Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#19297
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Pe Prime, ar trebui să meargă fără probleme mai mult de 13w.
Poate nu-i chiar prostie la Swag pentru că dacă algoritmul TC este cel corect, în momentul în care „temperatura” atinge valoarea setată, tensiunea aplicată pe rezistență scade pînă la valoare necesară menținerii acelei temperaturi.

Edited by slavyk, 15 January 2018 - 13:37.


#19298
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Merge mai mult de 13w, dar pentru mine e ok asa. Pe la 20 oricum apare gust de ars.
Legat de swag, pe TC mai putin de 30w nu-i da, incepe din start cu gust de ars, ceea ce nu e placut. Asa e facut soft-ul se pare. E pentru "aburi" modul acesta.

#19299
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Salutari. Oare Aspire Nautilus 2 se potriveste pe mod-ul Revenger?

#19300
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Da, fără probleme.

#19301
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Multam pt. promptitudine! Voi ce rezistente folositi la Nautilus 2? Cam ce parere aveti despre jucarie?

#19302
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Dacă nu ai luat încă Nautilusul, ți-aș recomanda totuși să iei altceva. Eu m-aș uita la Innokin Zenith sau la Cubis 2. Zenithul nu se găsește încă la noi dar îl poți găsi la magazine online din UK. Am două Nautilus 2, au aromă bună, însă se incarca greu. În plus, la ambele s-au dus oringurile de la airflow iar pe cele de rezervă nu reușesc să le montez, se agață in inelul de reglaj al aerului. Sunt nevoit să le folosesc fără oringuri și din cauza asta scapă lichid.

#19303
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Mie Nautilus 2 imi curge prin airflow orice fac. Si am 2 bucati. Dupa mine, e un tank prost.
LA Innokin Zenith, cu toate ca e laudat, nu poti schimba sticla. Daca crapa, esti obligat sa iei altul.

Edited by horatziu, 17 January 2018 - 11:00.


#19304
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Si eu folosesc Nautilus 2,rezistențe de 1,7 mi se par cele mai bune,am folosit si 0,5 dar cam ineaca,si scuipă,in rest este ok.

#19305
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Cum blochez rezistența în temp control pe un Voopoo Drag? Nu găsesc nicăieri prin meniu. Am făcut rezistența, am setat SS, 210C și 15W, merge primul puff după care nu mai dă fire.

#19306
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 M@nuel, on 17 ianuarie 2018 - 13:51, said:

Cum blochez rezistența în temp control pe un Voopoo Drag? Nu găsesc nicăieri prin meniu. Am făcut rezistența, am setat SS, 210C și 15W, merge primul puff după care nu mai dă fire.
Cred ca cel mai bine arunci un ochi în manual, slabe sanse sa aiba cineva fix Voopoo

#19307
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004

 M@nuel, on 17 ianuarie 2018 - 13:51, said:

Cum blochez rezistența în temp control pe un Voopoo Drag? Nu găsesc nicăieri prin meniu. Am făcut rezistența, am setat SS, 210C și 15W, merge primul puff după care nu mai dă fire.
https://www.youtube....ery=Voopoo Drag

baga un ochi

#19308
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Batranul Cubis Pro (Silver) pe care "o ardeam" cu rezistente NotchCoil de 0.25 a cedat. S-a belit filetul de la capacelul de alimentare. Am rezolvat rapid cu alt Cubis Pro (Black) recuperat de la mama - care nu l-a folosit aproape deloc, dar nu functioneaza ca cel vechi. Nus' ce mama lui are ca daca ma dau la el isi schimba aroma (in rau) imediat. Testat cu 2 atomizoare noi (din surse diferite) si cu acelasi lichid ca si pana acum.
TFV8 Big Baby-ul mi-a tot facut figuri cu scurgerile de lichid si l-am folosit ocazional. Ultima data a facut balta, deci nu ma pot baza pe el.

Fortat de imprejurari, am hotarat ca trebuie sa fac o schimbare (nu obligatoriu si un upgrade). Inca de anul trecut aveam pata pusa pe un Vaporesso cu rezistente ceramice si azi am tot analizat vaporizatorul Veco Plus de la ei. Bineinteles ca socoteala de-acasa nu s-a potrivit cu cea din targ, asa ca m-am intors acasa cu un Wotofo Flow Subtank! :lol:

So far, so good! Am golit 3 rezervoare si sunt multumit. Ramane de vazut cum se comporta in timp... Posted Image

#19309
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Tocmai am aflat (si testat): rezistentele pentru Wotofo Flow sunt compatibile cu TFV8 Baby/Big Baby, si invers. :)

Scuze de dublu-post!

#19310
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Am ego aio; o recomandare de tigara electronica de rezerva?(preferabil in jur de 110ron, cu rezistente mai ieftine sau egale ca pret cu ego aio); sau tot un ego aio?

#19311
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Dați pe Antena 1, urmează un reportaj despre vapat.

#19312
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Văzut! Imbecili!

Edited by slavyk, 18 January 2018 - 19:33.


#19313
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
"Specialiștii" avertizează. Care specialiști au uitat să precizeze. Curat imbecili.

#19314
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Au zis ca o sa crapam daca vom continua asa? :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate