Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

BlackBerry Priv

- - - - -
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#289
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postxedos6, on 24 aprilie 2017 - 10:33, said:

Pai am aplicația hărți dar nu e google maps. Nu am instalat google play de la cobalt dar am penultimul update instalat că ultimul nu a mai ajuns la mine.
Incearca sa instalezi GP. Cobalt este un tip care lucreaza la BlackBerry, dar probabil s-a plictisit de prostia sefilor si a inceput sa dezvolte apps pe cont propriu. Faza tare este ca apps de BlackBerry pe care le-a facut sa mearga pe android, au fost preluate de BlackBerry in cele din urma.
Pe Nexus 5 am Hub si keyboard. Am instalat Hub si pe Motorola si Pixel. Dupa amiaza cand ajung acasa, o sa instalez si eu GP pe Z30.

#290
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
@xedos6, am instalat google play store si merge instalat google maps

#291
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Va salut....
Vad ca au bagat telefonul la EMag cu 1499lei dar a fost si redus la 1399 parca.Mai merita luat?Ma refer ca versiune android,procesor...etc sau sa ma indrept spre altceva?
Bugetul e undeva la 2000-2300lei,dar imi place mult Priv-ul.Mi-a placut de cand a aparut,dar mi s-a parut scump la momentul ala si acum pacrca ar merita....
Multumesc anticipat de raspuns.

#292
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Este cam outdated, are mai bine de doi ani de la lansare iar pretul ar trebui sa fie maxim 1200 de lei. Acum tu stii ce faci cu el, cat vrei sa-l tii avand in vedere ca nu va primi Nougat. Eu am in casa androizi cu 5.0 care merg brici, insa repet, depinde la ce il folosesti. Pentru common use e ok, e altceva in lumea bucatilor de sticla. Keyone este exagerat, dublu insa are si dublu performante/caracteristici!
Compara-l in categoria asta de pret si vezi ce alternative ai, fara xiaomi sau ulefone, etc.
Bafta!

Edited by farausername, 18 October 2017 - 07:12.


#293
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View Postfarausername, on 18 octombrie 2017 - 07:11, said:

Este cam outdated, are mai bine de doi ani de la lansare iar pretul ar trebui sa fie maxim 1200 de lei. Acum tu stii ce faci cu el, cat vrei sa-l tii avand in vedere ca nu va primi Nougat. Eu am in casa androizi cu 5.0 care merg brici, insa repet, depinde la ce il folosesti. Pentru common use e ok, e altceva in lumea bucatilor de sticla. Keyone este exagerat, dublu insa are si dublu performante/caracteristici!
Compara-l in categoria asta de pret si vezi ce alternative ai, fara xiaomi sau ulefone, etc.
Bafta!
Multumesc.

#294
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,095
  • Înscris: 22.01.2014
Un pașaport nu îți place . Sau vrei neaparat android apps multe ?

#295
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Sincer imi place si Passportul foarte mult dar multe din aplicatiile uzuale nu vor mai avea suport (gen whatsapp).Plus ca am vazut Passportul la Emag sub 1000lei.

#296
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
A fost si 700. Vezi ca e alt sistem de operare, suporta si aplicatii android, are chiar playstore pe el. Cu aplicatiile e discutabila, watsapp prima data a amenintat anul trecut incetarea suportului, apoi in vara asta, acum in iarna, vom vedea! Faptul ca poti instala aplicatii android face ca aceste amanunte sa nu conteze. Ca fapt divers skype chiar a incetat suportul, am cautat un apk pe site-urile de aplicatii, l-am downloadat si instalat, merge perfect, si asta in contextul in care eu nu am google services pe el si nu am ultima versiune de soft . Am observat ca aplicatiile mai vechi facute pentru android 4,5,6 merg in general fara probleme. De exemplu am gtalk si merge brici, in loc de hangouts. Studiaza telefonul, e altceva fata de tot ce e pe piata. Eu ii mai dau lejer doi ani de folosire in conditii optime!

View Postnetty1994, on 18 octombrie 2017 - 20:51, said:

Un pașaport nu îți place . Sau vrei neaparat android apps multe ?
Passport! ;)
Ps: unde ati fost fratilor acum trei ani cand se lansa modelul asta?
Ps2: chiar ma bucur sa vad astfel de recomandari!

#297
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,095
  • Înscris: 22.01.2014
Pe atunci aveam un q5 și nici o sansa sa am buget de passport:)) dar mereu imi va rămâne în minte bbos10 și tastatura fizică. Scriam fara sa ma uit la degete <3 Si mergea atât de fluent sistemul

#298
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Si inca merge ;)

#299
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,095
  • Înscris: 22.01.2014
Si imaginează-ti cum ar merge pe hardwerul de 2017.ce fain era sa intri pe youtube pe browser și să îl lași să cânte în fundal sau autocotectul.

#300
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Exista alternative...supertube, e mai tare ca vechiul youtube si merge in fundal, autocorect nu am folosit niciodata, nici macar nu stiu cu ce se mananca :) :)

Edited by farausername, 19 October 2017 - 18:19.


#301
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,095
  • Înscris: 22.01.2014

View Postfarausername, on 19 octombrie 2017 - 18:18, said:

Exista alternative...supertube, e mai tare ca vechiul youtube si merge in fundal, autocorect nu am folosit niciodata, nici macar nu stiu cu ce se mananca :) :)
Merge super autocorect-ul! Diacritice!

#302
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
In ultimii 17 nu am folosit vreun telefon cu meniu in limba romana, ar fi culmea sa scriu cu diacritice ;):P

#303
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postgeorge_eu25, on 17 octombrie 2017 - 22:34, said:

Va salut....
Vad ca au bagat telefonul la EMag cu 1499lei dar a fost si redus la 1399 parca.Mai merita luat?Ma refer ca versiune android,procesor...etc sau sa ma indrept spre altceva?
Bugetul e undeva la 2000-2300lei,dar imi place mult Priv-ul.Mi-a placut de cand a aparut,dar mi s-a parut scump la momentul ala si acum pacrca ar merita....
Multumesc anticipat de raspuns.
Peste 1000 lei mi se pare mult prea mult pentru un telefon vechi, chiar daca la vremea lui a fost bun.

#304
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Si eu sunt in dilema daca sa cumpar un Priv sau Huawei P10 Lite. Singurul minus al lui Priv ar fi Android-ul 6.0.1 fara vreun update ulterior.

#305
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Lite-ul este interesant pe albastru insa personal nu imi place ca aluneca in draci din mana. Priv-ul este singurul BlackBerry cu android facut de BlackBerry deci net superior calitativ fata de cele iesite ulterior, chiar si fata de Keyone. Faptul ca are android 6 nu cred ca este neaparat un dezavantaj, am android cu 5 pe el si merge perfect. Singurul sfat ar fi sa il iei de la unii care sa iti dea garantie pe bune, nu de la gogugsm!

#306
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
La Evomag e 1249 lei, nu e scump la pretul asta. Imi place la el ca are stabilizare optica a imaginii (e ok pentru fotografii), insa e destul de greu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate