Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

BlackBerry Priv

- - - - -
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#37
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
http://crackberry.co...ideo-capability

BlackBerry Safeguard, filmare 4K, 64 biți, spatele stil carbon de la Z30.

#38
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
de aratat arata misto. sa zicem ca as putea sa imi calc pe inima si sa incerc un Android personalizat de BB.  Dar oare Hub o sa aiba? Ca daca nu, atunci mor cu Z30 meu...

#39
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Drăguț dar... tot la Pașaport presimt ca voi rămâne! Aștept sa se lanseze oficial și sa ii vad toate specificațiile.

#40
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Se zice că ar fi implementat ceva variantă a Hub. Dar cred că va fi limitată, nu cred că pe Android poți aduce mesajele din BBM sau Whatsapp în altă parte. La fel cum cred ca va lipsi și funcția Peek.

#41
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Detailsuche Mr. Chris... uat iz functia Peek? Si de unde luati diacriticile?

#42
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
adica "tragi cu ochiu'" la ce e in hub in timp ce esti in alta aplicatie... Peek and follow. Daca ai BB ar trebui sa stii si sa folosesti :)

@chris_t. Androidul este FOARTE customizabil. Daca isi baga coada BB si Chen zice ca tre' hub complet, atunci va fi hub complet... cu Whatzapp si BBM. Pe mine in principal ma intereseaza sa am mailurile intr-un loc, BBM folosesc rar spre deloc (putini altii cu BB), iar Whatzapp ocazional. Am minute de nu le consum, in toate partile...

Oricum daca nu are hub, ramab la BB Z30 cat se poate, la passport nu m-am impacat cu forma, nu stiu de ce.

#43
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
@mzamfirm am diacritice de când am telefonul. În afară de a activa și limba română pe tastatură, suplimentar față de engleză, n-am făcut nimic altceva.

Peek and flow e atunci când, din orice aplicație ai fi, faci un Swipe ușor în sus de la baza ecranului. În primă fază îți apar notificările. Apoi, dacă îți continui mișcarea spre dreapta, fără a lua degetul de pe ecran, te duce în Hub, unde poți să dai o geană, adică un peek, să vezi ce ai primit. Mișcarea inversă te duce înapoi în aplicația în care erai, întreruperea mișcării te lasă în Hub, presupunând ca ai primit ceva urgent.



#44
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View Postaandrei_24, on 08 octombrie 2015 - 16:46, said:

adica "tragi cu ochiu'" la ce e in hub in timp ce esti in alta aplicatie... Peek and follow. Daca ai BB ar trebui sa stii si sa folosesti :)

@chris_t. Androidul este FOARTE customizabil. Daca isi baga coada BB si Chen zice ca tre' hub complet, atunci va fi hub complet... cu Whatzapp si BBM. Pe mine in principal ma intereseaza sa am mailurile intr-un loc, BBM folosesc rar spre deloc (putini altii cu BB), iar Whatzapp ocazional. Am minute de nu le consum, in toate partile...

Oricum daca nu are hub, ramab la BB Z30 cat se poate, la passport nu m-am impacat cu forma, nu stiu de ce.
merci de info! Foarte utila! Poti sa le pastrezi pentru tine pe viitor? Yo am luat BlackBerry ca sa ma dau rotund, ok? Sa il tin pe digi optim 2! Si 5 ore langa o apa plata pi sentru!

#45
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Deja s-a confirmat ca display-ul e de 5,4 inch și bateria de 3410 mAh.


"The pre-registration page (hit the Source link at the bottom) also confirms some of the Priv's key specs - it will sport a 5.4-inch dual-curved screen, Schneider-Kreuznach certified camera, and a 3410 mAh battery.

The smartphone has already been the subject of various rumors and leaks in the last few weeks. If you aren't already aware, it is said to feature 4K recording, be thinner than the Note5, and carry a price tag of $630."

Sper sa fie acesta prețul, dar presimt ca pe raft va fi mai mare. BlackBerry Passport se găsește acum la aceiasi bani.

Edited by boy4ever, 15 October 2015 - 12:00.


#46
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
630$ preț de State e de obicei cam tot 630 și în Europa, dar de euro. TVA și alte chestii. În RO ajunge la minim 3000 primul preț, după părerea mea.

#47
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Parerea mea e ca ar fi trebuit sa puna androidul pe un terminal mult mai ieftin, ca sa deschida ochii clientilor.
Si abia apoi sa scoata terminalul asta. Sau macar in paralel.

Cu toate ca are OS Android, multa lume nici macar nu o sa-l bage in seama, pentru ca BB.
Si nu cred ca Blackberry isi mai permite sa se adreseze doar fanilor.

#48
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Pai nu se mai adreseaza doar fanilor, daca era doar pt fani nu mai puneau android. Pretul in schimb este pt fani si asta mi se pare o strategie riscanta. Nu stiu cat de inspirata este ideea ca primul terminal ( si deocamdata singurul anuntat, nu? ) scos cu android sa fie un flagship cu un pret consistent.

#49
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postprisonbreak, on 15 octombrie 2015 - 18:41, said:

Pai nu se mai adreseaza doar fanilor, daca era doar pt fani nu mai puneau android. Pretul in schimb este pt fani si asta mi se pare o strategie riscanta. Nu stiu cat de inspirata este ideea ca primul terminal ( si deocamdata singurul anuntat, nu? ) scos cu android sa fie un flagship cu un pret consistent.
ai dreptate.
ar intra in competitie cu samsung galaxy note5/edge+/sony Z5/LGg4 HTC M9+,/basca niste branduri chinezesti de asa-zis top huwei/xiaomi meizu si altele care nu-mi vin in minte acum, care cel putin ca specificatii pe hartie sunt de top.
in tabara adversa iph 6+ si 6+ S
dupa colt pandeste si microsoft lumia 950XL.
pe segmentul flagship lupta e f dura iar intre flagshipurile android lupta e si mai dura.
oare hibridul de la blackberry care va rula android , lansat la pret de flagship, are vreo sansa, asta in conditiile in care fanii acestei marci se vor simti oarecum dezamagiti ?
greu, f greu sunt sanse mari ca BB venice sa ramana doar inca un android smartphone.

#50
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007

View Postmzamfirm, on 09 octombrie 2015 - 13:58, said:

merci de info! Foarte utila! Poti sa le pastrezi pentru tine pe viitor? Yo am luat BlackBerry ca sa ma dau rotund, ok? Sa il tin pe digi optim 2! Si 5 ore langa o apa plata pi sentru!
Apreciez sarcasmul... Dacă te-ai simțit cumva de la o banală glumă, restul "derapajelor" poți să le păstrezi pt tine... ("Yo", "pi sentur")....

View Postchris_t, on 15 octombrie 2015 - 12:05, said:

630$ preț de State e de obicei cam tot 630 și în Europa, dar de euro. TVA și alte chestii. În RO ajunge la minim 3000 primul preț, după părerea mea.
Scump... foarte scump. Hai să zicem un 2500RON,  (pe la 550 euro, așa) ar fi mai OK.

#51
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Nici vorbă, Passport e 2500 acum și are un an vechime. Părerea mea e că dacă tot lansează Android, trebuie lansat scump. Un Leap lansat cu Android murea din fașă, pierdut în marea de kkt-uri negre 16*9. Așa au o șansă, specificații de top, tastatură virtuală, etc.

Disponibil la precomanda în UK, din Carphone Warehouse, cu livrare estimată 6 noiembrie: http://m.carphonewar...v by BlackBerry

#52
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View Postaandrei_24, on 16 octombrie 2015 - 16:46, said:

Apreciez sarcasmul... Dacă te-ai simțit cumva de la o banală glumă, restul "derapajelor" poți să le păstrezi pt tine... ("Yo", "pi sentur")....
Scump... foarte scump. Hai să zicem un 2500RON,  (pe la 550 euro, așa) ar fi mai OK.
prietene eu ziceam de centru' nu de centura! :; si stai pe pace nu m-am simtit in niciun fel, am vazut destui d-ai ca tine si cu siguranta o sa mai vad chiar si mai si! Ai si tu in vedere ca nu toti posesorii de BlackBerry sunt asa versati ca domnia ta! Si daca tot te dai rotund, patrat te -ai putea da??? Sau stai am vazut...e prea complicat pentru tine!


Edited by mzamfirm, 16 October 2015 - 17:53.


#53
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Sa fii posesor de BlackBerry doar pentru a aveam emailurile in hub asta chiar e tare! Ma rog fiecare cu nevoile lui, aveam toate mailurile intr-un singur loc si fara sa am hub, dar ma rog asta tine de altceva! Revenind ontopic : piticul asta galbejit e dubios rau, un slider era un nou pas out of the box, pe care l-a ratat introducand androidul in schema. Dupa mine, oricat ai incerca sa gasesti vreo explicatie logica la combinatia asta nu cred ca ai gasi. Singura posibilitate ar fi ca device'ul sa se adreseze chat/text addicts, care sunt multi, si folosesc android. Este demonstrat ca o tastatura fizica,cu atat mai mult una de la BlackBerry este net superioara uneia virtuala, nu degeaba sunt firme care au scos pe piata tastaturi fizice pentru ishit! , asta este in opinia mea singura ratiune de a face un BlackBerry clasic cu Android!

#54
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Singura ratiune este aceea de a creste cota de piata ca au nevoie de vanzari. Doar cu entuziasti se pare ca nu le-a prea mers. Ramane de vazut daca e un proiect pe termen lung sau doar un experiment.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate