Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Program de gasit piese!

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Salut tuturor!E prima oara cand postez aici in aria de auto si daca am gresit topicu' scuze dar am si eu o intrebare.Stie cineva cum se numeste programul de gasire al pieselor de masina?Adica daca ma duc la un magazin de piese si ii cer o roata etc ceva de genu,are un program si ii arata toate rotile de pe toate siteurile.Vreau si eu acel program daca se poate.Il stie cineva???Mentionez ca un prieten de al meu ma intrebat si fiindca eu nu prea le am cu automobilele va intreb pe voi.Sper ca ati inteles intrebarea Posted Image E un program care gaseste piesa pe siteuri diferite.Nu stiu daca e chiar program poate sa fie si un site nu am idee.

Edited by LAURENTIUMAR, 22 August 2015 - 13:44.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Toate piesele de pe toate site-urile? Ma indoiesc teribil ca exista asa ceva. Sunt softuri construite la comanda pentru diferiti distribuitori de piese, care permit verficarea stocului pentru respectiva piesa, precum si filtre de marca, model, an, configuratie, pentru a selecta doar piesele compatibile.

#3
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
Autodata stiu ca are baza de date cu piese de la mai multe marci,dar nu cred ca arata pret de pe 1000 site.uri

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cam greu ce vrei tu, ca persoana fizica. Vanzatorii de piese lucreaza cu mai multe softuri, primite de la furnizori, au cont pe siteurile lor.
Un program pt identificat piesele ar fi tecdoc, apoi cand ai gasit codul piesei, cauti pe google acel cod.

#5
vj_click

vj_click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 02.06.2009
Cei de la Autonet au propriul lor program dar piesele sunt furnizate doar de ei nu si de altii(alte site-uri). Piesele ti le arata de la toate marcile disponibile.
Pentru acces trebuie sa fii distribuitor si sa ai cont pe http://dvsews.autonet.ro/webcat_dvse/ .
Cam asa arata site-ul dupa ce ai acces.

Attached Files



#6
Bosca

Bosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.12.2005
Foloseste TECDOC Q3 2015.
Daca ai si niste bani, partslink24.com...

#7
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
cred că te referi la ETKA sau ElsaWin sau o variantă online de Tecdoc http://webshop-cs.te...et/gkn/home.jsp

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Spune pentru ce masini te intereseaza.

#9
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View PostAdm, on 22 august 2015 - 14:25, said:

Spune pentru ce masini te intereseaza.
Pentru orice masina.Eram curios doar daca programul acesta este gratuit,dar daca am vazut ca trebuie sa am firma si etc... e clar ca nu il pot gasii gratis pe net Posted Image
Multumesc mult tuturor care m'au ajutat !

Edited by LAURENTIUMAR, 22 August 2015 - 14:34.


#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu neaparat firma, poti cauta pe siteurile magazinelor online, ex: autocarma, unix etc, dar pe rand.

#11
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014

View Postvj_click, on 22 august 2015 - 14:04, said:

Cei de la Autonet au propriul lor program dar piesele sunt furnizate doar de ei nu si de altii(alte site-uri). Piesele ti le arata de la toate marcile disponibile.
Pentru acces trebuie sa fii distribuitor si sa ai cont pe http://dvsews.autonet.ro/webcat_dvse/ .
Cam asa arata site-ul dupa ce ai acces.
offtopic: o mica precizare: ai sters numele de utilizator dar a ramas uid un link.

#12
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Are cineva etka sau similar?Am gasit la o masina arcurile spate rupte ambele si nu stiu ce sa cumpar......

#13
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,196
  • Înscris: 08.01.2021
Am avut eu Etka, o versiune mai veche veche, de pe vremea cd-rom-ului, (util pentru o Skoda 2010) însă nu mi se pare ca merita.

Autodoc (app android) ai încercat?

Edited by KiloW, 13 June 2022 - 13:02.


#14
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
In primul rand,nu as avea telefon cu android.Apoi tecdoc din ce stiam e cu licenta.nu la liber...Vreau etka ca sa identific numarul oem al arcului in functie de vin.

#15
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
pana faci rost de etka/elsa incearca 7zap: https://7zap.com/en/catalog/cars/

Edited by _-livio-_, 14 June 2022 - 17:58.


#16
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Apreciez efortul tau,dar fara sa iti ceara seria se sasiu nu iti furnizeaza piesele prezente pe masina.Am rezolvat azi la un dealer Audi,mi-a dat codul de arc,nu se mai fabrica,deci comand aftermarket.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate