Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

World Ventures: o companie MLM activand abuziv pe piata din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
331 replies to this topic

#289
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Excelent surprins! Spuneam la un moment dat cam aceleasi lucruri pe un alt site!

Edited by Eduard, 22 July 2016 - 00:13.


#290
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Buna ziua! Am nevoie de ajutor! Pe 14 iulie m-a vrajit o amica sa ma inscriu......! M-a invitat la o cafea si a inceput sa povesteasca.....Lavinia Stoica se numeste, actrita la Prima Tv! Mi-a facut capul mare fara sa tina cont ca sunt doar o simpla profesoara care isi creste singura un copil!    Distractia m-a costat salariul meu pe o luna!  In aceeasi zi, dupa ce am citit, am trimis email ca ma retrag! Pe 18 iulie mi-au trimis email ca imi dau banii in 5-7 zile lucratoare! Nu am primit nimic! Sunt disperata!!!! Sunt nervoasa ca am putut fi asa naiva!  Cat despre fosta prietena, sponsora se numeste in World Ventures......ma trateaza sub orice critica! Am contactat  o prietena notar care m-a .......facut in toate felurile! Incercam sa depun reclamatie pt inselaciune....! Multumesc anticipat pt suport!

Edited by Isa68, 27 July 2016 - 14:06.


#291
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Buna Isa

Returnarea banilor timp de 14 zile de la inscriere este regula. Se afla stipulat in propriul regulament World Ventures ca returneaza la cerere toata suma virata de membru in ultimele 14 zile. Trimite-le un nou mail si intreaba-i daca au facut transferul banilor, dat fiind ca cele 7 zile lucratoare deja s-au scurs. Ar trebui sa primesti un raspuns de confirmare.

Cat despre comportamentul rechinilor din World Ventures (romani si alte natii), personal am patit la fel cand d-na Geta s-a transformat brusc in tzatza Geta cu avocatul de fatza, sau cand Razvan Dinca a fost obraznic din prima zi, atunci cand i-am adresat intrebari incomode. Prin urmare ce pretentii poti avea de la niste notari ingrozitor de oportunisti si dezgustator de bogati, plini de bani nemunciti si nemeritati?!

Edited by Eduard, 27 July 2016 - 14:29.


#292
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Multumesc pt raspunul promt!  Le-am scris ieri si nu mi-au raspuns! Ce mai conteaza o fraiera in plus.......!

#293
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Nu-i lasa in pace. Scrie-le inclusiv pe adresele: [email protected], [email protected], [email protected]. E necesar sa le mentionezi in detaliu situatia, ca sa nu poata spune ca nu stiu despre ce este vorba. Ar trebui sa primesti un raspuns pana vineri (ultima zi lucratoare din saptamana).

#294
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostIsa68, on 27 iulie 2016 - 14:31, said:

Multumesc pt raspunul promt!  Le-am scris ieri si nu mi-au raspuns! Ce mai conteaza o fraiera in plus.......!

Mergeti doamna si depuneti reclamatii la politie si procuratura, nu pierdeti timpul asteptind dupa ei!

#295
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Multumesc pt sprijin! Aseara m-a sunat o doamna Prodanov......si nu mai stiu cum,  care mi-a spus ca a facut finante ca facultate, ca are 32 de ani, un copil de 11 ani si isi intretine familia din castigurile companiei! Jumatate din conversatie a tipat la mine, in conditiile in care eu am 48 de ani.....! Am primit un email de la faimoasa companie care imi transmite sec ca refund-ul s-a facut pe 23 iulie! Am sunat la ING, banca mea.....nici urma de bani! Am inceput sa reclam peste tot in Romania!!! Unde ar trebui sa mai fac asta? Multumesc anticipat!

#296
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Operatiunea de returnare poate dura cel mult 4 zile lucratoare. Data de 23 iulie a fost sambata, cand bancile nu lucreaza. Maine, vineri, 29 iulie, ar fi a 5-a zi. Verifica pe la ora 15 daca i-ai primit. In caz contrar, eu le-as scrie din nou si le-as cere dovada viramentului sau furnizarea datelor aferente transferului facut de ei.

In alta ordine de idei: plata initiala ai facut-o de pe pagina lor de internet folosind cardul personal? Daca da, banii sunt returnati in contul asociat cardului folosit pentru plata.

In cazul in care nu primesti acesti bani (lucru de care totusi ma indoiesc), vei avea dovada (sub forma emailurilor trimise si primite, precum si a extraselor de cont) prin care sa-i acuzi de inselaciune, insusire de foloase necuvenite, afirmatii mincinoase, denuntarea unilaterala a contractului, in general lucruri grave. Iti propun sa mai astepti un pic, iar daca nu se intampla nimic, te poti constitui ca martor - pe baza unei declaratii documentate si semnate - in dosarul meu. De asemenea vei putea sa faci propria ta reclamatie la politie, parchet si procuratura.

Doamna care striga in gura mare cum isi creste ea copiii facand World Ventures este un exemplu clasic de persoana care isi construieste prosperitatea pe minciuna si deceptia servita celor din jur. E plin World Ventures de astfel de personaje, chiar liderul american Wayne Nugent vine si pozeaza pe scena cu propriul copil in brate, intr-un efort disperat de marketing tipic american, menit sa induca in mintea publicului larg ideea conform careia individul dedicat business-ului WorldVentist este un om responsabil cu familia lui!

Edited by Eduard, 29 July 2016 - 03:15.


#297
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostIsa68, on 27 iulie 2016 - 13:41, said:

Buna ziua! Am nevoie de ajutor! Pe 14 iulie m-a vrajit o amica sa ma inscriu......! M-a invitat la o cafea si a inceput sa povesteasca.....Lavinia Stoica se numeste, actrita la Prima Tv! Mi-a facut capul mare fara sa tina cont ca sunt doar o simpla profesoara care isi creste singura un copil! Distractia m-a costat salariul meu pe o luna!  In aceeasi zi, dupa ce am citit, am trimis email ca ma retrag! Pe 18 iulie mi-au trimis email ca imi dau banii in 5-7 zile lucratoare! Nu am primit nimic! Sunt disperata!!!! Sunt nervoasa ca am putut fi asa naiva!  Cat despre fosta prietena, sponsora se numeste in World Ventures......ma trateaza sub orice critica! Am contactat  o prietena notar care m-a .......facut in toate felurile! Incercam sa depun reclamatie pt inselaciune....! Multumesc anticipat pt suport!

Eu am citit mai pe saritesi nu am observat ca ati actionat de buna voie. Credeam ca ati fost rapita si santajata sa semnati contractul respectiv!

Intreb si poate raspundeti nu ca unul din colegii nostri care latra pe forum dar concret a facut nimic: ati reclamat la Politie si/sau Procuratura? Daca nu inclin sa cred ca de fapt este tot o incercare nereusita de reclama pentru respectivul stabiliment!

Spuneti ca sinteti profesoara, aveti 48 de ani, ati facut un copil, aveti prieteni intelectuali, aveti prieteni notari, deci ar trebui sa rationati diferit de bunica mea care are aproape 100 de ani, dar nici ea nu pune botu' la orice excrocherie!

#298
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Buna ziua! Poate aveti dreptate, am fost naiva spre prostie....cunosteam bine persona de vreo 10 ani! La politie am fost unde mi s-a raspuns......,, Cata vreme v-au scris ca v-au facut refund nu puteti depune reclamatie!" Trebuie sa astept  sa treaca 15 zile timp in care banca mea va incerca sa recupereze banii!!! Imi pare rau , nu le fac reclama! Si apropo, nu am semnat nici un contract! O zi buna va doresc!

#299
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Doamna, nici pe cel cu care imparte omul patul 20 de ani nu poate afirma ca il cunoaste!

Reclamatie puteti face dupa 2 zile, un transfer intre banci in Ro nu poate dura mai mult de 2 zile lucratoare! Nu ati primit banii in doua zile, este clar ca mint!

Edited by tytysor, 29 July 2016 - 15:22.


#300
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Tytysor, vad ca nu te dezminti deloc! Pana cand nu improsti tu o dejectie, nu te simti bine neam! Cand o sa incetezi sa tot etichetezi oamenii, sa faci pe desteptul si sa te dai balena in strachina?

Edited by Eduard, 02 August 2016 - 16:29.


#301
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Ai inteles bocna! Vroiam sa-ti urez ceva dar pentru ca astazi este sarbatoare o las pe alta data!

#302
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View PostEduard, on 02 august 2016 - 16:16, said:

Tytysor, vad ca nu te dezminti deloc! Pana cand nu improsti tu o dejectie, nu te simti bine neam! Cand o sa incetezi sa tot etichetezi oamenii, sa faci pe desteptul si sa te dai balena in strachina?

Ce-i miezule cu dejectiile? Le cunosti gustul si acum ti l-a reamintit?
S-au rupt linkurile catre sursele tale de texte si te dedai la elucubrati isuburbane?

O sa inceteze sa faca pe desteptul atunci cand se va dovedi ca exista si altii - suficient de multi -  pe lumea asta. Ca din cealalta categorie vad ca tot apar.

Cat despre ce bati tu mai sus campii cu "marketing tipic american"... eu in locul tau nu as fi atat de vehement atat timp cat tu insuti i-ai cazut in plasa cu succes.
Esti "foarte tare" si cu solicitarile de inscriere in "dosarul tau", sper sa nu iti pice nici unul in plasa. Sau, daca se intampla, sa te caute cine trebuie.

#303
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Buna ziua! Ce de aiureli pe aici! Eu am o problema, cer sfaturi si ma trezesc cu injurii!!! Eduard, desi am facut absolut toate demersurile nu mi-am primit banii inapoi! Am depus reclamatie si la Directia Antifrauda din Min Finantelor si am sesizat  ANAF-ul! La protectia consumatorului nu am avut succes ca este on line si firma nu este inregistrata in Romania! ING-ul a declansat procedura de refuz la plata care din nefericire dureaza minim 30 de zile! Domnii care bazaie pe aici  cred ca se plictisesc!  Eu sunt femeie.....daca mi-am cumparat o rochie si nu-mi mai place o pot returna! Asa este normal si la faimoasa companie!

#304
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Domnita, incearca niste sesizati la institutii mai pamintene, politie si procuratura!

P.S. Vi se pare normal sa returnati o rochie!!???

#305
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
@isa68 : Imi pare rau s-aud de patania ta si sper ca plangerile sa aiba succes. "Doamna" de ai amintit se numeste, Prodanof Ioana (cei din cerc ii spun Andreea) si este foarte buna prietena cu Lavinia Stoica ( vezi foto https://scontent-lhr...c45&oe=5857038A )
Sfatul meu, daca nu ai contract, este sa il bagi in rahat pe cel care te-a tras spre asa ceva, adica formuleaza plangerea la doua capete - discuta cu PARCHETUL si iti vor explica ei. Practic o declari "prietena" ta ca fiind realmente contactul tau cu aceasta firma... daca faci plangerea la Politie, trust me, se duce la sertar 100% - Parchetul (cum a spus si tytysor: Procuratura) au un interes mai mare de rezolvare a penalului.

S-auzim doar de bine.

#306
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Multumesc! In sfarsit un raspuns concret!  Nu mai am contract cu ei, am reziliat pe 15 iulie in conditiile in care inscrierea am facut-o pe 14 iulie! Nu am primit banii inapoi.......inca!  Parchet? Pot merge direct? Mama Laviniei Stoica lucreaza la Parchetul Bucuresti! O sa incerc  si asta! Atata energie risipita inutil pt un moment in care am lasat garda jos!!! Multam mult!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate