Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

World Ventures: o companie MLM activand abuziv pe piata din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
331 replies to this topic

#325
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
[edit] la ce e mai sus : an 2015

#326
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005

View Postmaria2016, on 29 august 2016 - 14:18, said:

Stiti ceva, nu meritati efortul!
Fiti voi destepti si smecheri si cum vreti sa fiti! Ca va inecati de atata ura!
Nu v a bagat nimeni mana in buzunar, nu v a fortat nimeni la absolut nimic.
Daca v ati bagat intr un club de calatorii trebuia sa calatoriti macar o data si dupa sa va agitati.
Ipocriti sunteti voi!

Da stiti ceva.ma repet ,nu meritati efortul! Stiu ca vorbesc cu dobitoci mincinosi!

Ingeras, pasarica, ce nu intelegi tu este ca, desi World Ventures nu a fortat pe nimeni sa dea bani, World Ventures a mintit si minte in continuare pentru a obtine bani si a ramane cu ei. Ceea ce e cam acelasi lucru. Furaciune e sinonim prin alianta cu inselaciune. Inselaciunea inseamna minciuna. Ceva de genul "crezi ce vezi sau crezi ce-ti spun eu?". Bun, nu mai insist ca sa nu suprasolicit circuitele ciripitoare, atata doar, transmite-le parintilor tai spirituali - World Ventures & Co - urmatorul "statement"..

Attached File  liar-liar.jpg   199.71K   65 downloads


View Posttytysor, on 29 august 2016 - 16:22, said:

Stimabile, ei nu s-au inscris pentru a calatori, au incercat si ei marea cu degetul la prostit prostii der nu a mai fost loc pentru ei sau nu au avut suficienta rabdare. Cind au vazut ca nu se imbogatesc peste noapte si brusc au descoperit ca s-au inscris intr-o coterie ilegala si au inceput sa lupte impotriva acesteia. Daca le mergea treaba, desigur erau de partea cealalta a baricadei.
Fac toti cabuci aici dar nu are unul curaj sa se adreseze politiei sau procuraturii! oare de ce?

  P.S. Dobitoc este cel pe care il vezi cind te uiti in oglinda sa te barbieresti!

Titineto, tu n-ai fata nimic de frecat pe-acasa? Ca vad c-o tot freci pe-aici si-o freci degeaba. Insisti ca proasta pe niste chestii care au fost deja discutate doar ca sa te bagi singura in seama din lipsa de actiune. Daca-ti cobori fustele din cap si bagi limba in gura, incetezi sa te mai prostesti si iei mainile din solduri, iti spun un secret ca sa te linistesti: chiar daca eu as fi avut o colaborare fructoasa cu World Ventures dar as fi auzit ca fac altcuiva ce mi-au facut mie, tot am fi ajuns la razboi.  


View PostDComan, on 30 august 2016 - 16:42, said:

Maria2016 - iti multumesc pentru gandurile de "bine". Poti sa ma consideri cum vrei tu - eu doar te-am facut mincinoasa SI INCA astept sa imi dovedesti contrariul, privitor la acea fundatie si dup-aia iti voi explica eu cum obtineti voi discount de excursii in tarile defavorizate in care faceti gesturi de bine. Ca sa spun altfel, in Zimbabwe 2014 spre exemplu, WV a venit cu un grup de 24 de "volun-turisti" cum zice firma voastra, nu au petrecut timp cu copiii decat pentru poze (aveati fotograf angajat tin minte - unu super profi), au facut poze cum puneau niste tencuiala pe un perete deja tencuit, caramida pe randul pus deja si alte nimicuri d-astea. De unde stiu asta? Fundatia cu care colaborati voi la vremea aia era si fundatia cu care colaboram noi - eh mica e lumea asta.
Ca sa fiu mai "dobitoc", cand fundatia cu pricina a subliniat ca nu isi da acordul sa apara cacatul vostru de stegulete cu "you should be here" la acea lucrare, explicand ca trebuie si acordul crucii rosii, sefuletii au cam pus botic. Asa de mare, ca banii promisi pentru restul de lucrare nu au mai sosit nici in ziua de azi, dar am vazut ca ati pus membri ai fundatiei (non WV) in filmulet (care chiar munceau)

Dobitoc, destept, smecher si plin de ura, permite-mi sa te intreb : REALMENTE, TU CATI OAMENI AI AJUTAT (via combinatia voastra sau chiar direct )?

Faptul ca cei de la World Ventures vireaza bani pentru cauze umanitare doar in schimbul unei publicitati respectand intocmai indiciile de prefabricare a imaginii corporatiei, nu doar ca este un fapt extrem de grav, ci este si un act de o imoralitate impardonabila. Apreciez desconspirarea acestor detalii care atesta inca o data daca mai era cazul din ce aluat este facut managementul acestei companii.

#327
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View PostEduard, on 03 septembrie 2016 - 18:48, said:

Titineto, tu n-ai fata nimic de frecat pe-acasa? Ca vad c-o tot freci pe-aici si-o freci degeaba. Insisti ca proasta pe niste chestii care au fost deja discutate doar ca sa te bagi singura in seama din lipsa de actiune. Daca-ti cobori fustele din cap si bagi limba in gura, incetezi sa te mai prostesti si iei mainile din solduri, iti spun un secret ca sa te linistesti: chiar daca eu as fi avut o colaborare fructoasa cu World Ventures dar as fi auzit ca fac altcuiva ce mi-au facut mie, tot am fi ajuns la razboi.  

Ce facusi mai? Ti s-a obturat robinetul de la care iti alimentai cu copy/paste textele stupide voit pretioase si ai ramas cu limbajul natural de trib rromulan?

Cat despre asta cu "razboiul", este penala! Este o afirmatie eventual de prostit pe prosti dar ce sa vezi, stupizii deja au fost luati de WV (bine, unii [ca tine] au fost rejectati, erau prea penibili chiar si pentru aia), enunt care ar avea darul de a-ti cimenta imaginea de salvator al universului :) .
Deci ai fost exmatriculat cu un mare sut in koor dupa cum chiar tu marturisesti, insa ti-ai primit "investitia [aici da-ne voie sa ne kkm pe noi de ras)... nu este nimic demn de stima aici.

#328
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
19 pagini despre faptul ca tu (ca fraierul) ai considerat ca e OK sa spargi secretomania MLM (in general)?

Insasi conceptul de MLM este f greu de separat de o escrocherie, dar discutia e infinita.

Cam in orice MLM ideea de baza ramane de a fi membru intr-o "fratie", care intr-un fel te face sa te simti special si sa aduci in ea alti "frati" (la fel de destepti ca tine).

Problema ta este la mai multe nivele:

1. Facand un site pe net, daca dai si detalii => se duce dracu secretomania si intalnirile 1 to 1.
2. Ei au nevoie de multi raspandaci, nu de unul singur cu trafic cat mai mare pe site Posted Image
3. Site-ul tau ar fi putut fi confundat cu ceva oficial!
4. Adesea MLM merg pe fundatii si invarteli financiare, astfel incat totul e in zona gri-neagra. Nu o sa vezi niciodata o factura, mai ales in era cardurilor si offshare-urilor!

Edited by Ahasverus, 04 September 2016 - 18:00.


#329
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
A spart pe dracu'!
S-a bagat ca prostul (cotizand) furat de mirajul unor slidere si site-uri stupide, a vrut sa impresioneze (revolutiona el sistemul Posted Image ) la care aia i-au zis "mars, mai, de aici" si i-au dat un mare sut in koor, returnandu-i banii (ceea ce pentru niste escroci nu-i putin lucru).

Despre escrocheria reala cu <<vacante de vis / lux la preturi ieftine>> nu prea zice nimic, el "dezvaluie" doar ca aia si-au "plagiat" titlurile si premiile.


Mai apare si unul altul care afirma ca smecheria este viabila dar s-ar adresa doar celor cu multi bani si sange albastru si uite asa promovarea (in fapt) e gata!

Edited by BlueKing-69, 04 September 2016 - 18:23.


#330
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005

View PostAhasverus, on 04 septembrie 2016 - 17:59, said:

19 pagini despre faptul ca tu (ca fraierul) ai considerat ca e OK sa spargi secretomania MLM (in general)?

Insasi conceptul de MLM este f greu de separat de o escrocherie, dar discutia e infinita.

Cam in orice MLM ideea de baza ramane de a fi membru intr-o "fratie", care intr-un fel te face sa te simti special si sa aduci in ea alti "frati" (la fel de destepti ca tine).

Problema ta este la mai multe nivele:

1. Facand un site pe net, daca dai si detalii => se duce dracu secretomania si intalnirile 1 to 1.
2. Ei au nevoie de multi raspandaci, nu de unul singur cu trafic cat mai mare pe site Posted Image
3. Site-ul tau ar fi putut fi confundat cu ceva oficial!
4. Adesea MLM merg pe fundatii si invarteli financiare, astfel incat totul e in zona gri-neagra. Nu o sa vezi niciodata o factura, mai ales in era cardurilor si offshare-urilor!


Esti pe dinafara de problema, la fel ca multi alti grandomani care isi dau cu parerea pseudo-competenta aici si aiurea. In plus ai numarat paginile dar se vede ca nu ai citit continutul, altfel nu aduceai in discutie aceeasi chestiune care s-a mai discutat. Observ ca vrei sa epatezi si in legatura cu faptul ca stii ceva despre frati, fratii, fraternitati si alte asemenea terminologii specifice societatilor secrete. Minunat, esti un bun memorator de cuvinte scoase din cotext si puse aiurea ici si colo ca sa condimenteze discutia si sa te scoata pe tine desteptul de duminica seara (chiar suntem duminica seara daca nu ai remarcat). Un sfat: citeste ca sa te instruiesti, nu doar ca sa dai replica. Marfa proasta si comerciant vocal vedem pe toate drumurile.

Edited by Eduard, 04 September 2016 - 21:30.


#331
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Ca sa la ramanem in familia de cuvinte "frateasca", cruciada ta e fara sens; esti ca un copil mic, care descopera ca lumea nu e dreapta si nu se potriveste dorintelor tale.
Nu am de gand sa imi largesc orizonturile citind despre mirificul univers MLM World Ventures.

Ai scos 19 pagini de frustrari si aberatii, iar singurul efect va fi probabil ca WM iti va trage un proces intr-o oarecare incadrare juridica (pe care il va pierde) si va face presiuni sa fie sters acest subiect.

Esti baiat mare, poate inveti ceva din povestea asta: verba volant scriptum rimane.
Cu alte cuvinte, data viitoare cere permisiune scrisa!

P.S. am facut un efort sa fiu destept si joi dimineata, special pentru tine.

#332
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Chiar cred ca subiectul s-a epuizat cu multe pagini in urma.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate