Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...
 tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

Schimbare difuzor Golf 7
 Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Aurora Store
 Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

Steaua a facut-o de oaie !

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

Spaghete

Spaghete

Active Member

• Grup: Members
Da ! Iarasi Steaua a facut-o de oaie ! Ca supporter stelist, asta a cam pus capac, nu mai support amatorismul de la echipa.

M-AM SATURAT DE BECALI ! De mistourile si glumele lui de...

Ma intreb cum Dumnezeu a facut bani din afaceri, ca la fotbal arata o inteligenta precara, ca sa fiu finutz.

A pierdut in doi ani peste 60 milioane de euro necalificandu-se in Champions League !

Nefacand transferuri la timpul potrivit in primul an. Aceeasi greseala facand-o si in al doilea an !!!
A facut in permanenta transferurile extrem de tarziu, deci, adio omogenizare
Nu are nicio logica sa faci transferuri dupa ce te califici omuleee !

Basic shit in business e urmatorul lucru: investesti intai, apoi te asteti la profit !
Investea in iarna maxim 10 milioane de euro si acum poate altele erau rezultatele .

Va cer sa plecati domnule G. Becali, suporterii merita altceva !

Edited by Spaghete, 20 August 2015 - 22:26.

Dares

Dares

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu zic ca dimpotriva, Becali a tot luat bani de la UEFA, i-a bagat in buzunarul lui si a mers cu carpeli. Anul acesta insa nu a mai tinut smecheria iar Steaua e ca si eliminata din competitiile europene. Pentru Becali, Steaua era inca o "oaie" de muls, o metoda de a face niste bani si de a fi in centrul atentiei, cum ii place lui...

Puferiu3

Puferiu3

Senior Member

• Grup: Banned
Isus vine! Gigi pleaca!

xe3nder

xe3nder

Member

Si eu sunt suporter stelist, dar sincer a inceput sa nu ma mai intereseze! Oricum, GB-ul tine echipa pentru profit, nu il intereseaza cum face profitul!

chaosss

chaosss

Guru Member

View PostSpaghete, on 20 august 2015 - 22:24, said:

Parca zicea ca o sa plece daca nu se califica in grupe. Oricum, la ce foamete este in fotbal nu vad cine ar avea suficienti bani sa faca performanta la Steaua.

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

Felicitari Stelei, imi place cand pierde pentru ca sunt interesante emisiunile de dupa meci Posted Image Posted Image .

PS. Zicea Jiji acum ceva vreme ca este cea mai buna echipa din toate timpurile. Avea dreptate!

Edited by tiestodj20, 20 August 2015 - 22:33.

Damascus77

Damascus77

Senior Member

Da ! Iarasi Steaua a facut-o de oaie ! Ca supporter stelist, asta a cam pus capac, nu mai support amatorismul de la echipa.

Ei lasa, ce a pus capac? Ca Steaua a luat 3 campionate la rand !

Tot asa se rugau suporterii Rapidului sa plece Copos.
Si Copos a plecat.

Unde e acum Rapidul?

Edited by Damascus77, 20 August 2015 - 22:33.

Spaghete

Spaghete

Active Member

View PostDares, on 20 august 2015 - 22:28, said:

Eu zic ca dimpotriva, Becali a tot luat bani de la UEFA, i-a bagat in buzunarul lui si a mers cu carpeli. Anul acesta insa nu a mai tinut smecheria iar Steaua e ca si eliminata din competitiile europene. Pentru Becali, Steaua era inca o "oaie" de muls, o metoda de a face niste bani si de a fi in centrul atentiei, cum ii place lui...

A facut peste 50 milioane de euro in ultimii 3-4 ani, corect, insa eu ma refeream la faptul ca putea sa mai castige inca 60 milioane in ultimii doi ani prin necalificarea in grupele C.League.

View PostDamascus77, on 20 august 2015 - 22:32, said:

Ei lasa, ce a pus capac? Ca Steaua a luat 3 campionate la rand !

Tot asa se rugau suporterii Rapidului sa plece Copos.
Si Copos a plecat.

Unde e acum Rapidul?

Pierzi din vedere multe aspecte. Steaua nu e Rapid si nu spun asta ca sa fac o aroganta Rapidului.
Steaua are un palmares unic, momentan in tara, are milioane de suporteri, e un brand international, eu garantez ca sunt oameni care abia asteapta sa investeasca la Steaua.

bluesony

bluesony

Junior Member

Era un banc, nu-l mai gasesc, il zic din amintiri: daca un barbat plange, se numeste ca este slab, daca mai multi barbati plang, se numesc suporteri.

Ma scuzati ca sunt prea direct, dar fotbalul este pentru barbati exact ce reprezinta telenovelele pentru femei.

Over and out :)

Spaghete

Spaghete

Active Member

View Postbluesony, on 20 august 2015 - 22:42, said:

Era un banc, nu-l mai gasesc, il zic din amintiri: daca un barbat plange, se numeste ca este slab, daca mai multi barbati plang, se numesc suporteri.

Ma scuzati ca sunt prea direct, dar fotbalul este pentru barbati exact ce reprezinta telenovelele pentru femei.

Over and out Posted Image

Nu stiu cati plang in urma rezultatelor Stelei, e total irrelevant acest aspect, il doare-n cot pe Gigi despre asta. Ceea ce incerc eu sa subliniez e altceva.
Si anume: suporterul roman(si nu numai) merita mult mai mult !
Suporterul(in viziunea mea) merita RESPECT, nu mistocareala, nu amatorism, nu batjocura din partea unui om care e complet incompetent si egoist !
Tara asta, aproape mereu a avut la conducere numai oameni ''mici'' din pacate.

djl

djl

Smrt faąizmu, sloboda narodu!

Eram sigur că aşa o să se întâmple. Nu-s eu vreun microbist, dar fotbalul românesc a ajuns    :disgust:
M-a întrebat cineva dacă merg pe stadion. Nu m-am dus pentru că eram sigur că o să pierdem şi nu vroiam să-mi fac sânge rău.

Antirsipowermate

Antirsipowermate

Member

De ce ar pleca Ciobi, cand singura afacere pe plus a lui a fost Steaua? Bun, a trebuit sa-l inghit cu o tona de lamai si sa ma resemnez ca nu mai scap de el in veci de la Steaua macar sa ma uit la meciurile echipei din Europa.
Dar chiar si atunci cand a avut la dispozitie 60+ milioane la club el a strans cureaua inlocuind jucatori de baza cu gratuitati si salarii umile. A trebuit sa vad cum alte echipe din Europa au "sarit din mocirla" si si-au dus numele mai departe, in vreme ce la noi se bate pasul pe loc.
Echipa FCSB nu e Steaua, echipa FCSB este un avorton scos cu forcepsul si aruncat in bataie de joc prin praf, fum si oglinzi sa "ia ochii" fraierilor care mai vin la meci.
Pana nu se face un front comun impotriva jegului, nu se poate schimba situatia

_overboost

_overboost

Senior Member

M-AM SATURAT DE BECALI ! De mistourile si glumele lui de...

Ma intreb cum Dumnezeu a facut bani din afaceri, ca la fotbal arata o inteligenta precara, ca sa fiu finutz.

A pierdut in doi ani peste 60 milioane de euro necalificandu-se in Champions League !

Nefacand transferuri la timpul potrivit in primul an. Aceeasi greseala facand-o si in al doilea an !!!
A facut in permanenta transferurile extrem de tarziu, deci, adio omogenizare
Nu are nicio logica sa faci transferuri dupa ce te califici omuleee !

Basic shit in business e urmatorul lucru: investesti intai, apoi te asteti la profit !
Investea in iarna maxim 10 milioane de euro si acum poate altele erau rezultatele .

De ce nu bagi tu bani la Steaua daca esti nemultumit de Becali?

View PostSpaghete, on 20 august 2015 - 22:41, said:

A facut peste 50 milioane de euro in ultimii 3-4 ani, corect, insa eu ma refeream la faptul ca putea sa mai castige inca 60 milioane in ultimii doi ani prin necalificarea in grupele C.League.

Interesant!

View PostSpaghete, on 20 august 2015 - 22:41, said:

Steaua are un palmares unic, momentan in tara, are milioane de suporteri,
Suporteri se numesc aia care au aplaudat golul 3 asta-seara si care huiduiau chiar si la 1-0?

CGDBZ

CGDBZ

Senior Member

http://www.sport.ro/...trenamente.html

_overboost

_overboost

Senior Member

View PostAntirsipowermate, on 20 august 2015 - 23:00, said:

De ce ar pleca Ciobi, cand singura afacere pe plus a lui a fost Steaua? Bun, a trebuit sa-l inghit cu o tona de lamai si sa ma resemnez ca nu mai scap de el in veci de la Steaua macar sa ma uit la meciurile echipei din Europa.
Dar chiar si atunci cand a avut la dispozitie 60+ milioane la club el a strans cureaua inlocuind jucatori de baza cu gratuitati si salarii umile.
Daca tot iubesti atat de mult echipa, de ce nu l-ai ajutat si tu cu bani?

Bob493

Bob493

Senior Member

View Post_overboost, on 20 august 2015 - 23:08, said:

Daca tot iubesti atat de mult echipa, de ce nu l-ai ajutat si tu cu bani?

Ce argument cretin. Primeam cumva un procent din incasari, sau cum?

_overboost

_overboost

Senior Member

View PostCGDBZ, on 20 august 2015 - 23:07, said:

Parerea mea e ca armata ar trebui sa-si tina banii pentru treburile care o privesc.

View PostBob493, on 20 august 2015 - 23:10, said:

Ce argument cretin. Primeam cumva un procent din incasari, sau cum?
Atunci nu mai huiduiti cand altu' face ce vrea CU BANII LUI!

chris_t

chris_t

Senior Member

Asta e problema noastră majoră, expresia asta : "să bagi bani". De parcă ar face-o din mila. Orice om cu o vagă idee despre management face bani din Steaua, nu trebuie să bage nimic. Nici măcar nu trebuie sa știe fotbal.

Am avut plăcerea și privilegiul de a avea unele discuții cu un om foarte competent, fost în staff-ul Stelei. A fost zburat, era prea competent.

2 clase si bisnita cu blugi, brânză sau butelii nu înseamnă că ești business man. Doar un retardat căruia încet încet i se infunda.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate