Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

World Ventures: o companie MLM activand abuziv pe piata din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
331 replies to this topic

#217
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
L-am raportat. Acum nu mai e. Bai ce fiinta!

#218
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,487
  • Înscris: 02.09.2006
Se spuna ca obisnuinta este o a doua natura!

#219
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,742
  • Înscris: 26.08.2008

View PostEduard, on 20 mai 2016 - 02:16, said:

L-am raportat. Acum nu mai e. Bai ce fiinta!

Acum nu mai e... ce?
Sa inteleg ca vreti sa ramaneti pe aici doar tu si clonele tale? Atat de disperat esti dupa gadilat egoul de salvator universal (patetica si jenanta chestia) incat recurgi (de multa vreme) la inregistrat useri care din prima intra aici pentrua  te mangaia pe crestet?

Intrebarile au ramas fara raspuns.
Considerati compania vietii un rau absolut, sau doar pe ici, pe colea? Raspunsul la asta ar spune multe despre tine (ca nu pot spune "voi" adresandu-ma si clonelor) si despre ce te mana in lupta.
Cu cei care v-au introdus acolo cum ramane? Prieteni in continuare? Totusi, nu pot concepe ca o eminenta ca fanboy a fost dus de nas de o cunostinta oarecare, aparuta din nu stiu ce tenebre...

#220
rosalindaA

rosalindaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2016
am citit toata aceasta postare si vrea sa ba povestesc un pic si eu din experienta mea ..acum o saptamana ma suna un bun prieten si mi spune ca neaparat trebuie sa vina pana la mine sa mi povesteasca in ce s a bagat el cat de tare e toata treaba si cat de mult i a schimbat viata (cunoscandu l foarte bine mi am dat seama ca sigur are ceva de castigat altfe nu se baga ) ok a venit ,mi a spus sa mai chem inca o prietena pentru ca sigur o sa ramanem uimite .Ok a venit momentul intalnirii , a venit si cu donsoara care l a bagat pe el in aceasta secta minunata ( ce i drept omul vorbeste de te zapaceste o sa faca treaba buna pentru compania minune) ne a umplut capul cu imagini si povestiri extraordinare pe care toti membrii acestei aplicatii le traiesc dupa care a urmat prima mea intrebare ... Cat castigi tu daca eu ma inscriu ,raspunsul lui fiind urmatorul  esti foarte engativista nu trebuie sa iei lucrurile asa trebuie sa vezi mai intai lucrurile frumoase si avantajele care ti le ofera ,dupa care mai soptit asa..50$ . Bun dupa explicatia lui mai pe intelesul nostru a urmat donsoara  care ne a explicat cuvant cu cuvant ca la carte despre ce este vorba ...la prima vedere totul chiar pare wow i am spus cama intereseaza si vreau sa ma implic si pe parte bussines dar doar daca ei ma ajuta . Mi a spus ca ma  va ajuta si imi va explica tot si imi va arata niste filmulete care ma  va invata exact ce sa spun altora ,DAR cel mai bine voi intelege din intanirile lor si mai ales la evenimentele care se fac de 4 ori pe an cu membrii din varful piramidei ca sa iti spele mintea si mai rau . Ok am spus ca as vrea sa merg la o intalnire norocul meu. Era una chiar in acea seara la bonton in care chiar doamna patroana ne a explicat ce inseamna dreamtrips  si ce inseamna pentru ea si cat de mult a calatorit . Am ajuns acolo si in primire ne a luat un al membru al clubuluu minune care ne a luat direct cu o povestire trista a unui tanar care a aflat ca e bolnav si cat de mult i a schimbat viata worldventures si ne a mai spus ca da iti spala creierul dar de toate lucrurile negative . Bun incepe sedinta in care ne sunt prezentate exact aceleasi lucruri care tipa mi lea spus acasa , cuvant cu cuvant toata lumea incepe cu experienta lor in calatorii. La ce au renuntat pentru a se baga in asa ceva  si termina cu postul pe care il ocupa in momentul de fata si cati membrii a inscris (ideea e ca nici unul din cei care s au prezentat nu s au inscris doar pentru ca aplicatia lor e asa de grozava si sunt excursii aproape gratis si nu se mai gaseste asa cv decat la ei , s au inscris  pentru money money bussines ) s a terminat totul deja era plictisitor si incantarea mea deja disparuse ..am plecat si de atunci in fiecare zii primesc telefonul magic in care unt intrebata daca m am hotarat sa mi schimb viata sa ma integrez in secta lui minunata. Ca el abea asteapta sa calatoreasca cat de bine se simte si vrea ca si eu sa ma simt la fel.                                                                                    CONCLUZIA la care eu am ajuns ... Simplu ai bani si n ai ce face cu ei te bagi intr adevar sa calatoresti ... n ai bani si te incanta idea de bussines te bagi doar daca esti sigur pe cati oameni deja ii vezi doritori si cat de avantajos e pentru tine ... Toate excursiile astea numeroase pe care le au fiecare. Le fac pentru a povestii si altora sa fie mai credibil . Toate filmuletele care le am vazut sunt foarte pozitive dar sunt mecanice si doar pentru bussines totul este o iluzie in care poti cadea foarte usor la prima vedere daca stai sa gandesti un pic totul mai in amanunt si gasesti si dezavantajele nu mai e asa minunat .. Totul este mai ieftin acolo pentru ca nu se percepe TVA nu din alte motive pur si simplu este o evaziune fiscala care nu se poate demonstra ..ideea e ca totul este nou la noi in tara si e in mare voga  o sa dispara stralucirea in curand  si cred si ca in curand vor aparea si din ce in ce mai multi nemultumiti

#221
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,742
  • Înscris: 26.08.2008

View PostrosalindaA, on 20 mai 2016 - 11:09, said:

CONCLUZIA la care eu am ajuns ... [1] Simplu ai bani si n ai ce face cu ei te bagi intr adevar sa calatoresti ... [2] n ai bani si te incanta idea de bussines te bagi doar daca esti sigur pe cati oameni deja ii vezi doritori si cat de avantajos e pentru tine ... Toate excursiile astea numeroase pe care le au fiecare. Le fac pentru a povestii si altora sa fie mai credibil . Toate filmuletele care le am vazut sunt foarte pozitive dar sunt mecanice si doar pentru bussines totul este o iluzie in care poti cadea foarte usor la prima vedere daca stai sa gandesti un pic totul mai in amanunt si gasesti si dezavantajele nu mai e asa minunat .. [3]Totul este mai ieftin acolo pentru ca nu se percepe TVA nu din alte motive pur si simplu este o evaziune fiscala care nu se poate demonstra ..ideea e ca totul este nou la noi in tara si e in mare voga  o sa dispara stralucirea in curand  si cred si ca in curand vor aparea si din ce in ce mai multi nemultumiti
[1]
Ai bani si n-ai ce face, te duci singur sa vezi / cuceresti lumea. Nu este nevoie sa iti deschida orizonturile o secta de / cu retardati.

[2]
"daca n-ai bani si te incanta ideea" - si trebuia sa completezi "DACA N-AI SCRUPULE" ... da, te bagi sa agati si lume naiva...

Vad ca vii cu ideile lui fanboy: sa vina "cei cu bani", "cei fara" mai cu rezerve...  Posted Image

[3]
- Nu este mai ieftin;
- Problema nu este DOAR faptul ca nu platesc TVA (asta e si ideea eronata indusa de initiator). Am mai intrebat: daca unii ca astia s-ar inregistra si ar plati TVA si impozitele de rigoare, vi s-ar parea mai ok "afacerea"? Nu ar mai fi teapa?

La intrebari nu raspunde nimeni?
Am mai intrebat si de ce nu va duceti toti cei tepuiti la intrunirile alora sa le faceti antireclama LIVE? Poate nu ati deturna multi naivi, dar macar le-ati da un motiv de gandire noilor veniti pana sa apuce aia sa ii zapaceasca de cap. Pana sa miste autoritatile ceva, nu ar fi si asta un demers util?

Edited by BlueKing-69, 20 May 2016 - 12:38.


#222
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
Eu M-as duce să le stric prezentarea ăstora într-o seară, da' nu prea merge de unul singur... Cu încă doi-trei cu mine, m-aș distra maxim !

#223
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Rosalinda, in primul rand multumesc pentru interventie. Relatarea ta este importanta pentru ca ofera inca o proba in timp real despre ce si cum se intampla pe teren ACUM, nu in vara trecuta cand eram eu singur impotriva tuturor.

Faptul ca te invita la intalnire fara sa-ti spuna despre ce este vorba, faptul ca te asigura ca este "ceva care o sa-ti placa la nebunie", faptul ca te santajeaza emotional cu faza ca cel care te-a invitat este prietenul tau cel mai bun si ar trebui sa ai incredere in el, faptul ca te perie cu niste complimente ca sa iti induca ideea cat de speciala esti tu pentru acest business, faptul ca ti se prezinta oferta ca pe un cadou providential de care ar fi normal sa vrei sa beneficiezi, toate sunt parte din stratagemele predate de Razvan Dinca in scopul convertirii la worldventism oricui ii pica pe mana. Poti vedea toate aceste elemente intr-un scurt extras dintr-o prezentare filmata (insiruirea propriuzisa a tehnicilor de manipulare incepe de la minutul 2:30):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EHrYZE9u2n8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In legatura cu ideea vehiculata de a veni la o prezentare numai pentru a le tulbura apele, acest gest ar fi o pierdere de timp si energie, din moment ce demascarea s-a intamplat deja. Practic nu mai trebuie decat sa mearga politia sau procuratura sa constate. Fara a mai fi nevoie sa asisti live, poti privi la inregistrarile deja facute. Iar in acest sens, ce poate fi mai concluziv pentru acuzatia de inselaciune decat un singur extras de 25 de secunde din prezentarea lui Dinca Razvan de la Hilton de anul trecut in care minte cu nerusinare afirmand ca "dupa un audit de 3 ani asupra companiei World Ventures, Earnst & Young a nominalizat fondatorii acestui brand la nivel mondial ca si antreprenorul anului". Apoi, pentru ca minciuna sa fie impecabil ambalata, mai adauga: "Ati mai auzit de vreun roman care sa mai fi aparut ca antreprenorul anului la Ernst&Young? Nu. De ce? Pentru ca vorbim de ceva realmente revolutionar!"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wox6yvA_F1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am si doua intrebari:

- Cand faci referire la "doamna patroana" te referi la Geta Voinea?
- Cand spui "era o prezentare chiar in acea seara la bonton" te referi la locul prezentarii, si anume Bonton Palace (www.bontonpalace.ro)?

Edited by Eduard, 20 May 2016 - 16:56.


#224
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,487
  • Înscris: 02.09.2006

View Postfan-tolontan, on 22 mai 2016 - 23:25, said:

a aparut si schimbul 2 , marele tytysor. chiar imi era dor  de tine. te=au trimis aia de la WV in vreo excursie de ai lipsit atata ? Posted Image eu zic sa te duci la pescuit de fraieri, poate reusesti sa-ti scoti niste puncte pt vreo excursie.
cat priveste obscurul rege blueking, nu cred ca e marea ta problema cum am eu de gand sa-mi petrec timpul. daca tu esti asa de binevoitor, o s-ti fac cinste cu o inghetata sa stai tu cu pancarda in mana.
scumpule, nu o sa mai treaca mult si o sa plingi cat de curand dupa bani dati la WV. vorba lui nea iancu.putintica rabdare.

Nu tinere, apar cind am timp de pierdut cu toate prostiile voastre. Inca am servici nu traiesc din agatat fraierii pe forumuri!

1. va dau cite o dedicatie muzicala daca ma lamuriti si pe mine de ce nu va adresati organelor in drept si faceti tapaj pe aici doar o mai pune careva botul!

2. iar daca umblati cu chestii din astea, inseamna ca am si eu dreptul sa va intreb daca sinteti de acord sa va mai dea Dumnezeu atitea zile citi bani am primit eu din orice alta sursa decit serviciul!

Edited by tytysor, 23 May 2016 - 14:45.


#225
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Deeeci ... topicul asta imi scoate peri albi, am O GRAMADA de raport-uri zilnic ... daca vreti sa va certati folositi PM-ul. De acum o sa sterg orice post cu tenta e flame, etc.

#226
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,742
  • Înscris: 26.08.2008
Pai asta e natura lui, a acestui topic.
Nu inteleg ce era offtopic sau flame din afirmatiile mele, dar nu-i problema.
Odata trecut de aparenta din debut a temei, restul nu poate fi decat o degringolada de aiureli.

Daca isi dorea cu adevarat sa rezolve vreo problema, era mai coerent si eventual discuta - serios, nu cu copy/paste-uri stupide si jigniri - pe aria juridica sau ceva similar (asta la modul absurd, ca nu rezolvarea juridica sau de alta natura ii mana pe el in lupta).
Sau mutati topicul pe Fun.

Substanta activitatii companiilor de genul  celei care a generat subiectul vad ca ramane un subiect tabu, chiar si (sau mai ales) pentru initiator.
Mi se pare periculos ceea ce incearca ei sa induca pe aici, mai ales ca firme de acest gen (racolat naivi, tepuit si lasat cu ochi iin soare) activeaza in tara. si - interesant -e xact cum viseaza initiatorul: inregistrate, platitoare de tva si acoperite cu contracte beton. Daca stam si ne gandim si Caritasul platea tva si era cu contractele in regula.



Cum ar trebui sa continue discutia, doar intre clonele de conjunctura, multumindu-si una alteia pentru interventie si pentru altruismul de a-si impartasi "experienta"?

#227
zizis13

zizis13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.08.2015
salutare
prosteala oamenilor a inceput si la iasi.
acuma vor sa vina tare in moldova,m-as mira sincer sa dea cineva banii astia intr-o regiune unde saracia e mare,dar din pacate prostia la fel,dar nu la aruncat banii.
am fost si eu la prezentare.te imbogatesti peste noapte si numai povesti de succes.
atentie moldovenilor la textul clasic si corso acolo au loc aburelile.mergeti la corso dar de relaxare nu de aburirile lor
vine si aia geta in moldova.
va rog eu nu va lasati prostiti

#228
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBlueKing-69, on 21 august 2015 - 16:53, said:

ce drac e ala speaker

[ http://www.ysautopart.com/Upload/PicFiles/2012.2.17_21.47.52_4173.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#229
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,487
  • Înscris: 02.09.2006
...chestii corporatisto/motivationale, nu sint pentru oamenii de rind.

P.S. Dupa concediu, mai la toamna, voi incerca sa infiintez un forum in care sa se posteze numai in romgleza, sper sa am succes la cocalari!

#230
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostEduard, on 19 august 2015 - 17:21, said:

Este povestea unei companii ajunsa in Top 100 al celor mai bogate companii din lume

View PostEduard, on 20 august 2015 - 14:20, said:

E vorba de o companie pe care o gasesti listata in Forbes, o companie care anul acesta apare pe locul 46 in topul celor mai prolifice companii din lume.

View PostEduard, on 27 septembrie 2015 - 14:17, said:

premii obtinute si recunoasteri verificabile pe site-uri cu autoritate online,
:lol:

Voi astia care picati prada acestui tip de escroci, aveti doua caracteristici:

1. nu stiti sa va infomati (ba chiar tindeti sa puneti la indoiala sursele serioase si sa va luati dupa chestii dubioase, gura manipulatorilor, samd)
2. persistati in greseala, adica starea de dezinformare, cu o incapatanare extrema (nuuu, eu nu am gresit, eu sunt cel mai destept)

Prima regula: cautare pe google. Eventual si wiki, verifici sursele si vezi ce e credibil si ce nu. Una dintre cele mai bogate, prolifice companii din lume? Mai mult ca sigur are pagina wiki in engleza, mai ales ca e si americana. Bagam pe google world ventures wiki. Rezultat? O pagina in norvegiana. Intram acolo, vedem in sidebar ca limba alternativa, doar maghiara. Cum pisici e posibil ca una dintre cele mai bogate si prolifice sa n-aiba pagina wiki in engleza? Aici deja trebuiau sa ti se aprinda toate beculetele posibile. Ne uitam totusi in treacat pe pagina norvegiana. Vedem Kontroverser. Parca seamana cu ceva din romana, nu? Din chrome, click dreapta, translate into english... si avem:

Quote

Controversies [ edit  | edit source ]
Quotation WorldVentures has many strange rules that are difficult to put into. There is a danger signal, which often characterize illegal pyramid scheme. Quotation
- Gorm Kunøe, Senior Lecturer at BI [5]
In May 2013 announced the Gaming Board that they had opened an audit of WorldVentures, because of allegations that the company has pyramid-like traits. [6] [7] [8] The company's international communications manager Laura Ward denied the charges, and believed that WorldVentures remained within Norwegian laws . [9] According to the company's own official statistics achieves only a quarter of sales representatives commission at all, and 1% of the sales representatives are left with three-quarters of all commissions. [10]
The company's Norwegian attorney believed that the Gaming Board had not understood the business concept, and that the company is a general network company. Gaming Board informed the company of its decision by the end of January 2014 where it was stated that the business was in violation of the prohibition of pyramid schemes and that business had to stop in Norway. [11] [12] The reasoning was that the sale of the site posed a negligible portion of revenue compared with sales of memberships, and that therefore there was recruitment of new members as our primary focus, not selling products. [13] the company's Norwegian spokesman Steinar Husby stated that they wished a court should consider the issue of pyramid schemes. [14] the company appealed the audit report and notice of suspension of the activities. [15] 30. April passed the Gaming Board's decision that WorldVentures had to stop its activities in Norway because it is an illegal pyramid scheme. [16] The company appealed to the Gaming Board, but the ban was upheld in November 2014. [17] World Ventures responded by petitioning injunction to prevent immediate closure of business, but lost the case in the Oslo City Court . [18] in June 2015 the company announced that they would sue the Norwegian state and resume operations with some adjustments to the business plan. [19] in January 2016, it was issued a writ through Law firm Schjødt. [20] [21]
In Sweden Worldventures been prosecuted by Lotteriinspectionen suspected illegal pyramid scheme. [22] [23] On Jamaica issued government in 2015 an official warning against investing money in the company and it was also initiated a police investigation. [24] [25] Also in south Africa , the government initiated investigation of the company's operations. [26]
In July 2014 sent the company's lawyers a letter to an American blogger where it was threatened with legal action if she did not remove an article where WorldVentures was prepared in a bad light. [27]
See? De-ajuns un pic de google si wiki. Cunostinte elementare de cautare pe net De fapt, era deajuns si google... daca te uitai pe toata pagina pana jos, gaseai printre rezultate:

WorldVentures: This is NOT the Way to Travel the World

WorldVentures is a Scam ?CBS News Story WorldVentures ... - YouTube (aici e si-un video):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DUUGh40_G-M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Zici de Forbes? Unde i-ai gasit tu pe forbes? Sunt un LLC? Un LLC, ca tot era pe aici unul din asta ca tine nedumerit ce e cu LLC-ul, daca indica "paradis fiscal": nu, nu indica paradis fiscal, e entitatea juridica din statele unite, echivalenta SRL-urilor de la noi. Adica firma privata, nelistata la bursa. Forbes, intamplator, are o astfel de lista. Ai casuta de cautare. In momentul in care bagi literele wor lista se restrange la o singura firma: World Wide Technology - cu totul altceva. Nu, nu e niciun world ventures acolo. Si nici pe alte liste de companii publice(ca nah, cine stie). Nici pe Forbes Global 2000 , nici Fortune 1000, nici nimic... nu ca ar fi o garantie, sarlatanii de la amway sunt pe-acolo, dar tot niste sarlatani sunt...

Un picut mai multa sapatura pe net, ne duce la ceva date mai concrete. Firma principala se numeste de fapt Worldventures Marketing LLC, cu sediul in Plano, Texas (se pupa cu ce spun ei pe site):

Quote

Founded in 2005, Worldventures Marketing LLC is a mid-sized organization in the travel agencies industry located in Plano, TX. It has 100 full time employees and generates an estimated $10 million in annual revenue

Address:
5100 Tennyson Pkwy
Plano, Texas 75024-3524
Website: worldventures.com
http://listings.find...LLC-in-Plano-TX

Sigur, datele curente exacte probabil sunt discutabile/nu se stiu, dar de aici si pana la "una dintre cele mai bogate companii din lume" e cale a dracu de lunga.

Alte cateva chestii cu privire la care te inseli:

- adresa de pe card vs adresa billing/shipping - NU, adresa detinatorului de card NU trebuie sa fie tot una cu cea pe care se emite factura sau cea catre care se trimite un produs... pe site-uri precum amazon ai si facilitatea de a-ti gestiona mai multe adrese... exista o multime de motive legitime pt. asta, de la a face cadouri altora, la a-ti plati tie facturile dintr-o tara cand locuiesti in alta tara... ceea ce aveai tu impresia, adica adresa de card sa fie tot una cu cea dea billing/shipping, e practicat de unii comercianti satui de diverse tepe/probleme cu carduri furate, etc. .. dar nu e o regula....

- ai dat de BBB probabil pe google, alti golanasi (yup, wiki, again, te lamureste) le platesti taxa, esti ok, nu le platesti taxa, esti naspa...

- "compania activeaza in romania, blablabla" - fals, compania nu activeaza in romania, tu te-ai folosit de o adresa falsa din ungaria pt. a te inscrie, deocamdata tu esti ala blamabil... ai putea sa te adresezi cel mult autoritatlor din ungaria, numai sa te vad cum procedezi cu adresa falsa... :lol:

- DNA-ul nu se ocupa cu ce crezi tu ca se ocupa... nici macar de era pe aici firma aia, nu se ocupa de ei... DNA-ul are treaba cu angajtii statului ce iau spaga, contracte frauduloase intre stat si altii, etc.. nu de golanasi de la mlm-uri ce palesc persoane fizice extrem de naive...

- nu e ilegal sa ti se pretinda un abonament pt. a ti se da "acces" la niste oferte "speciale" (chiar daca ofertele alea sunt aberant de scumpe)

In toata mascarada, poate pot fi dati in judecata "liderii" aia din romania, desi ma indoiesc ca pe penal... nu se stie nici pe civil, mai ales ca nu aveti contracte...

ps. parca vad o ploaie de critici din partea lui eduard &co., ca asa sunteti voi... urati informarea corecta si cele mai mici critici! :wave:

Edited by MrReason, 25 May 2016 - 13:20.


#231
1Ovi

1Ovi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.09.2015

View PostMrReason, on 25 mai 2016 - 13:17, said:

"...parca vad o ploaie de critici din partea lui eduard &co., ca asa sunteti voi... urati informarea corecta si cele mai mici critici!"

"Voi astia care picati prada acestui tip de escroci, aveti doua caracteristici..."


Din ce scrii rezulta ca tu te situezi de partea cealalta a baricadei "eduard & co" , adica de partea celor care aleg sa denigreze, sa stea pe margine si sa arate cu degetul spunind: ba ce prost esti, ba ce fraier esti !!! Eu sunt ala desteptul, EU le stiu pe toate, uite iti spun EU cum trebuia sa faci, EU sunt perfect, voi ceilalti sunteti demni de toata mila mea, EU, EU, EU, EU, EU !!!!!

Daca ai fi avut intradevar calitatile pe care indirect ti le arogi, ai fi stiut sa pui altfel problema intelegind totodata ca Eduard prin postarile sale cauta sa devoaleze o grupare posibil infractionala si sa impiedice pe cit ii sta in putinta ca si alti oameni de buna credinta sa pice in plasa celor de la WV.
Vorba romanului "dupa razboi multi viteji se arata" ....

Edited by 1Ovi, 25 May 2016 - 14:37.


#232
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,487
  • Înscris: 02.09.2006
S-o devoaleze la politie si procuratura! aici nu face decit reclama de proasta calitate poate mai aduna fraieri! Daca nu-l matraseau aia erau buni?

Veniti degeava aici cu citate din povestile melemistice sau motivationale! De acolo nu cistiga decit cei care vind iluzii. Oricum, poate asta va face sa fiti mai atenti alta data si sa nu incercati sa fiti mai smecheri decit v-a inzestrat mama natura!

#233
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Post1Ovi, on 25 mai 2016 - 14:27, said:

Din ce scrii rezulta ca tu te situezi de partea cealalta a baricadei "eduard & co" , adica de partea celor care aleg sa denigreze, sa stea pe margine si sa arate cu degetul spunind: ba ce prost esti, ba ce fraier esti !!! Eu sunt ala desteptul, EU le stiu pe toate, uite iti spun EU cum trebuia sa faci, EU sunt perfect, voi ceilalti sunteti demni de toata mila mea, EU, EU, EU, EU, EU !!!!!
Mda, mi-a venit "geniala idee" de a cauta pe goagle cine sunt aia! Si un copchil de zece ani cred ar fi avut aceasta "sclipitoare idee"... voi oare de ce nu?

View Post1Ovi, on 25 mai 2016 - 14:27, said:

Daca ai fi avut intradevar calitatile pe care indirect ti le arogi, ai fi stiut sa pui altfel problema intelegind totodata ca Eduard prin postarile sale cauta sa devoaleze o grupare posibil infractionala si sa impiedice pe cit ii sta in putinta ca si alti oameni de buna credinta sa pice in plasa celor de la WV.
Vorba romanului "dupa razboi multi viteji se arata" ....
Pai ce, ai avut tu impresia ca am eu vreo problema cu "devoalarea" lui Eduard? Doamne fereste!

Nu, problema lui Eduard si a altora ca el(probabil si tu), e ca nu stiti cum sa va informati. O fi vorba de paranoia de genul "google iti da orice rezultate, oricine poate scrie pe wiki". O fi, dar daca iti utilizezi inteligenta, verifici sursele, mai intelegi una alta. Treaba universal valabila, in legatura cu orice.

II spune nu stiu ce avocat ca nimeni nu se poate lega de aia ca nu sunt inregistrati in ro, nu, el insira un carnat de "infractiuni" imaginare. Vede ca i se accepta cardul, contrar la ceea ce se astepta, insista in continuare cu prostiile legate de adresa billing & crap. See? Asta e un soi de persistenta in a ramane dezinformat, din incapatanare, fara a admite propriile greseli (cum pana mea sa te inscrii cu adresa falsa din alta tara, dupa aia tot tu sa urlii ca aia fac nu stiu ce aici - or face golanasii aia ce fac "prezentarile", insa aia nu ti-au luat banii)

ps. aveam impresia (adica asa pare logic) ca de partea cealalta a baricadei sunt cei care v-au fraierit, nu cei care va deschid ochii, chiar daca va critica... dar hey, ce stiu eu... :confuzzled:

Edited by MrReason, 25 May 2016 - 15:07.


#234
1Ovi

1Ovi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.09.2015

View PostMrReason, on 25 mai 2016 - 15:00, said:

ps. aveam impresia (adica asa pare logic) ca de partea cealalta a baricadei sunt cei care V-AU fraierit, nu cei care VA deschid ochii, chiar daca VA critica... dar hey, ce stiu eu... Posted Image

TU care le stii pe toate, tu care nu faci erori, ar fi trebuit sa stii citind desfasuratorul acestei discutii ca nu am facut si nu fac parte nici in prezent din cei inscrisi in WV si in consecinta nu am fost fraierit...iata asadar ca si tu poti da dovada in anumite momente ca esti insuficient informat atit cit sa faci erori... dar cum spuneam "dupa razboi multi viteji se arata" Posted Image

Trebuie sa lamurim o mica problema pe care multi dintre noi o avem. Chiar daca unii se dau mari pe internet si ii jignesc pe cei ce indraznesc sa scoata la lumina anumite adevaruri care supara, parerea mea este ca cel important lucru pe care il facem, este ca vrem sa invatam...sa invatam din pataniile altora !!!
Sunt citiva carora nu le pasa sa invete considerind ca ei le stiu pe toate, cautind cu obstinatie doar sa isi puna in valoare EGOUL, "aratind cu degetul" fara sa inteleaga ca a arata cu degetul nu ajuta la nimic.

Edited by 1Ovi, 25 May 2016 - 16:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate