Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Probleme grave cu entitati paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
1203 replies to this topic

#1189
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016

View Postdark, on 22 martie 2016 - 22:41, said:

Poti gasi, in istoria umanitatii, vreo populatie care sa nu fi crezut in spirite? Toti acestia sunt niste prosti...dar omul modern de astazi stie ca nu exista spirite si este ateu...
[ http://www.seekgod.ca/forum/images/smilies8/smiley-danger.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mei,daca o luam dupa populatii si credintele lor,iti reamintesc ca si soarele are in toate un rol central,de zeu si alta balarii din astea,uite ca omul modern a fost singurul care a vazut ca e doar o biata stea.

#1190
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004

View PostLup_Victor, on 23 martie 2016 - 00:54, said:

Mei,daca o luam dupa populatii si credintele lor,iti reamintesc ca si soarele are in toate un rol central,de zeu si alta balarii din astea,uite ca omul modern a fost singurul care a vazut ca e doar o biata stea.
Si toti intelectualii astazi sunt evolutionisti iar creationisti sunt doar cei cu maxim 12 clase? :huh:

#1191
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Domnule Lup,daca citeai cu atentie ceea ce am scris in paginile 31-33,realizai ca primul meu gand in apartamentul vechi-atunci cand au aparut problemele electrice-a fost sa chem electricianul.Am schimbat lustrele,am pus becuri din ce in ce mai scumpe.Tensiunea nu avea fluctuatii.Aveam tablou electric si sigurante noi,care ,in cazul fluctuatiilor...intrerup tensiunea.Toate fenomenele electrice,inclusiv faptul ca tabloul electric a luat foc,au fost fara motive de electricitate.In apartamentul pe care l-am cumparat m-a costat cca 700 lei instalatia electrica:tablou si sigurante noi,prize si intrerupatoare la fel,cablu separat pentru masina de spalat ...totul verificat.Cand a inceput sa trozneasca tabloul electric...l-am chemat din nou.Auzea zgomotele...dar mi-a spus ca nu stie cauza lor...in nici un caz nu era electrica.Electronicele si electrocasnicele -aceleasi-care atunci imi faceau probleme...acum functioneaza perfect.Sunt noi...inca in garantie.Degeaba incerci sa gasesti o cauza rationala in situatia in care am fost eu...pur si simplu nu exista.

#1192
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004
Domnu' Lup, daca pentru electrocasnice ai gasit o explicatie oricum trasa de par, cum iti explici spargerea geamurilor?
Spre exemplu, mie cand mi-a murit bunica s-a spart inexplicabil un bec, fara sa-l aprinda nimeni si cand a murit tata, la fel, s-a spart un geam desi acel geam era inchis, nu umbla nimeni la el, nu batea vantul fiind complet izolat, nu putea arunca nimeni cu vreo piatra.
...si sunt zeci de mii de persoane pe tot globul pamantesc care pot sa-ti relateze experiente similare.Posted Image

#1193
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-4js26uWfdk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Real sau nu, ce se prezinta in filmulet reliefeaza cam ce patesc cei care sunt atacati de spirite, in cadrul unui fenomen numit generic: "poltergeist".

#1194
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostLumianu, on 24 martie 2016 - 15:17, said:

De ce sa posteze, ca nu e posedat.
Ar fi bine sa nu amesteci lucrurile!
Sint facut pentru stiintele oculte si religie, am abilitati si chiar mai mult. Am putere mai multa decit pot avea zodiile specifice cu toate ca sint aproape toata apa. M-am nascut intr-un ceas magic si numele completeaza...
Sint impins spre a face ce trebuie...
Oameni ca mine nu scapa de vizitatori si chiriasi...

#1195
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004

View PostLup_Victor, on 23 martie 2016 - 00:54, said:

Mei,daca o luam dupa populatii si credintele lor,iti reamintesc ca si soarele are in toate un rol central,de zeu si alta balarii din astea,uite ca omul modern a fost singurul care a vazut ca e doar o biata stea.

Nu le poti imputa populatiilor din vechime ca nu cunosteau astronomie ca noi astazi, totusi pentru acesti stramosi ai nostri existenta spiritelor era ceva banal, chiar atat de prosti sa fi fost?

#1196
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdark, on 22 martie 2016 - 14:16, said:

Cam 3.000 exorcisme pe an, la catolici :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KC5O2jS3P64?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Minciuni.....Nu scapi de entitatile atasate de corpul energetic asa cu una cu doua....si mai ales nu te scapa popii de asemenea entitati .....

#1197
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004

View PostClovis, on 26 martie 2016 - 20:29, said:

Minciuni.....Nu scapi de entitatile atasate de corpul energetic asa cu una cu doua....si mai ales nu te scapa popii de asemenea entitati .....

Nici nu am spus asta. Eu doar am expus informatia ca fenomenul posesiei este luat in serios.

#1198
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004

View PostClovis, on 26 martie 2016 - 20:29, said:

si mai ales nu te scapa popii de asemenea entitati .....

Poti scapa si singur, daca stii cum sa relationezi cu astfel de bestii spatiale.

#1199
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bZ87sBsBZU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1200
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004
http://forum.softped...8#entry19045389

#1201
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ca sa nu mai repet si sa nu mai fie nevoie sa sterg alte posturi cititi aici: http://forum.softped...6#entry19043542
Deci fara flame de tip religios pe aria de fata!

#1202
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mqSd1bmSCF0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1203
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,440
  • Înscris: 16.03.2004
Intreba cineva pe aici daca s-au facut documentare despre lucrurile paranormale. Da, s-au facut.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LX2_l0535rE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1204
Isolated

Isolated

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.06.2012

View PostClovis, on 26 martie 2016 - 20:29, said:

Minciuni.....Nu scapi de entitatile atasate de corpul energetic asa cu una cu doua....si mai ales nu te scapa popii de asemenea entitati .....

Cum se scapa, spune-mi te rog.

View Postemerem, on 21 martie 2016 - 09:36, said:

Aura corpului uman a fost descrisă din timpuri străvechi în toate culturile de pe pământ. În India, se vorbeşte de mii de ani despre Chakre, centrele energetice ale corpului. Vindecătorii din China antică se foloseau de Chi, energia care înconjoară corpul, pentru a aduce alinare celor bolnavi. Pitagora, celebrul filosof din Grecia antică, vorbea şi el despre corpul luminos care poate să vindece corpul fizic.
Forma, culorile şi strălucirea aurei sunt influenţate puternic de starea de sănătate şi de starea sufletească, inclusiv de odihna, de alimentaţia şi de obiceiurile unei persoane. Cine poate citi aura unui om, poate afla o mulţime de informaţii despre personalitatea lui, despre trecut şi despre gândurile şi sentimentele pe care le ascunde. Mărimea şi intensitatea luminoasă a aurei este în permanentă schimbare, în funcţie de starea noastră spirituală.
O aură bine conturată, strălucitoare, dominată de culori pastelate şi deschise, arată un suflet deschis şi sincer, un caracter integru şi un organism sănătos. Dacă aura se restrânge şi capătă culori închise şi şterse sau pete murdare, ea trădează un organism bolnav şi un suflet chinuit care trece prin necazuri.Studiile din ultimii ani au demonstrat că toate fiinţele vii sunt formate şi emană în jurul lor o anumită energie pe care, însă, nu o putem percepe cu ochiul liber.Incheiat citatul.
Foarte putine persoane pot vedea aceasta aura.Ceea ce "vede"Ovidiu Dragos Argesanu...este ceea ce masoara cu ansa.Campul energetic al unei persoane,valorile specifice,functionalitatea Chakrelor.Dark...daca chiar vrei sa afli cate ceva despre esoterism...citeste!.Dragos Argesanu are vreo 12 carti care,chiar merita citite.Cat despre Viorel Pop este bioenergetician si recunoscut pentru curatarile si vindecarile sale.Este si clarvazator...ortodox practicant...dar nu practica nici un fel de sistem de vindecare.
I-am cunoscut personal pe amandoi si nu poate fi vorba despre sarlatanie la nici unul.Bineinteles...fiecare primeste bani pentru ceea ce face...din asta traiesc.Dar nu vorbim despre sume exagerate...si sumele astea difera de la o persoana la alta,in functie de situatia materiala a fiecareia.De multe ori ajuta chiar gratis,sau pe sume minime pe cei care nu pot plati.



Poate Viorel Pop sa ma ajute daca sunt controlat de extraterestri din alta dimensiune? Pentru ca asta mi se intampla mie, nu este diavolul de vina.

Va rog plangand, ajutati-ma ca nu mai pot.

Edited by Isolated, 28 May 2016 - 20:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate