Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Berceni 5 -- D.Leonida

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015
http://www.ciutescu....produc-in-zona/

Poate de-asta e blocata primaria Popesti Leordeni de anul trecut.
Se pregateste DNA in urma raportului de dezastru al Curtii de conturi, ca atare circuitul spagii este cel putin partial intrerupt.
Dealtfel, nu doar Berceni 5 e in aer, mai sunt proiecte in zona (Oituz) in situatia asta.

#38
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View Post_-AppleS-_, on 09 septembrie 2015 - 14:24, said:

Deci este la 50m de statia de metrou Dimitrie Leonida , iar linia de metrou nu trece pe sub cladire , ci se lasa un spatiu de siguranta de 25m de la linie. Linia este undeva sub trotuar , iar in fata cladirii se afla o parcare .

Mie imi spusesera 15 m fata de linia de rezerva Metrorex :)

#39
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015
Blocurile de la Eroilor sunt la 20 m de metrou... fara parcare subterana... si tot au aparut probleme.
La Berceni 5 sunt 15 pina la linia de rezerva.

#40
serafim2015

serafim2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.10.2015

View Postcezarjipa, on 13 decembrie 2015 - 16:50, said:

Blocurile de la Eroilor sunt la 20 m de metrou... fara parcare subterana... si tot au aparut probleme.
La Berceni 5 sunt 15 pina la linia de rezerva.
Asocierea mentala a celor doua situatii se face din reflex si e cumva normala. Totusi, daca ne aplecam ceva mai atent asupra lucrurilor, observam ca la Eroilor se construieste galeria de metrou pe sub drum (si aproape de „blocul” acela care de fapt e o vila), pe cand la Berceni se construieste blocul langa metrou, neexistand vreun plan de extindere a metroului cu vreo statie Dimitrie Leonida 2 sau ceva de genul. Seamana, dar nu e acelasi lucru. E chiar destul de diferit. Pe de alta parte, am si eu o curiozitate: ce va face pe dvs sa fiti atat de activ la un topic despre un proiect din care ati iesit (si din cate ne spuneti ati iesit chiar in avantaj)? Vreti sa va razbunati pe ei ca v-au incurcat trei luni sau care e explicatia?

#41
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View Postserafim2015, on 13 decembrie 2015 - 20:24, said:

Asocierea mentala a celor doua situatii se face din reflex si e cumva normala. Totusi, daca ne aplecam ceva mai atent asupra lucrurilor, observam ca la Eroilor se construieste galeria de metrou pe sub drum (si aproape de „blocul” acela care de fapt e o vila), pe cand la Berceni se construieste blocul langa metrou, neexistand vreun plan de extindere a metroului cu vreo statie Dimitrie Leonida 2 sau ceva de genul. Seamana, dar nu e acelasi lucru. E chiar destul de diferit. Pe de alta parte, am si eu o curiozitate: ce va face pe dvs sa fiti atat de activ la un topic despre un proiect din care ati iesit (si din cate ne spuneti ati iesit chiar in avantaj)? Vreti sa va razbunati pe ei ca v-au incurcat trei luni sau care e explicatia?

@SudRezidential

Situatiile sunt identice, galeriile de metrou sunt la 15-20 m de bloace. Mai conteaza ce e primul, blocul sau metroul, canalizarea (din Popesti) sau agentul ?

In Prelungirea Ghencea mai e un proiect perfect... cam prea aproape de o benzinarie Lukoil (a uitat arhitectul s-o mentioneze in documentatia inaintata ISU. E penal). Tocmai i s-a suspendat construirea. Promitentii cumparatori sunt fucked.  M-as bucura ca Berceni 5 sa primeasca unda verde doar 100% legal. Altfel, sa nu.
In rest, sentimentele mele referitoare la agentii din Popesti ma privesc.

#42
qS-pYr0

qS-pYr0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.01.2007

View Postserafim2015, on 13 decembrie 2015 - 20:24, said:

Asocierea mentala a celor doua situatii se face din reflex si e cumva normala. Totusi, daca ne aplecam ceva mai atent asupra lucrurilor, observam ca la Eroilor se construieste galeria de metrou pe sub drum (si aproape de „blocul” acela care de fapt e o vila), pe cand la Berceni se construieste blocul langa metrou, neexistand vreun plan de extindere a metroului cu vreo statie Dimitrie Leonida 2 sau ceva de genul. Seamana, dar nu e acelasi lucru. E chiar destul de diferit. Pe de alta parte, am si eu o curiozitate: ce va face pe dvs sa fiti atat de activ la un topic despre un proiect din care ati iesit (si din cate ne spuneti ati iesit chiar in avantaj)? Vreti sa va razbunati pe ei ca v-au incurcat trei luni sau care e explicatia?

Buna intrebare

#43
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View PostqS-pYr0, on 22 decembrie 2015 - 21:42, said:


Buna intrebare

Alt agent.

#44
qS-pYr0

qS-pYr0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.01.2007
Agent, corporatist, politist, pompier ...mai conteaza? Orice as fi, mi-as pune aceeasi intrebare ca cea a lui serafim2015.

#45
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View PostqS-pYr0, on 24 decembrie 2015 - 09:34, said:

Agent, corporatist, politist, pompier ...mai conteaza? Orice as fi, mi-as pune aceeasi intrebare ca cea a lui serafim2015.

Sigur ca da.

#46
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Deci merita sau nu ? Se mai extinde metroul la Dimitrie Leonida ? Ca asa s-au provocat tasarile de pamant de la Eroilor , atunci cand se facea tunel pe dedesubt .
Despre linia de rezerva nici nu stiam ca exista asa ceva , cred ca va trece prin parcarea subterana trenul , vom avea statie speciala Berceni 5 Residence .

#47
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View Post_-AppleS-_, on 24 decembrie 2015 - 12:49, said:

Deci merita sau nu ? Se mai extinde metroul la Dimitrie Leonida ? Ca asa s-au provocat tasarile de pamant de la Eroilor , atunci cand se facea tunel pe dedesubt .
Despre linia de rezerva nici nu stiam ca exista asa ceva , cred ca va trece prin parcarea subterana trenul , vom avea statie speciala Berceni 5 Residence .

Sigur ca merita. Cand or obtine PUZ util prin modificarea celui din 2012, Autorizatie constructie, depasit faza eventualelor proteste pentru compromiterea definitiva a traficului pietonal din zona Posted Image.
Poate prin 2017 se va sapa fundatia, cine stie. Bine, grupul de pe Facebook dedicat proiectului e mai optimist, ei deja locuiesc acolo din aprilie, cand s-a lansat proiectul.

LE. Dap, metroul in Buc. are o linie de rezerva. Gasesti articole pe net.

Edited by cezarjipa, 24 December 2015 - 13:03.


#48
qS-pYr0

qS-pYr0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.01.2007
Eu unul mai astept pana la urmatorul termen(15 ianuarie) daca nu se apuca, eu ma voi retrage.

#49
cezarjipa

cezarjipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.02.2015

View PostqS-pYr0, on 27 decembrie 2015 - 18:25, said:

Eu unul mai astept pana la urmatorul termen(15 ianuarie) daca nu se apuca, eu ma voi retrage.

TREBUIE sa se apuce, au dat vreo 2 milioane de coco pe teren si proiect :)

#50
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016
Au mai amanat o data inceperea... martie :))
Alex, mai rezisti ? :)

#51
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Cine renunta la garsoniera dubla , sa ma anunte .

#52
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Post_-AppleS-_, on 08 februarie 2016 - 18:27, said:

Cine renunta la garsoniera dubla , sa ma anunte .

Sa te anunte... pentru ce ? Si papagalii de la Sud Rezidential mor de ras cand aud de Berceni 5... de 1 an.

#53
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postzavalita, on 19 februarie 2016 - 17:50, said:


Sa te anunte... pentru ce ? Si papagalii de la Sud Rezidential mor de ras cand aud de Berceni 5... de 1 an.
Posted Image Nu, nu . Că se apucă . Gata acuşi vine martie şi se face groapa .

#54
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016
Grupul vesel de pe Facebook se sparge cu scantei si acuze la adresa agentilor cinstiti de la Sud Rezidential.
Sclavii nici nu se mai gandesc la prejudiciile suferite 6 -9 luni, ii lauda pe tigani ca le restituie rezervarea. Tine de poporu' roman.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate