Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Un sfat va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
@cristinik4u pune o poza aici cu tine si cu el.
Sa vedem daca chiar va potriviti.......Posted Image

#38
Curios3

Curios3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.06.2015
Eu propun sa nu ii rapunzi la telefon 3 zile la rand. Daca nu vine sa te vada, uita-l.

#39
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Solutie: anunta-l ca esti insarcinata si vezi cum reactioneaza... sper ca relatia voastra implica si sexul...Posted Image

#40
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcristinik4u, on 26 august 2015 - 15:25, said:

Deci, ce ar trebui facut?Ce e in capul lui?
Bai, tu fiind din Pitesti esti atat de blega ca nu realizezi ce s-a intamplat?!

Fii bucuroasa, esti libera!

#41
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Esti din Pitesti? Ce coincidenta. :) Ne vedem la o plomba, un detartraj, si gasim si o rezolvare pentru problema ta.

#42
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postbarbosa, on 26 august 2015 - 17:31, said:

.... Posted Image Ne vedem la o plomba, un detartraj, si gasim si o rezolvare pentru problema ta.

Ce unelte si parti ale corpului vor fi implicate in operatiune?

#43
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
cristinko, nu esti tu aia care acum ceva ani incerca sa slabeasca?

Ei, uite cum trece timpul.... se schimba problemele. Maine-poimaine apar altele.... si-ute-asa trece viata
Spoiler

Edited by Laberta, 26 August 2015 - 17:50.


#44
Freyaa

Freyaa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 857
  • Înscris: 19.04.2015

View Postcristinik4u, on 26 august 2015 - 15:25, said:

Apelez la voi pentru un sfat, deoarece de aceasta data am ramas fara idei.. Am o relatie de 3 ani cu barbat care, in timp, a devenit universul meu. Pe scurt, relatia noastra a fost mereu tumultoasa-suisuri si coborasuri, momente urate dar si superbe de-o potriva. In ultimele 5 luni problemele au inceput sa se tina lant(nu neaparat emotional). Acum 2 luni am plecat amandoi acasa (suntem studenti in Bucuresti si locuim la 50 km distanta) si curand am inceput sa ne distantam. Vorbim dimineata si seara 5 minute maxim, ne vedem odata pe saptamana iar raceala lui este inimaginabila. Motivul: este ultima lui vacanta inainte de a se angaja (a terminat facultatea) si vrea sa se bucure de familie si prieteni. Vis-a-vis de mine, are planuri de viitor, se implica in relatia cu parintii mei si ma implica in relatia cu parintii si prietenii lui, in fata tuturor eu fiind iubita lui. Totusi, nu sunt sigura ca mai pot suporta raceala lui, comportamentul dur si urat, ignoranta si durinpulismul... Pentru ca o femeie are si nevoi emotionale... Deci, ce ar trebui facut?Ce e in capul lui?


asa-I ca tu ei aia care-l sunt de 2 ori pe zi si dimineata si seara?! "Alo, iubi ce faci? Ma iubesti? De ce nu-mi spui ca ma iubesti?"

Start pauza! Asta trebuie sa faci!
Nu telefoane, nu SMS. Lasa omu' sa respire nu mai sta ghimpe in sufletul lui ca-l sufoci!

te cauta el daca vrea! Dragoste cu sila nu se poate.
si nu mai dispera asa, toti barbatii poarta pu'la.

Edited by Freyaa, 26 August 2015 - 18:14.


#45
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View PostFreyaa, on 26 august 2015 - 18:10, said:

si nu mai dispera asa, toti barbatii poarta pu'la.

Si Eroman... Posted Image

#46
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cand iti place cineva , te gandesti mult la acea persoana. Ii cauti apropierea , faci numai planuri pentru doi . Cand apare o distanta , totul s-a terminat. Asa stau lucrurile in viata , doar ca unii mai slabi nu accepta si se leaga de momente placute din trecut , in speranta ca se vor repeta in viitor. Probabil a aparut altcineva la orizont. La varsta asta relatiile nu tin . Este de vina oferta generoasa de pe piata. suna diferit de ce doresti sa auzi  insa ,daca era sa mearga , mergea . Tu esti fata. Depinde cum ai fost crescuta , depinde de principiile familiei tale . Probabil lui ii va fi greu , mai ales daca ii cunoaste pe ai tai , sa rupa relatia si pune  distanta in speranta ca vei face scandal ca sa ii dai un motiv . Asa gandesc barbatii. Toti . Cateodata suntem destul de lasi , in ciuda faptului ca ne dam lei . La acest tip de lasitate contribuie si naivitatea fetelor care nu vor sa inteleaga cand ceva nu mai functioneaza. O toanta de la tara crede ca daca i-a dat unuia pasare , ala are obligatie sa ii traga clopotele tot restul vietii. nu-i asa . Relatiile apar si se sting. Fa-ti un favor si nu te agata de o relatie in care nu esti dorita. Cel mai tragic ar fi sa fie ala mai mamaliga decat esti tu , sa nu fie in stare sa te paraseasca ( desi asta doreste ) si sa stea cu tine de las ce este. O sa iti distrugi iremediabil viata si viitorul , pentru ca ai fost prea chioara ca sa vezi realitatea. O sa traiti o viata chinuita , plina de reprosuri , cu vreun plod nedorit si care va exploda mai urat decat iti poti imagina.
Hai , la treaba . Da-i papucii si pune-ti pasarea la bataie ca , vorba bancului cu virgina in rai : " eu ti-am dat-o ca s-o dai , nu sa-mi vii cu ea in rai " Posted Image

#47
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostJurasikMan, on 26 august 2015 - 18:41, said:


Hai , la treaba . Da-i papucii si pune-ti pasarea la bataie ca , vorba bancului cu virgina in rai : " eu ti-am dat-o ca s-o dai , nu sa-mi vii cu ea in rai " Posted Image

Aici, pe forum?Posted Image

#48
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostBogdansv1, on 26 august 2015 - 17:32, said:



Ce unelte si parti ale corpului vor fi implicate in operatiune?

Depinde cum convenim sa asezam scaunul.

#49
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014

View Postvlad29marko, on 26 august 2015 - 15:50, said:

" vis-a-vis " e forma originala din franceza, e ca si cand ai zice "merci", nu e nimic scris gresit..
Nu sunt ce ai zis tu, dar mai invatam cate ceva daca tot suntem pe forum, zic. Plus de asta e destul de suparator sa vezi o studenta care nu prea le are cu scrisu', no offence... Posted Image

View PostMr_Who, on 26 august 2015 - 15:59, said:

"Vis-à-vis", daca tot ne dam in forme originale. Posted Image
De fapt se scrie formele corecte pentru Vis-à-vis sunt vis-a-vis si vizavi. Si in romana se spune mersi, merci.

#50
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostLaberta, on 26 august 2015 - 18:44, said:


Aici, pe forum?Posted Image

Nu ma gandeam la asta ...dar acum ca veni vorba ....ce sa spun .... hmm .... Posted Image

#51
cristinik4u

cristinik4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.08.2008
Nu stiu cum de am crezut ca nu vor aparea si off-topic-urile si lectiile de gramatica. Ce pot spune... scârț!
Au existat si exista in continuare scopuri comune si planuri. Inca imi vorbeste despre cum si ce vom face in viitor, insa continuam sa "de ce sa vorbim daca nu avem nimic concret de spus"," de ce sa ne sarutam,imbratisam,etc??"," de ce sa nu ne sarutam doar la sex?"," de ce sa petrecem timp impreuna daca nu avem ceva anume de facut?"," de ce sa vin eu in Pitesti?","Prietenii mei si familia mea sunt cei mai cei".
Culmea e ca starile astea varaiaza...azi ma face sa sufar,loveste cu,cuvinte,etc, iar maine pare usor cald...
Pur si simplu simt ca e o relatie de orice tip,numai nu emotionala...

#52
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View Postcristinik4u, on 26 august 2015 - 20:08, said:

" de ce sa ne sarutam,imbratisam,etc??"

Inca nu ti-e clar ca nu mai are nicio treaba cu tine ?

#53
cristinik4u

cristinik4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.08.2008
Si atunci de ce nu vrea sa ne despartim? De ce e gelos? De ce isi face planuri?
Ideea e ca luni plecam amandoi de tot la Bucuresti...cumva...sper sa revina la normal..sa discutam...etc. I-am zis ca vreau sa vbim, a zis ca "oook, dar sa nu existe termene gen daca nu ma schimb ne despartim".
Vreau doar sa dispara ideea de " zi repede si cu putine cuvinte ce ai de zis"...

#54
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
o sa va pice urechile de la atata vorbit la telefon...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate