Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

LOL: Andreea Esca Curtata de N24 Plus. Am trait sa o citesc si pe asta

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

ndreea Esca, carismatica prezentatoare de știri, muncește de peste 20 de ani pentru PRO TV, însă surse din preajma ei ne-au declarat că vedeta ar vrea să facă o schimbare de macaz. Se zvonește că posturi precum Digi 24 și N24 Plus ar fi pus ochii pe Andreea, pentru principalul buletin de știri.
Și sunt deja câteva semne că Esca (42 de ani) ar vrea să se despartă de trustul PRO TV, unde noua conducere a impus reguli stricte și a tăiat din salarii, pentru redresarea financiară. De curând, Esca și-a anunțat demisia, după zece ani, din funcția de director editorial al revistei ”The One”,  parte a grupului Mediafax, condus de fostul ”tătuc PRO TV”, Adrian Sârbu: ”După o experiență minunată, la revista «The ONE», a venit timpul unor noi provocări. E un moment al schimbărilor. Iar eu primesc schimbarea, în egală măsură, cu nostalgie și bucurie”.
Mai mult, luna trecută, s-a aflat că ea și-a înregistrat, pe firma ei, Andreea Esca S.R.L., salutul său, de la debutul PRO TV, ”Bună dimineața, România, Bună dimineața, București”. Mai nou, și-a făcut și un blog, susținând că era necesar, pentru a păstra ritmul cu știrile online.
Unii susțin sus și tare că Adrian Sârbu, care intenționează să cumpere acțiuni la un post tv de știri, o dorește în ograda lui. Însă e un vis prea îndepărtat, căci afaceristul trebuie să-și rezolve mai întâi problemele cu legea, fiind cercetat pentru instigare la evaziune fiscală, spălare de bani și instigare la delapidare.
Dar circulă tot mai des zvonul că știrista de top, cu salariul de peste 10.000 de euro, ar mai fi curtată și de postul N24 Plus, al fraților Ioan și Viorel Micula, a căror avere era estimată, în 2011, la 220 milioane de euro. I-ar mai da târcoale și Digi24, post de știri al companiei RCS&RDS, patronată de Zoltan Teszari, cu o avere estimată, anul trecut, la peste de 700 milioane de euro.

http://www.click.ro/...dio-pro-tv-ului

Edited by miki07, 17 August 2015 - 23:14.


#2
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
Daca merge la digi e ceva,nici nu stiam daca n24 mai exista,nu cred ca-l prind

#3
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Daca se duce la N24, ii platesc aia salariul in baxuri de Frutti Fresh si Izvorul minciunilor :lol:

On: sursa (click) nu e credibila, dar ca gluma merge. Plus ca CME n-o va lasa usor sa plece. Pana la urma a devenit un brand al Pro TV, iar Cesnavicius nu e batut in cap, indiferent ce cred unii colegi de forum.

#4
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postpufonel, on 17 august 2015 - 23:33, said:

Daca se duce la N24, ii platesc aia salariul in baxuri de Frutti Fresh si Izvorul minciunilor Posted Image

On: sursa (click) nu e credibila, dar ca gluma merge. Plus ca CME n-o va lasa usor sa plece. Pana la urma a devenit un brand al Pro TV, iar Cesnavicius nu e batut in cap, indiferent ce cred unii colegi de forum.

La n24 daca se duce dispare nu o sa mai stie nimeni de ea,o sa fie ca teo,la digi e alta poveste

#5
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Eu m-as duce la N24 daca ar trece la 16:9 si HD. Imposibil va zic eu.

#6
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Si Radu Cosarca tot la N24 s-a dus spre anonimat..

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postn-amname, on 18 august 2015 - 02:12, said:

Si Radu Cosarca tot la N24 s-a dus spre anonimat..

Da, asa este, N24 este un post tv foarte slab...............Posted Image

Edited by xmanyacs77, 18 August 2015 - 04:47.


#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Si la Digi tot pierduta ar fi ...nu se compara audienta Digi cu cea ProTV, diferenta e mai mare de 1 la 10.

Edited by utopium, 18 August 2015 - 08:37.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,907
  • Înscris: 07.11.2006
Ar fi o pierdere ireparabila daca nu ar mai fi niciunde pe "sticla"?
Nu se mai poate fara ea?

#10
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Poate se infinteaza pro tv news si devine directoare de programe. Esca este cea mai tare prezentatoare de stiri .

#11
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Mă rog, eu nu mă mai uit la știrile ProTV de ani buni de zile. E drept, la început am apreciat-o pe doamna în cauză, dar conform zicalei că „orice lucru bun are și-un sfârșit”, poate ar fi cazul să mai facă și altceva...Posted Image

P.S. În nici un caz n-aș vrea s-o văd la Digi24, nuuu...!Posted Image

#12
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
Ce sa faca altceva?? nu se pricepe sa faca alte emisuni,la stiri e buna

#13
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
In lumea "civilizata" jurnalistii cu zeci de ani experienta in media sunt vazuti cel mai bine sunt considerati experti in domeniu si beneficiaza de o mare cota de incredere din partea publicului din cauza asta pe la marile televiziuni(de stiri) nu vezi la pupitru tot felu de pitipoance venite direct din cluburi la pupitru de stiri.

In schimb in Romania dupa 10-15 ani gata esti expirat si trebuie sa lasi loc altcuiva.

#14
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcrislacor, on 18 august 2015 - 13:37, said:

Mă rog, eu nu mă mai uit la știrile ProTV de ani buni de zile.
Insa un numar de 10 ori mai mare de romani nu se uita la stirile Digi24

PS: Daca nici pe soacra-mea care se uita 90% la stiri nu a prins-o Digi24 ... nu stiu ce sa zic Posted Image

Edited by utopium, 18 August 2015 - 14:31.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postutopium, on 18 august 2015 - 14:31, said:

[...] PS: Daca nici pe soacra-mea care se uita 90% la stiri nu a prins-o Digi24 ... nu stiu ce sa zic Posted Image

Fără cuvinte... Posted Image

Edited by alfa_alfa, 18 August 2015 - 14:35.


#16
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

View Postutopium, on 18 august 2015 - 14:31, said:

PS: Daca nici pe soacra-mea care se uita 90% la stiri nu a prins-o Digi24 ... nu stiu ce sa zic Posted Image

Poate că intră în categoria celor 90% de pensionari care-s public țintă pentru Antena 3.

#17
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Postutopium, on 18 august 2015 - 14:31, said:

Insa un numar de 10 ori mai mare de romani nu se uita la stirile Digi24
(...)
Da, domnule, ți-am prins ideea de la prima postare, nu era nevoie să mai repeți!Posted Image

P.S. Știm, ție cuvântul „Digi” îți repugnă, ai o reacție alergică la el, probabil ți se rup și niște sinapse pe acol', pe sus...Posted Image

Edited by crislacor, 18 August 2015 - 15:11.


#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View PostWShow13, on 18 august 2015 - 14:42, said:

Poate că intră în categoria celor 90% de pensionari care-s public țintă pentru Antena 3.
Am vazut-o uitandu-se la A3, B1, RTV, Realitatea, Stiri ProTV, Antena 1, TVR1, pana si la Look ... la Digi24 (sau N24) nu am vazut-o uitandu-se vreodata. E drept ca Digi24 e si bine ascuns la UPC, stie de el, dar probabil e prea izolat ca sa merite efortul Posted Image Ideea era ca si o mutare la Digi24 ar insemna sa mearga la un post cu un rating nesemnificativ fata de ProTV ... chiar n-am nimic cu Digi24, m-am uitat vreo 15 minute la el in ultimul an, pare mai ok decat celelalte posturi de stiri romanesti (mai ales A3/RTV care sunt dezastru absolut), stiu ca are multi fani (de obicei fani RCS), dar ramane un post putin relevant spre nesemnificativ fata de ProTV. Ar fi ca si cum te-ai muta ca jucator de fotbal de la Steaua la Voluntari ... ai fi tot in Liga 1, dar ...

Edited by utopium, 18 August 2015 - 16:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate