceasul pe manual, am incercat update de soft (firmware) deoarece nu am ultima versiune V5786, imi spune ca nu o gaseste si ca ce am eu este ultima desi pe site-ul lor sunt doua proceduri de update OTA, in cazul meu ar fi "Procedura de update prin OTA - Allview P5 Energy / Android 5.1 / 01.03.2016 / de la V5436 la V5786".
Daca v-ati lovit de problema asta astept cu nerabdare deoarece nu pot descarca nimic din play.
P.S.: am pus si ultima versiune 6.05 luata dintr-un alt telefon, am sters fisiere din aplicatii, dar degeaba.

#33
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Se pare ca are un bug, pe sim-ul cu date active functioneaza, pot descarca, actualiza aplicatii.
Problema apare pe wifi: router Sapido (wpa2, wpa, wep, b/g/n), edimax, la fel, dar merge pe router de la Orange. La fel de problematic este si daca folosesc alt telefon pe post de hotspot...

Cum pun si eu mana pe ultimul fisier v5786? Poate rezolva problema.

#34
hasmote2015

hasmote2015

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 892
  • Înscris: 20.04.2015

View Postbogdan1978buc, on 17 aprilie 2016 - 14:38, said:

Salut,
L-am cumparat dar nu am gasit functie de screen mirroring, asta ca sa raspund celor care vor avea aceeasi curiozitate, drept pentru care am zis sa dau o cautare in play store dupa aplicatii care activeaza functia, deoarece unele telefoane (brand-uri mai de Doamne ajuta) o au "ascunsa". Asa m-am lovit de prima problema: pot cauta pe google play, dar nu pot descarca aplicatii si nici actualiza din cele preinstalate. I-a dat fratele vostru, restart, factory restore, scos user, bagat altu', o problema am rezolvat-o trecând ceasul pe manual, am incercat update de soft (firmware) deoarece nu am ultima versiune V5786, imi spune ca nu o gaseste si ca ce am eu este ultima desi pe site-ul lor sunt doua proceduri de update OTA, in cazul meu ar fi "Procedura de update prin OTA - Allview P5 Energy / Android 5.1 / 01.03.2016 / de la V5436 la V5786".
Daca v-ati lovit de problema asta astept cu nerabdare deoarece nu pot descarca nimic din play.
P.S.: am pus si ultima versiune 6.05 luata dintr-un alt telefon, am sters fisiere din aplicatii, dar degeaba.
Iti recomand daca nu ai incercat , sa i dai o resetare generala completa.
Am avut si eu de furca cu aceasta problema odata ce a fost scos din cutie si tipla, pentru cineva apropiat care la primit gratis de la digi pe ab de 5 euro.
In fine, eu am dat resetare generala si a luato. Singura varianta daca nu o ia, ar fi resoftarea si/sau update,altceva nu vad ce poti sa-i faci.
Si culmea pentru un quac core de 1Ghz ,5.1 ruleaza impecabil, mult mai bine decat pe un SONY E3 cu 4.4.4 care il cam streseaza putin. Evident si spatiu la P5 este imens fata de cei 4 interni la E3 sony. Merita ca tel si buget.

#35
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
E luat de la digi ?
Eu l-am luat de la un cunoscut mag online, functioneaza fara probleme cu wi-fi, acasa avem un tenda, desi e cam lent acest tenda totusi pe wi-fi.

#36
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Gata, intr-un final a gasit update-ul OTA! L-am updatat si pot descarca din play si prin wifi.

Acum am vazut o noua problema: ecranul se aprinde singur in standby la 1-2 minute, apoi se stinge si tot asa. Am dezactivat diverse treburi din notification center dar degeaba :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate