Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Linie vinetie mana stanga

Protectie soare/vizuala in interior
 Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie

TVA doar la valoarea adaugata sau...
 Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...

Steaua a facut-o de oaie !

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

Antirsipowermate

Antirsipowermate

Member

• Grup: Members
Adica sa ajut cu bani o echipa ce in fiecare an ar iesi pe profit mare daca nu ar suge ciobanul tot? Nu, multumesc. Daca era un sistem cu suporteri cotizanti participam si eu, stai linistit. Asa nu vreau sa stiu ca am umflat cu bani familii de circopiteci machidoni manelisti nesimtiti pupatori de moaste si cruciulite.

Spaghete

Spaghete

Active Member

View PostAntirsipowermate, on 20 august 2015 - 23:00, said:

De ce ar pleca Ciobi, cand singura afacere pe plus a lui a fost Steaua? Bun, a trebuit sa-l inghit cu o tona de lamai si sa ma resemnez ca nu mai scap de el in veci de la Steaua macar sa ma uit la meciurile echipei din Europa.
Dar chiar si atunci cand a avut la dispozitie 60+ milioane la club el a strans cureaua inlocuind jucatori de baza cu gratuitati si salarii umile. A trebuit sa vad cum alte echipe din Europa au "sarit din mocirla" si si-au dus numele mai departe, in vreme ce la noi se bate pasul pe loc.
Echipa FCSB nu e Steaua, echipa FCSB este un avorton scos cu forcepsul si aruncat in bataie de joc prin praf, fum si oglinzi sa "ia ochii" fraierilor care mai vin la meci.
Pana nu se face un front comun impotriva jegului, nu se poate schimba situatia

Bravo !
Insa mi-e teama ca lumea nu vede cine e principalul vinovat si nu I se va imputa nimic in continuare.
G.Becali, este exact ca un politician din parlament. A profitat de Steaua intotdeauna ! A profitat de notorietatea Stelei ca sa iasa in evidenta, lumea l-a iubit si l-a placut tocmai din aceasta cauza, iar acum isi bate joc de suporteri, falimentand performanta.

Bob493

Bob493

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Post_overboost, on 20 august 2015 - 23:12, said:

Atunci nu mai huiduiti cand altu' face ce vrea CU BANII LUI!

Alt argument cretin. In fotbal banii ii castigi pe spinarea suporterilor, ca aia vin la meciuri, aia se uita la televizor si aia cumpara brelocuri cu emblema echipei. Sau crezi ca la Uefa in curte creste un pom care face dolari? Asa ca suporterii au tot dreptul sa huiduie cand sunt nemultumiti de ce face unul pe banii LUI cu echipa LOR.

chris_t

chris_t

Senior Member

Aia din parlament nu-s politicieni. Toti interlopii si primarii cu 2 clase, la fel ca "investitorii din fotbal" La fel si cu "biznismenii". A mers si asa intr-o Romanie ca in Vestul Salbatic. Te uitai in Top 300 si vedeai cum toti au "afaceri in imobiliare". Te uiti in fotbal si vezi doar puscariasi si penali. Problema e ca atat timp cat tu nu stii bine sa citesti nu te poti astepta sa faci un plan de afaceri, sa calculezi un P&L, sa faci un PR, sa faci un marketing... Cin' draci sa te invete, daca tu nici pe aia care se pricep nu-I asculti. Steaua a mers bine atat timp cat singurul om care se pricepea la business de acolo era ascultat. Acum e la mititica si ala, si se cam vede.

De unde sa ceri mai mult?

Spaghete

Spaghete

Active Member

View Post_overboost, on 20 august 2015 - 23:08, said:

Daca tot iubesti atat de mult echipa, de ce nu l-ai ajutat si tu cu bani?

Tu nu intelegi un lucru ! El, el comandante Becali vrea doar sa profite de pe urma Stelei, nu sa si bage bani, acum cand merge greu ! El are bani, dar nu vrea sa mai bage in echipa. N-ai vazut ca le-a pus pretu' si lui  Chipciu-6 bulioane, Popa-2 bulioane.

Cat despre intrebarea ta...Mi-era teama ca cineva se va gandi si la asta. La cum gandesti(no offence) cred ca esti fanul lui, dar nu ma deranjeaza asta.
Cum a mai spus cineva mai sus, as cotiza anual la Steaua asa cum se face afara, dar nu in acesti climat cu iz de oaie si inselatorie !

MikeSpike

MikeSpike

Cinic real

Sant suporterul echipelor straine.Dati cu pietre.Dar nu pot fi altfel cand vad "STARURI" cu figuri,pretentii,epatari,vacante,can-can etc,si in minutele care conteaza(90) fac ,,,pipi.Ca era offsaid,ca era fault-bull shit.JOACA.CASTIGA.FA ISTORIE.Rahat-asta-i fotbalul rom.  DOCUMENTATI-VA sa vedeti ce clauze au jucatorii de la JUVE. Si le respecta.Una singura :dupa 22 nani la casa lor sau penalizari.11 oameni+rezerve+staff+logistica reprezinta milioane de suporteri.Nu ai cum la njvelul asta sa iei 3.

bluesnake

bluesnake

Senior Member

La Steaua avem:

1. Investitii tarzii si mici - dar pretentii mari de imbogatire
2. Antrenor debutant fara licenta, antrenor italian de fatada, antronor din loja - dar se vrea sisteme de joc moderne, spectacol
3. Conducere cu amatorism - dar ii vedem peste tot cu declaratii, cu promisiuni
4. False iluzii grandomane de putere, faima si valoare - cine ii mai crede ?
5. Lipsa respectului fata de suporterii care veneau pe stadion si celor de acasa

Raman in continuare suporter stelist, dar la ora actuala prefer sa vad meciurile Astrei in EL decat sa ma imbolnavesc de nervi cu Chipciu.

bubalus

bubalus

Membru chel

View PostSpaghete, on 20 august 2015 - 22:41, said:

Steaua are un palmares unic...
Are pe draq.....  Aia cu palmaresul se cheama Steaua si nu mai exista....
FCSBul asta nu e Steaua....  E o alta echipa infiintata acum vreo 12 anicare are un rahat de palmares...

Sunt curios la anul ca si-o face armata echipa Steaua cu care o sa tineti,  cu Steaua armatei care are si palmaresul sau cu Steaua lu' Jiji

Erick1

Erick1

Junior Member

Se apropie sfarsitul ciobanului, nu mai e mult si Steaua va fi din nou libera.

@bubalus si rahatul ala de palmares asa cum il tu numesti va fi tot al Stelei adevarate, ciobanul va pierde tot pentru ca a folosit ilegal marca in toti acesti ani. Va dura ceva intr-adevar, nu va fi peste noapte, dar din punct de vedere juridic nu are cum sa se intample altfel.

Nu stiu cu ce echipa tii tu, dar imi imaginez ca esti unul din frustratii aia care se bucura la insuccesele Stelei pentru ca echipa ta, care o fi aia, nu-ti ofera nicio satisfactie si nici nu-ti va oferi vreodata.

Edited by Erick1, 21 August 2015 - 00:03.

chaosss

chaosss

Guru Member

View PostSpaghete, on 20 august 2015 - 22:41, said:

A facut peste 50 milioane de euro in ultimii 3-4 ani, corect, insa eu ma refeream la faptul ca putea sa mai castige inca 60 milioane in ultimii doi ani prin necalificarea in grupele C.League.

Pierzi din vedere multe aspecte. Steaua nu e Rapid si nu spun asta ca sa fac o aroganta Rapidului.

Corect. Steaua nu e Rapid dar nici Steaua nu mai e Steaua ! Ci FCSB ! :)

CGDBZ

CGDBZ

Senior Member

Steaua armatei are doar numele, palmaresul este la FCSB.
Steaua armatei(daca o sa fie) o sa fie cum este Craiova azi, o echipa noua, fara palmares.

Edited by CGDBZ, 21 August 2015 - 00:03.

bubalus

bubalus

Membru chel

View PostErick1, on 20 august 2015 - 23:59, said:

Se apropie sfarsitul ciobanului, nu mai e mult si Steaua va fi din nou libera.

@bubalus si rahatul ala de palmares asa cum il tu numesti va fi tot al Stelei adevarate, ciobanul va pierde tot pentru ca a folosit ilegal marca in toti acesti ani. Va dura ceva intr-adevar, nu va fi peste noapte, dar din punct de vedere juridic nu are cum sa se intample altfel.

Nu stiu cu ce echipa tii tu, dar imi imaginez ca esti unul din frustratii aia care se bucura la insuccesele Stelei pentru ca echipa ta, care o fi aia, nu-ti ofera nicio satisfactie si nici nu-ti va oferi vreodata.
Io tin cu multe echipe... De fapt cu toate mai putin una....  La fotbal cel mai mult ma bucur cand ciobanul iese pe minus....  Posted Image

E amuzant,  doi ani cat a stat la beci,  Steaua a defilat in liga....  Cum a iesit,  cum steaua a revenit in haos.....

Edited by bubalus, 21 August 2015 - 00:09.

Daian95

Daian95

Guru Member

In toamna asta nu vedem echipe romaneste in cupele europene.

bubalus

bubalus

Membru chel

View Postchaosss, on 21 august 2015 - 00:01, said:

Corect. Steaua nu e Rapid dar nici Steaua nu mai e Steaua ! Ci FCSB ! Posted Image
Pai daca era Rapid pana acum le dadeau foc suporterii lu nasu,  finu si toata sleahta lor de mafioti....  Dar suporterii stelisti sunt linistiti,  se multumesc cu putin....

Erick1

Erick1

Junior Member

View Postbubalus, on 21 august 2015 - 00:09, said:

Io tin cu multe echipe... De fapt cu toate mai putin una....  La fotbal cel mai mult ma bucur cand ciobanul iese pe minus....  Posted Image

E amuzant,  doi ani cat a stat la beci,  Steaua a defilat in liga....  Cum a iesit,  cum steaua a revenit in haos.....

Si eu ma bucur ca iese pe minus, eu vreau sa se intoarca inapoi la puscarie si sa stea pe viata acolo daca e posibil.

Edited by Erick1, 21 August 2015 - 00:12.

Spaghete

Spaghete

Active Member

View Postbubalus, on 20 august 2015 - 23:55, said:

Are pe draq.....  Aia cu palmaresul se cheama Steaua si nu mai exista....
FCSBul asta nu e Steaua....  E o alta echipa infiintata acum vreo 12 anicare are un rahat de palmares...

Sunt curios la anul ca si-o face armata echipa Steaua cu care o sa tineti,  cu Steaua armatei care are si palmaresul sau cu Steaua lu' Jiji

Din pacate FCSB are palmaresul, tot ce tine de tine de la CCA incoace, inclusiv castigarea Cupei Campionilor Europeni, sau cel putin asa declara Argaseala(alt incompetent).

Mi-am adus aminte cand a iesit Gigi de la bulau......declara cu pieptul inainte : '' de acum inainte vreau sa ma bat cu Occidentul, vreau performanta internationala''.
Dar nu a facut decat sa il puna intr-o situatie ingrata pe Radoi, asa cum l-a pus si pe Hagi, demisionandu-l dupa doua luni la conducerea Stelei, sau asa cum a facut cu Lacatus, jucandu-se cu el de-a antrenorul...si cu multi altii de altfel, dandu-le biletele cu cine sa joace sau nu.
A umilit tot ce a putut umili omul asta ! Acum isi bate joc cu adevarat de Steaua ! Mi-ar placea sa vad la urmatorul meci suporterii luand atitudine.  Mi-ar placea sa vad un baner urias cu JOS LABELE DE PE ECHIPA!

CGDBZ

CGDBZ

Senior Member

Mda, jos Becali da cine vine in locul lui ?
Asa cum este el a tinut Steaua cred eu destul de "sus" pe cand celelalte echipe se zbat in faliment.

MikeSpike

MikeSpike

Cinic real

Lasa-il drq pe oier.Priviti dincolo de oglinda.fotbalul rom. e varza.Cred ca se stie cine va castiga campionatul in 2016.Nu eu,dar aia de conteaza... .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate