Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Probleme grave cu entitati paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
1203 replies to this topic

#55
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Isolated dar.....vezi entitatile astea? In mod normal trebuie sa le vezi fie sub forma de umbre (de exemplu atunci cand stai cu veioza aprinsa si e bezna in rest.....vezi asa o umbra cum trece rapid cu coada ochiului) sau ziua le vezi sub forma de sfere luminoase...

Edited by Clovis, 19 August 2015 - 21:46.


#56
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

 Foxie5, on 19 august 2015 - 21:44, said:

A, deci stai. Asta ai vrut sa zici prin "Am avut tangeta cu ei si m-au ajutat intr-o problema foarte grava pe care o aveam, deci am toata increderea. Mai mult nu pot sa spun, e secret."!? Ofof. Posted Image sunt convinsa ca tu suferi mult, deci nu esti troll din pacate.Posted Image

Trebuie neaparat sa mergi la preot. Sa tii posturile, sa mergi la Sf. Liturghie la Sf. Maslu, etc.. Si sa incerci sa stai in biserica chiar daca te simti rau. Spune-mi din ce oras esti poate gasim preot bun acolo.

Doamne ajuta!

Posted Image

Ai uitat de spovedanie, d'aia de la 0.

 Clovis, on 19 august 2015 - 21:45, said:

Isolated dar.....vezi entitatile astea? In mod normal trebuie sa le vezi fie sub forma de umbre (de exemplu atunci cand stai cu veioza aprinsa si e bezna in rest.....vezi asa o umbra cum trece rapid cu coada ochiului) sau ziua le vezi sub forma de sfere luminoase...

Daca sunt sfere luminoase sunt sanse sa nu fie entitati rele.

#57
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca-s sfere sunt ingeri dar daca-s umbre....astea nu stiu ce sunt...

#58
Isolated

Isolated

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.06.2012

 Foxie5, on 19 august 2015 - 21:44, said:

A, deci stai. Asta ai vrut sa zici prin "Am avut tangeta cu ei si m-au ajutat intr-o problema foarte grava pe care o aveam, deci am toata increderea. Mai mult nu pot sa spun, e secret."!? Ofof. Posted Image sunt convinsa ca tu suferi mult, deci nu esti troll din pacate.Posted Image

Trebuie neaparat sa mergi la preot. Sa tii posturile, sa mergi la Sf. Liturghie la Sf. Maslu, etc.. Si sa incerci sa stai in biserica chiar daca te simti rau. Spune-mi din ce oras esti poate gasim preot bun acolo.

Doamne ajuta!

Posted Image

Iti multumesc, sunt din Drobeta Turnu Severin. Ciudat e ca la biserica ma simt mai bine dar ma apuca nevoia sa fumez in timpul slujbei, problema e drumul pana la biserica, pe drum entitatile fac tot ce pot sa ma chinuie, ultima data am trecut pe langa un loc care mirosea ciudat si am ramas cu mirosul saptamani de zile, insa amplificat iar pe la soare daca trec mi se face rau imediat.

Ei sustin de obicei ca sunt extraterestri veniti din alta dimensiune, dintr-o gaura neagra si ca vor sa il distruga pe Dumnezeu. Am vorbit la un moment dat cu Yahweh si cu Savaot si m-au ajutat, stateau toata ziua cu mine si ma puneau sa stau in pat si ma simteam mai bine dar dupa 3-4 ore ma apuca din nou. Am vorbit insa si cu Hera, sotia lui Zeus, am vorbit cu Odin, Frigga, Thor, Zeus, Atena, Hades, Cronos, zeii vechi si mi-au spus ca nu sunt in conflict cu Dumnezeu. Si ei m-au ajutat in sensul ca ma faceau sa nu ii mai aud pe ceilalti si sa ma simt bine fizic, parca pluteam dar ca de obicei reveneau cei rai, problema mare a inceput cand am simtit un miros urat, caun spray halucinogen care m-a paralizat temporar, m-am pusin pat si m-am trezit ca nu pot sa imi mai misc corpul si ca ma controleaza entitatile paranormale malefice. Am vazut si un inger in biserica atunci cand m-am dus, dar mi s-a facut rau acolo si am intepenit, a fost la cand abia incepusera sa-mi controleze corpul.

Acum ma duc sa ma culc, va multumesc mult pentru ajutor si mai postez maine dupa amiaza, cand imi mai revin dupa pastile, ca imi dau somnolenta.

Edited by Isolated, 19 August 2015 - 21:58.


#59
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

 Isolated, on 19 august 2015 - 21:51, said:

Ei sustin de obicei ca sunt extraterestri veniti din alta dimensiune, dintr-o gaura neagra si ca vor sa il distruga pe Dumnezeu.

Asta e visul masoneriei.
Ei sustin ca vor fi ajutati de "extraterestrii", sa invinga dictatura universala.

#60
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Eu îți recomand(inițiatorului)să urmezi tratamentul.
Dacă tratamentul îți face rău,spune doctorului care ți l-a prescris și îi ceri să ți-l schimbe cu altceva care poate nu-ți va face rău.Sau poate nu tot tratamentul actual îți face rău.Verifică să știi exact ce anume din tratamentul pe care-l urmezi îți face rău,și spune doctorului.
Stai liniștit în privința țigărilor,sunt mari șanse să nu aibă nici o treabă cu suferința ta.
Cât despre masonii sau iluminații de care zici,dacă există,eu nu am avut interacțiuni cu ei de nici un fel.
Deci nu am nimic de spus pe tema asta.

#61
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 anoniymus, on 19 august 2015 - 21:45, said:

Daca esti ateu nu crezi in juraminte, ca nu exista nimeni sa vada daca juri stramb sau nu.
El daca era ateu nu avea treaba cu ce jura aia, pentru ca si daca jura stramb sau nu pentru el ateu n-ar trebuii sa aibe relevanta.
N-ai prins ideea.

Nu cred eu, ateul.  Da, io-ti jur linistit pe Biblie, orice.  In schimb (valabil pt mine; desi nu cred ca-s unic, nu generalizez), n-o sa promit si n-o sa-mi dau cuvantul de onoare, stiind ca e fals / n-o sa respect.

In schimb tu (un "tu" ipotetic), credincios fiind si convins ca, dupa cum zici, "exista cineva care sa vada daca juri stramb sau nu", nu vei "jura stramb".  Motiv pt care inclusiv eu, ateul, as fi tentat sa te cred, in momentul in care tu juri.  Pt ca tie ti-e frica "sa juri stramb".  Bine, asta presupune ca eu sa fiu convins de sinceritatea credintei tale si de teama ta de "pacat".  In cazul nostru, "jurat stramb".

Scuze de off, dar discutia-i interesanta !    :peacefingers:

#62
Isolated

Isolated

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.06.2012

 ascended, on 19 august 2015 - 21:58, said:

Eu îți recomand(inițiatorului)să urmezi tratamentul.
Dacă tratamentul îți face rău,spune doctorului care ți l-a prescris și îi ceri să ți-l schimbe cu altceva care poate nu-ți va face rău.Sau poate nu tot tratamentul actual îți face rău.Verifică să știi exact ce anume din tratamentul pe care-l urmezi îți face rău,și spune doctorului.
Stai liniștit în privința țigărilor,sunt mari șanse să nu aibă nici o treabă cu suferința ta.
Cât despre masonii sau iluminații de care zici,dacă există,eu nu am avut interacțiuni cu ei de nici un fel.
Deci nu am nimic de spus pe tema asta.

Scandalul a inceput de la tigari, prima data cand m-au atacat violent a inceput sa ma doara capul cumplit si se auzeau voci venite parca din haos care tipau la mine si imi spuneau sa nu mai vorbesc cu zeii ca altfel ma nenorocesc si sa nu mai indraznesc sa mai fumez ca ei (entitatile) nu vor asta si la spital cand m-am internat i-am auzit in primele ore. Tratamentul il iau ca n-am de ales, aseara pe intuneric am vazut o lumina venind asupra mea si mi-a spus o voce ca este Hera si ca ei, Zeii, vor gasi o solutie ca sa ma scape. Ca si credinta sunt politeist, cred si in Dumnezeul crestin dar si in zeii ceilalti.

Va zic noapte buna acum pentru ca pastilele ma adorm si nu mai pot sta pe scaun la computer. Va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari.

Edited by Isolated, 19 August 2015 - 22:05.


#63
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Da, ce marca de tigari fumezi ca sa stim si noi? Iar legat de ce povestesti e adevarat sau nu ca sa stim cum sa "atacam" problema....Daca nu mai fumezi ce se intampla?

#64
Isolated

Isolated

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.06.2012

 Clovis, on 19 august 2015 - 22:04, said:

Da, ce marca de tigari fumezi ca sa stim si noi? Iar legat de ce povestesti e adevarat sau nu ca sa stim cum sa "atacam" problema....Daca nu mai fumezi ce se intampla?

Tigari Winston albastru (light), cam un pachet pe zi.

 Clovis, on 19 august 2015 - 21:45, said:

Isolated dar.....vezi entitatile astea? In mod normal trebuie sa le vezi fie sub forma de umbre (de exemplu atunci cand stai cu veioza aprinsa si e bezna in rest.....vezi asa o umbra cum trece rapid cu coada ochiului) sau ziua le vezi sub forma de sfere luminoase...

Pe cei rai nu ii vad, doar pe cei buni i-am vazut, odata l-am vazut pe Dumnezeu Savaot in biserica si un inger in stanga mea.

Edited by Isolated, 19 August 2015 - 22:09.


#65
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

 Barboso, on 19 august 2015 - 22:01, said:

N-ai prins ideea.

Nu cred eu, ateul.  Da, io-ti jur linistit pe Biblie, orice.  In schimb (valabil pt mine; desi nu cred ca-s unic, nu generalizez), n-o sa promit si n-o sa-mi dau cuvantul de onoare, stiind ca e fals / n-o sa respect.

In schimb tu (un "tu" ipotetic), credincios fiind si convins ca, dupa cum zici, "exista cineva care sa vada daca juri stramb sau nu", nu vei "jura stramb".  Motiv pt care inclusiv eu, ateul, as fi tentat sa te cred, in momentul in care tu juri.  Pt ca tie ti-e frica "sa juri stramb".  Bine, asta presupune ca eu sa fiu convins de sinceritatea credintei tale si de teama ta de "pacat".  In cazul nostru, "jurat stramb".

Scuze de off, dar discutia-i interesanta ! Posted Image

Eu ma risc si jur stramb, pe tine ateu cu ce te ajuta, pentru ca tu daca nu crezi in alte forte, si eu jur stramb, sau drept, pentru tine n-are relevanta oricum.
Ca ce se poate intampla neexistand altceva decat 3Dul.

Oricum orice ateu daca e tare sa incerce noua zile la rand de la ora 0 pana la ora 3 sa faca niste ritualuri, si dupaia eu cred ca se vindeca de ateism.
Problema grava e ca multi daca intra in jocul asta vor sfarsi prost.
Daca nu mor, in cativa ani vor ajunge legume fara viata sociala, retrasi si plin de mizerie in jurul lor.

#66
Foxie5

Foxie5

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.08.2015

 anoniymus, on 19 august 2015 - 21:47, said:

Ai uitat de spovedanie, d'aia de la 0.



Daca sunt sfere luminoase sunt sanse sa nu fie entitati rele.

Am rectificat si spovedania de la 0 e f importanta!

Insa faptul ca vede sfere nu e a buna. Dracii se pot preface si in ingeri de lumina.

Edited by Foxie5, 19 August 2015 - 22:22.


#67
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Isolated e un om suferind si noi nu aqvem cum sa-l ajutam. Singura solutie e internarea intr-o institutie specializata pe boli psihice. Ii doresc sanatate.

#68
Isolated

Isolated

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.06.2012
Va urez noapte buna ca adorm deja si va multumesc pentru sfaturile bune. O sa stau si maine pe topic.

#69
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 anoniymus, on 19 august 2015 - 22:13, said:

Oricum orice ateu daca e tare sa incerce noua zile la rand de la ora 0 pana la ora 3 sa faca niste ritualuri
Si ce motiv as avea sa fac asta ?  Tre' sa ma plateasca cineva foarte bine, ca s-o fac pe maimuta, 27 de ore.

Edited by Barboso, 19 August 2015 - 22:22.


#70
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Adevarul e ca nu poti stii ce fel de entitati sunt. In mod sigur, daca e adevarat ce spune, initiatorul e atacat de niste entitati negative care s-au atasat de aura sa. Astea nu-s probleme medicale ci probleme de aura..pana nu-si reface aura nu poate scapa de ele. E la pamant din punct de vedere energetic.....Astfel de entitati se hranesc cu sentimentele victimei ...cu sentimentele negative cum ar fi frica, ura, gelozia, invidia.....si au tot interesul sa mentina victima in aceasta stare.

Edited by Clovis, 19 August 2015 - 22:26.


#71
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

 Barboso, on 19 august 2015 - 22:20, said:

Si ce motiv as avea sa fac asta ?  Tre' sa ma plateasca cineva foarte bine, ca s-o fac pe maimuta, 27 de ore.

Vezi daca ai convingerile adevarate sau nu.
Daca te feresti de asta ateismul tau e fals.

#72
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 anoniymus, on 19 august 2015 - 22:13, said:

Eu ma risc si jur stramb, pe tine ateu cu ce te ajuta, pentru ca tu daca nu crezi in alte forte, si eu jur stramb, sau drept, pentru tine n-are relevanta oricum.
Mizam pe credinta si constiinta ta de credincios.
Constiinta si onoarea mea de ateu se pare ca-s superioare... cum ziceam, chiar fara sa cred in vreun bau-bau care ma pedepseste, eu nu-mi permit sa promit ceva fals sau sa-mi dau cuvantul aiurea.  Dar, ma rog, io-s mai de moda veche.

 anoniymus, on 19 august 2015 - 22:26, said:

Vezi daca ai convingerile adevarate sau nu.
Daca te feresti de asta ateismul tau e fals.
Stiu ca le am, nu tre' sa ma maimutaresc pt a ma convinge de asta.
Da' m-ai facut curios.  Pune un link, sa vad si eu ce "dansu' ploii" se presupune ca m-ar da asa rau peste cap !

Edited by Barboso, 19 August 2015 - 22:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate