Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Numai aici despre Liga 1 România.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3136 replies to this topic

#3115
Zarnoiu

Zarnoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.07.2018

View PostAlex_23, on 23 mai 2022 - 21:31, said:

Sunteți atat de plictisitori cu CSA 2017 steaua încât deja își pierd farmecul aceste ironii de 2 lei


Voi nu vedeți ca nimeni nu vine lângă voi,  nu vedeți ca nu sunteți în stare sa umpleți o amarata de tribuna de pe Ghencea , nu vedeți ca nu va baga nimeni în seama . Sunteți ai nimănui și asa veți rămâne , niște sclavi care cât de curând vor întra în noroi și nu vor mai ieși

Lasati-ne pe noi "eternul loc 2 " și vedeti-va de ghena voastră de echipa
Am mai zis pe aici:
Marea schisma stelista
Ne-a scapat de adunatura manelista

Nu vine lumea la meciuri?
Ati uitat cand ati jucat in start de sezon cu 500 in tribune la meciul cu Voluntari??
Ca sa iti faci o idee la ‘finala campionatului’ au fost in tribune 8500 de oameni.
Adica mai putin decat la Steaua-Petrolul spre exemplu.
Atata comentati ca nu vine lumea!!!
Ia jucati voi in Liga2 sa vedem, cata lume vine?
Mai las-o jos putin.
Nu vine nimeni langa noi?
Ia sa vedem putin: Tudorel Stoica, Balin, Lacatus, Boloni, nu mai continui.
N-avem sponsori: Get’s Bet, Porotherm, International Alexander… astia doar pe tricou.
Pe ale voastre tricouri ce scrie???
Inca o data, n-am nimic cu nimeni, tineti cu fcsb, foarte bine, nu e nici o problema.
Dar incercati sa va informati corect, sa vedeti lucrurile in mod obiectiv si nu mai luati de bun tot ce auziti de la cei 3 puscariasi executati silit de PMB ca au jucat pe National Arena fara a plati chirie.
Cand lumea e obieciva si realista atunci se poate discuta constructiv!

#3116
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View PostCalin72, on 23 mai 2022 - 19:33, said:


Rapid e meritorie...,pt ca era sa faca multe...dar pana la urma...,n-a facut nimic Posted Image ...locul 9...care nu se premiaza de nici un fel...

Finul a jucat ca o cizma meciul cu fcsb jucat cu 2 sapt.inainte si pierdut cu 4-0...,iar nasul cioban a crezut ca iar va fi amical...,ei bine s-a inselat...,si dupa meci prin presa si pe la tv erau toti indignati...,cum de si-a permis Voluntari sa-si apere corect sansele...
Cu var n-am nici un dubiu...urmeaza titlul 9...,al 6-lea consecutiv...

N-am inteles daca se i-au in considerare la intrarea in play off doar punctele dintre primele 6...,care e rostul jocurilor cu celelalte 10 echipe...,acele jocuri daca punctele cu ele nu conteaza le poti pierde sau castiga important e sa prinzi locul 6...,ca daca cu celelalte 5 din fata ai jucat bine...,in play off intri din oficiu cu punctaj mare pe locul 1...,chiar daca erai pe 6...,asta da regula Posted Image ...,da poate n-am inteles-o eu bine Posted Image...

Iar in play out cu sistemul care il propui tu...,fara sansa de a lupta pt un loc de cupa europeana...,spui singurele fara emotii sunt cele de pe primele 2 locuri...,pai tocmai ele ar trebui sa aibe miza...,ca altfel avand destule puncte si nici un stres,sunt tentate sa le dea la cine are nevoie...,in functie de interes...,sau pot intra direct in vacanta si sa joace cu rezervele si juniorii...,ori lumea tocmai pe ele vrea sa le vada la treaba pana in ultimul moment...,pt ca sunt cele mai bune din partea a doua a clasamentului...

Iar la Cupa Romaniei...,tocmai actualul sistem s-a dovedit neinteresant si falimentar...,ca dovada ca majoritatea echipelor si ma refer aici in primul rand la cele importante...,adica locul 1 si eternul loc 2 Posted Image ...,joaca de ani buni cu rezervele si ies de la primele meciuri...,deci o schimbare era necesara de mult timp...,si daca schimbarea aduce si dublarea premiilor,nu vad de ce nu ar fi binevenita...
Contează și meciurile și cu celelalte echipe ca să intrii în primele 6.Vezi sistemul de la Campionatele de Handbal. Eu nu acuz Voluntari. Au jucat exact cum ar trebui sa joace orice echipă. L-a acel 4-0,nu au fost stimulați destul,părerea mea. Oricum ar fi fost FcSB trebuia sa câștige. Sistemul propus de mine, pentru play-out ar face ca toate echipele să joace cum trebuie, pentru că nimeni nu ar fi safe. Numai la noi în campionat se întâmplă ca locul 7 să poată sa ajungă în Europa și sa iasă din primul tur preliminar. Nu că și ceilalți din primele 6,ar face mare brânză, dar poate ar avea mai multe șanse.
Referitor la "războiul" suporterilor CSA - FCSB. Suporterii vor fi lângă echipa care face performanță. Deocamdată CSA este departe de acest deziderent. Dacă vor ajunge în liga 1 și vor avea investitori serioși pot avea șanse să atragă mai mulți decât ceilalți, dar să nu uităm că trăim în România și lucrurile se mișcă încet. La CSA multă birocrație, o grămadă de hârtie consumată mutată dintr-un birou în altul.
PS: referitor la birocrație - Duminica, pe bulevardul pe care locuiesc 2 mașini s-au ciocnit. Accident ușor. 2 șoferițe, studente. Una s-a lovit ușor la mână, cred ca avea 40 kg, udă. Au venit Pompieri, Smurd, Ambulanța, poliția. Absolut toate aceste "organe", au învârtit o grămadă de hârtii, în loc sa se ocupe de accident

#3117
Zarnoiu

Zarnoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.07.2018

View Postmatyred, on 24 mai 2022 - 10:29, said:


Contează și meciurile și cu celelalte echipe ca să intrii în primele 6.Vezi sistemul de la Campionatele de Handbal. Eu nu acuz Voluntari. Au jucat exact cum ar trebui sa joace orice echipă. L-a acel 4-0,nu au fost stimulați destul,părerea mea. Oricum ar fi fost FcSB trebuia sa câștige. Sistemul propus de mine, pentru play-out ar face ca toate echipele să joace cum trebuie, pentru că nimeni nu ar fi safe. Numai la noi în campionat se întâmplă ca locul 7 să poată sa ajungă în Europa și sa iasă din primul tur preliminar. Nu că și ceilalți din primele 6,ar face mare brânză, dar poate ar avea mai multe șanse.
Referitor la "războiul" suporterilor CSA - FCSB. Suporterii vor fi lângă echipa care face performanță. Deocamdată CSA este departe de acest deziderent. Dacă vor ajunge în liga 1 și vor avea investitori serioși pot avea șanse să atragă mai mulți decât ceilalți, dar să nu uităm că trăim în România și lucrurile se mișcă încet. La CSA multă birocrație, o grămadă de hârtie consumată mutată dintr-un birou în altul.
PS: referitor la birocrație - Duminica, pe bulevardul pe care locuiesc 2 mașini s-au ciocnit. Accident ușor. 2 șoferițe, studente. Una s-a lovit ușor la mână, cred ca avea 40 kg, udă. Au venit Pompieri, Smurd, Ambulanța, poliția. Absolut toate aceste "organe", au învârtit o grămadă de hârtii, în loc sa se ocupe de accident
Pe langa birocratie la CSA si multe amante, verisoare si matusi angajate, ca in orice institutie de stat de altfel.
Daca s-ar asocia cu un privat evident multi dintre ei isi vor pierde din beneficii, tocmai de aia multi de acolo intern fac tot ce pot sa blocheze evolutia.
Ca in orice alta institutie de stat.
Totusi din ce aud de la ‘oamenii’ mei se pare ca nu prea le mai merge cu noul ministru si lucrurile intra pe un fagas normal si de aici incolo vor merge in directia dorita de noi toti, totul opus directiei dorite de cei 3 infractori.
Apropo de asta mai stiu ca cei 3 puscariasi au si decartat sume importante de banuti pe la oameni de prin club pentru a opri intern tot ce tinea de evolutia dorita.
Una peste alta referitor la suporteri asa este.
90% din ei sunt suporteri de rezultat si vor alege echipa care va avea performanta.
Cei din galerie, suporterii activi care sunt cu echipa tot timpul sunt putini si la noi si la vecinii din Popesti-Leordeni, in jur de 3000 as zice.
Insa nu sunt asa de convins ca aia 3000 ai lor s-ar duce la meciuri cu Afumati, Tunari sau Unirea Dej.
De aici si diferenta uriasa de mentalitate.

#3118
danielturlea

danielturlea

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.03.2019
şi am scăpat şi de dinamo sper odată pentru totdeauna. mai avem o religvă comunistă de care trebuie să scăpăm sper să trăiesc şi ziua aia. poate să câştige CFR 50 de ani la rând titlul numai FCBS să nu mai pupe-n veci nimic. voluntari, craiova care o fi aia, botoşanii, sepsi OSKA, ori cine numai rebuturile alea nimic da nimic băă. şi acum aştept înjurăturile de rigoare de la gunoaiele dinamoviste şi steliste. bă dinamoviştilor de borcea n-aţi pomenit nimic mă aţi vândut mecul lui: lazzio bă ruşinilor şi nici unul n-aţi luat atitudine. de acolo vi se trage bă de la blăteanul ăla o să putreziţi în B asta în cel mai fericit caz. ori cum nu mai intru să citesc ce vor posta ei că aici sunt numai somităţi.

#3119
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

View Postdanielturlea, on 01 iunie 2022 - 12:38, said:

şi am scăpat şi de dinamo sper odată pentru totdeauna. mai avem o religvă comunistă de care trebuie să scăpăm sper să trăiesc şi ziua aia. poate să câştige CFR 50 de ani la rând titlul numai FCBS să nu mai pupe-n veci nimic. voluntari, craiova care o fi aia, botoşanii, sepsi OSKA, ori cine numai rebuturile alea nimic da nimic băă. şi acum aştept înjurăturile de rigoare de la gunoaiele dinamoviste şi steliste. bă dinamoviştilor de borcea n-aţi pomenit nimic mă aţi vândut mecul lui: lazzio bă ruşinilor şi nici unul n-aţi luat atitudine. de acolo vi se trage bă de la blăteanul ăla o să putreziţi în B asta în cel mai fericit caz. ori cum nu mai intru să citesc ce vor posta ei că aici sunt numai somităţi.

BăI, bă/bă/băi ... da ce ai pus numai cfr si osk cu litera mare? pai nu ai vezut si mai ales:: nu mai tii minte meciurile din decembrie 2015 CFR -  Dinamo  1 - 1, cel din mai 2017: CFR - Dinamo 0 - 3, cel din mai 2014 Dinamo - CFR Cluj 0 - 3 ori cel din 2021, nu sa poate: CFR - Dinamo 1 - 0 in aprilie 2021!
Bbbăi ... mai aduci aminte de meciurile CFR-ului cu Otelul ori de celebrul  Botosani - CFR 0 -2? sigur pa asta nu ti/l mai amintesti, era in '74: FC Arges - CFR Cluj!
Asa: CFR - Rapid 1 - 3, CFR - Gloria Bistrita 1- 0! etc.Numai cateva somitati, pardon, numai cateva meciuri.Mai sunt ...

#3120
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 22.02.2015
Vezi că Lazio e cu un singur z. Ai pus z-uri să fie, că acu e la modă z-ul.

#3121
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View Postdanielturlea, on 01 iunie 2022 - 12:38, said:

şi am scăpat şi de dinamo sper odată pentru totdeauna. mai avem o religvă comunistă de care trebuie să scăpăm sper să trăiesc şi ziua aia. poate să câştige CFR 50 de ani la rând titlul numai FCBS să nu mai pupe-n veci nimic. voluntari, craiova care o fi aia, botoşanii, sepsi OSKA, ori cine numai rebuturile alea nimic da nimic băă. şi acum aştept înjurăturile de rigoare de la gunoaiele dinamoviste şi steliste. bă dinamoviştilor de borcea n-aţi pomenit nimic mă aţi vândut mecul lui: lazzio bă ruşinilor şi nici unul n-aţi luat atitudine. de acolo vi se trage bă de la blăteanul ăla o să putreziţi în B asta în cel mai fericit caz. ori cum nu mai intru să citesc ce vor posta ei că aici sunt numai somităţi.

Nasol de tine, FCSB fosta Steaua Bucuresti nu va retrograda sportiv prea curand. Au sanse mai mari Dinamo sa joace in UCL :)))
Lasand aberatiile debitate de tine, ptr care ai si un report de la mine, desi sunt stelist, la ultimul meci al lui Dinamo in liga 1, am fost dinamovist! De ce? Ptr ca atat Dinamo care e o echipa cu traditie si alaturi de Steaua, redenumita temporar fcsb ( au reinceput procesele ptr palmares si marca) , sunt singurele echipe ce nu au retrogradat si nici nu au dat faliment din liga 1. Plus ca liga 1 are nevoie de derby ul de traditie Steaua Dinamo. Pacat, la Dinamo, finantatorii si-au batut joc d e club: Borcea, Negoita toti...

#3122
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Mai bine,ar fi cu 18 echipe, cum era.

#3123
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
Eu sustin varianta cu mai putine echipe. Atunci cred ca ar creste nivelul. Anul asta oricum 2 echipe au facut figuratie si s au si desfiintat. Nu ar trebui sa mai primeasca licenta echipe cu probleme financiare...insolevente samd. E aberant sa ajungi sa joci cu juniorii si practic iti bati joc de competitie

#3124
FANFCSBblind0

FANFCSBblind0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.07.2021
NEWS ALERT Din sezonul 2022/2023 Liga 1 se va numi Superliga. Urmează tragerea la sorți a țintarului.

Azi, de la 13:00, a avut loc la Hotelul Marriott tragerea la sorți a țintarului pentru sezonul 2022/2023 din Liga 1.

Din sezonul 2022/2023, Liga 1 se va numi Superliga, au anunțat, într-o conferință de presă, reprezentanții LPF.

În cadrul evenimentului care a precedat tragerea la sorți a ținterului sezonului 2022/2023, a fost prezentat și noul parteneriat dintre Liga Profesionistă de Fotbal și Superbet.

"Parteneriatul s-a încheiat pentru 2 ani de zile", a anunțat directorul eAD, Orlando Nicoară.

https://www.digispor...22-2023-1774887

Edited by Dany_Darke, 01 July 2022 - 13:08.


#3125
FANFCSBblind0

FANFCSBblind0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.07.2021
Programul primei etape din noul sezon: când se joacă FCSB - U Cluj, CFR Cluj - Rapid și CSU Craiova - Sepsi

Liga Profesionistă de Fotbal a comunicat programul primei etape din noul sezon al Ligii 1, primul care va beneficia de VAR, upgrade-ul cerut cu insistență de competitoare în ultimii ani.

Programul primei etape din noul sezon
Vineri, 15 iulie 2022
ora 18:30: FC Hermannstadt – CS Mioveni,
ora 21:30 Universitatea Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe

Sâmbătă, 16 iulie 2022
ora 18:30 FC Argeș - UTA
ora 21:30 CFR Cluj – Rapid

Duminică, 17 iulie 2022
ora 18:30 Farul Constanța – FCU Craiova 1948
ora 21:30 FCSB - U Cluj

Luni, 18 iulie 2022
ora 18.30 FC Botoșani - Chindia Târgoviște
ora 21.30 Petrolul Ploiești – FC Voluntari

https://www.gsp.ro/f...psi-668023.html

P.S. Partidele vor fi transmise în direct de Digi Sport, Prima Sport, și Orange Sport.

#3126
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Schimbați numele topicului în 'SuperLiga 1 România', dacă nu vreți să se supere Superbet pe noi.

Edited by cristinel07, 09 July 2022 - 01:09.


#3127
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/c2/63/pKOOdKMY_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/7b/4f/rPW7LdKD_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/3b/c5/oMkrfh4d_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/82/e1/XakNG1FW_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.postimg.cc/9Q55DTgD/1f7540024.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/c8/90/QRKLszWB_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca doreste cineva :)

#3128
danielturlea

danielturlea

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.03.2019
anul acesta penis-n ghencea

#3129
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013

 beavis03, on 25 iulie 2022 - 21:30, said:

[ https://images2.imgbox.com/c2/63/pKOOdKMY_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/7b/4f/rPW7LdKD_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/3b/c5/oMkrfh4d_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/82/e1/XakNG1FW_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.postimg.cc/9Q55DTgD/1f7540024.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/c8/90/QRKLszWB_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca doreste cineva Posted Image

Aia cu Frutti fresh de la Chemical Brothers era urâtă rău!

#3130
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 22.02.2015
Mie imi place ca spre deosebire de aia de la Barca, Real, Juve, si cine mai era pe acolo...noi am reusit sa cream o Superliga. Cu Mioveni si Voluntari e drepta dar este Superliga.

#3131
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 25.01.2021

 minereu, on 01 noiembrie 2022 - 17:29, said:

Mie imi place ca spre deosebire de aia de la Barca, Real, Juve, si cine mai era pe acolo...noi am reusit sa cream o Superliga. Cu Mioveni si Voluntari e drepta dar este Superliga.
Nu doar ca am creat o Superliga Posted Image ...,dar spre deosebire de o echipă de Serie A...,care de ceva timp se chinuie sa schimbe antrenorul Posted Image ...,echipele din SuperLiga...,doar azi au schimbat 3 antrenori...,ii schimba intr-o veselie...,bineinteles ca si rezultatele sunt pe masura...

Zecesebe de ex.doreste sa-si înlocuiască  antrenorul(de fapt la stână se schimbă intotdeauna doar secundul Posted Image ...),schimbat azi...,ori cu unul dat afară de la UTA tot azi,datorita rezultatelor proaste...,ori cu unul dat afară de la FC Arges tot pt rezultate slabe...,ramane de vazut care din ei merge mai des la biserică Posted Image ...,acela va fi alesul..., si e de asteptat...,ca echipa joace muuult mai bine...,mai ales ca fiind un caz unicat...,antrenorul principal...,e tot timpul același...

#3132
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 22.02.2015
Buna asta cu unii se chinuie sa schimbe un antrenor iar altii au schimbat 3 doar azi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate