Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele catalogelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux
 Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Probleme martorii de bord Opel Me...
 Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Steaua a facut-o de oaie !

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

shadowtrance

shadowtrance

Junior Member

• Grup: Members
"Trebuie să câştigăm campionatul şi să încercăm forţarea în Liga Campionilor, dar eu nu mai cred în Liga Campionilor, pentru că toate campioanele din ţările slab dezvoltate în fotbal investesc, pentru că este miza asta de bani de 25-30 de milioane. Joci trei tururi şi e greu. Dacă nu o să se ia nişte măsuri de relaxare fiscală, cred că mă retrag. Pentru că nu cred că ne mai putem califica în Liga Campionilor. Dacă nu ptem să ne calificăm, nu putem să rezistăm financiar, iar eu bani de la mine, de la fetele mele, nu mai dau. Asta e toată strategia şi toată filozofia Stelei. Eu bani de la mine nu mai vreau să dau! Eu dau echipa la suporteri, la Armată, o bag în insolvenţă şi o las", a explicat Becali.Posted Image

Ce vina are Gigi pentru ca altii investesc in fotbal? :))

maxxmedia1999

maxxmedia1999

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostAntirsipowermate, on 21 august 2015 - 12:37, said:

Tu tot n-ai inteles, cum nu inteleg multi. La Steaua nu trebuie sa bagi nici un ban. Steaua de vreo 10 ani incoace are venituri de peste 20 milioane de euro/an, insemnand premii, prime de participare, drepturi TV, reclame, incasari bilete si vanzari de jucatori.
In 2013 veniturile declarate au fost de 37 milioane euro cu un profit de 11,8 milioane euro.
In 2014 veniturile au fost de 24 milioane de euro cu profit de 5 milioane euro (diferenta a fost pierderea calificarii in grupe).
Asta fara sa mai scadem cheltuielile de "capusare" ale clubului.

Ce bani trebuie bagati? Clubul se autofinanteaza singur de atata timp. Inca va mai uitati in gura lu' Ciobi?
http://www.prosport....rizari-14671681

Total fals,tot ce ai insirat,pai ca sa ai incasari an de an si sa mergi pe profit trebuie sa bagi bani sa cumperi jucatori,arbitrii,plus alte manareli ca sa faci performanta,steaua a avut incasari ca a bagat oierul bani simplu de tot.
Ia sa nu mai joace steaua 2,3 ani in europa si sa termine pe locul 7 sa vedem de unde se mai autofinanteaza,o sa aiba 1 mil incasari drepturi tv plus 250 de mii din bilete pe tot anul,sau poate speri ca o sa vanda in fiecare an un chiriches pe 8 mil sau in lumea araba pe pile alti jucatori la 2 mil
Ca sa ai incasari trebuie sa bagi bani,sa castigi campionate cupe sa joci mereu cu stadionul plin etc

WindyZ

WindyZ

Active Member

Eu propun sa se faca o petitie Posted Image .

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

Radoi nu mai pleaca de la Steaua, l-a convins Gigi sa ramana si sa se faca de cacat si in retur.

alex1912

alex1912

Active Member

Eu ma bucur pentru Steaua, nu e posibil sa vrei sa intri in grupele unei competitii europene cu asa titulari: Cojocaru, Ghierme, Papp, Tosca, Alcenat, Chipciu, Muniru, Tade. Singura calitate a lui cojocaru de exemplu e ca e tanar, Tosca ca e polivalent, Chipciu pentru ce a fost odata, Muniru ca e frate cu Muntari, Papp cred ca e jucat in ciuda fanilor stelisti dupa ce cei de la Trencin si Partizan au maturat cu el, etc. Pe langa faptul ca jucatorii sunt slabi nici nu exista un antrenor care sa stie/poate scoate maximul din ei, Reghe asa cocalar imputit cum e stia sa faca treaba asta, Sumudica stie si el. Atacantul venit de la Galati macar e tanar, ce mama dracului sa joci cu Tade cand el e lemn saracul? ala macar are aceeasi calitate ca, Cojocaru, ai totusi o scuza cand joci cu unul tanar, ca in atac merge nu e un post ca cel ocupa de Cojocaru.

Shock-G

Shock-G

Senior Member

View PostBob493, on 21 august 2015 - 05:21, said:

Nu stiu cum se face ca taman semianalfabetii se gasesc sa rada de carentele din educatia unora. Radoi a recunoscut singur ca regreta abandonarea studiilor, dar omul asta a muncit din greu si a facut cariera si bani in sportul de performanta. Scuza ta care e?
Imi cer scuze pentru greseli.Era ora 5 dimineata cand am scris, my bad. Cat despre Radoi, a fost jucator bun, dar ca sa devina antrenor bun, trebuie sa isi ia licenta, sa antreneze echipe mici, sa capete experienta Posted Image

Spaghete

Spaghete

Active Member

Radoi, alta eminenta cenusie...ii da afara pe Tucudean si Tamas, ca nu le curge sange ros-albastru in vene...motivand la Tamas ca o 'arde brambura' noaptea...
Culmea e ca unde a scartait Steaua mai mult...in aparare ...Tamas acum isi freaca palmele de bucurie si pe buna dreptate...1-0 pentru Tamas ! In atac la fel...
Becali se mai plange ca Tade nu face nimic si ca a dat banii aiurea... dar baiatu' ala e atacant de care, adica are nevoie de pasa decisiva !!! si ce mijlocas are Steaua sa faca lucrul asta ?! Ghici, nimeni ! Ca...na' a plecat Tanase, iar Cernat cica e terminat...dar la Viitorul da pase si goluri de Champions League...

L-a convins Becali sa ramana...adica sa se compromita total, mai exact sa piarda si titlul !

Edited by Spaghete, 21 August 2015 - 18:15.

Kneegrow

Kneegrow

Junior Member

View PostSpaghete, on 21 august 2015 - 18:13, said:

Radoi, alta eminenta cenusie...ii da afara pe Tucudean si Tamas, ca nu le curge sange ros-albastru in vene...motivand la Tamas ca o 'arde brambura' noaptea...
Culmea e ca unde a scartait Steaua mai mult...in aparare ...Tamas acum isi freaca palmele de bucurie si pe buna dreptate...1-0 pentru Tamas ! In atac la fel...
Becali se mai plange ca Tade nu face nimic si ca a dat banii aiurea... dar baiatu' ala e atacant de care, adica are nevoie de pasa decisiva !!! si ce mijlocas are Steaua sa faca lucrul asta ?! Ghici, nimeni ! Ca...na' a plecat Tanase, iar Cernat cica e terminat...dar la Viitorul da pase si goluri de Champions League...

L-a convins Becali sa ramana...adica sa se compromita total, mai exact sa piarda si titlul !

Trebuie sa scapati de Chipciu, e absolut lamentabil.Plus un sistem de joc cu 2 atacanti, un 4-1-3-2 sau 4-3-1-2. Acest 4-2-3-1 e absolut inutil in conditiile in care nu ai mijlocasi si extreme de clasa.N-ai ce sa faci cu un singur atacant izolat in careu si niste benzi care alearga cu capul in pamant si centreaza la voia intamplarii.
PS: Cu Tamas nu s-a gresit, omul e o cauza pierduta. Zilele astea era in probe la Cardiff, dar antrenorul lor a spus ca nu s-a prezentat decat o data la antrenamente, probabil s-a imbatat cu niste galezi pe acolo. Cine e Tamas sa-i ierti atatea? E un fundas submediocru.

_overboost

_overboost

Senior Member

View PostShock-G, on 21 august 2015 - 04:18, said:

Armata face echipa noua.Galeriile sunt de acord cu acest proiect. Cat despre nenea Gigi, la anul Steaua, pardon. FCSB, va fi in insolventa. L-a adus pe Radoi, mare antrenor....mai intai sa i-a licenta de antrenor(sa nu zic de BAC) si sa antreneze echipe mici.
Sa nu zici! TU, sa nu zici!

Ce nu intelegeti voi, ultrasii stelisti, e ca daca Becali pleaca, in 3 luni nu mai aveti echipa. Asa au vrut si aia de la Rapid sa plece Copos. Si a plecat.

Edited by _overboost, 21 August 2015 - 19:13.

alex1912

alex1912

Active Member

View Post_overboost, on 21 august 2015 - 19:12, said:

Sa nu zici! TU, sa nu zici!

Ce nu intelegeti voi, ultrasii stelisti, e ca daca Becali pleaca, in 3 luni nu mai aveti echipa. Asa au vrut si aia de la Rapid sa plece Copos. Si a plecat.

eu sunt anti-stelist, dar nu fcsb nu moare daca pleaca becali. Steaua e singura echipa din Romania care se poate autofinanta pe termen lung. Nu au ei un public prea educat, ma refer strict din punct de vedere fotbalistic, dar totusi sunt multi, e un soi de PSD al fotbalului din romania, in orice loc uitat de lume din Romania exista fcsb-isti sau stelisti cum naiba le mai zice

Spaghete

Spaghete

Active Member

Hai ca pe olteni I-am batut !

Superb gestul lui Tade !

Antirsipowermate

Antirsipowermate

Member

View Postmaxxmedia1999, on 21 august 2015 - 13:02, said:

Total fals,tot ce ai insirat,pai ca sa ai incasari an de an si sa mergi pe profit trebuie sa bagi bani sa cumperi jucatori,arbitrii,plus alte manareli ca sa faci performanta,steaua a avut incasari ca a bagat oierul bani simplu de tot.
Ia sa nu mai joace steaua 2,3 ani in europa si sa termine pe locul 7 sa vedem de unde se mai autofinanteaza,o sa aiba 1 mil incasari drepturi tv plus 250 de mii din bilete pe tot anul,sau poate speri ca o sa vanda in fiecare an un chiriches pe 8 mil sau in lumea araba pe pile alti jucatori la 2 mil
Ca sa ai incasari trebuie sa bagi bani,sa castigi campionate cupe sa joci mereu cu stadionul plin etc
Tu tot n-ai inteles ca banii aia sunt ai clubului, nu ai oierului. Oierul poate dirija cheltuielile, dar efectiv el nu "baga" si nu a "bagat" bani niciodata. Asta sa va iasa din cap.
Cat despre terminatul pe locul 7, eu te inteleg ca esti unul din cei care se zgarie pe ochi de ciuda cand aceasta echipa castiga campionatul. In mod normal, dupa mintea ta creata, ar trebui facut ca la Dinamo si Rapid: da-le buget de retrogradare si asteapta sa ia campionatul Posted Image Posted Image .
Bugetul nu ti-l faci pe un an ci pe trei-patru. Il ajustezi din mers si stii dinainte care sunt riscurile, ce buget de tranferuri ai, ce obective ai , etc. Astfel, poti sa tii si un antrenor mai mult de un an.
O echipa se construieste treptat si in timp, nu te duci cu jucatorii ca la piata si iei 5 gratis, vinzi 7 pe bani, tragi linie, iesi pe plus si astepti sa mai faci asa.

Edited by Antirsipowermate, 24 August 2015 - 09:37.

barbosa

barbosa

Serious Member

"Rosenborg nu își adaugă victoria în fața Stelei în palmares. ”Când calci într-un rahat nu te lauzi”, a spus antrenorul nordicilor."

http://www.timesnewr...u-rosenborg-0-3

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate