Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Cea mai buna zona din Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015
Salut. Cei care locuiți în Cluj spuneți-mi care este cea mai bună zonă? Prin cea mai bună zonă mă refer: magazine, școală , parc. Inițial zona preferată de mine sunt blocurile de pe lângă Kauflandul de pe strada Fabricii. Aștept recomandări.

#2
Eekstein_Blinkovici

Eekstein_Blinkovici

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 13.05.2014
https://www.google.r...=!3m1!1e3?hl=en

#3
BARUluMARIA

BARUluMARIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 03.08.2015

 fictivul, on 16 august 2015 - 12:16, said:

Salut. Cei care locuiți în Cluj spuneți-mi care este cea mai bună zonă? Prin cea mai bună zonă mă refer: magazine, școală , parc. Inițial zona preferată de mine sunt blocurile de pe lângă Kauflandul de pe strada Fabricii. Aștept recomandări.
se numeste carierul Andrei Muresanu ! ... iti lipsesc fo' 800.000 EUR sa te muti acolo ! ...
Cluj-ul este un oras civilizat ! ... cam toate cartierele sunt acoperite d.p.d.v. al utilitatilor
sociale ! ...
bafta

Edited by BARUluMARIA, 16 August 2015 - 12:31.


#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Grigorescu : cartier linistit, tote utilitatile , rece din cauza curentului de pe Somes , scump la casa .
Gheorgheni: linistit, cartier"batrinesc" (multi pensionari) , de toate , bun la pret, mult spatiu verde (inca)
Marasti : zona specificata de tine, de toate , chiar forte multe, zona zbuciumata, galagie, fara spatii verzi si zone de joaca .
Manastur : "tara tuturor posibilitatilor" , oras in oras , atit viata terana cit si subterana . Are si zona buna sub padurea Faget , dar e de elita , cei mai mici care nu au bani de A Muresanu
Faget : zona de fite
A. Muresanu: elita, scump.
Someseni+ Iris : zona zoster
Dimbul Rotund: lost in the space

Edited by xilo, 16 August 2015 - 12:53.


#5
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Eu unul zic sa luati in Marasti undeva.
Daca aveti bani(800000 euro) cum zicea cel/cea dinainte,  luati-va in alta tara!

#6
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,569
  • Înscris: 14.08.2007

 fictivul, on 16 august 2015 - 12:16, said:

Salut. Cei care locuiți în Cluj spuneți-mi care este cea mai bună zonă? Prin cea mai bună zonă mă refer: magazine, școală , parc. Inițial zona preferată de mine sunt blocurile de pe lângă Kauflandul de pe strada Fabricii. Aștept recomandări.
N-as zice ca Fabricii e o zona buna (aproape de zona industriala, calea ferata, fara parcuri si facilitati sportive, doar la magazine sta bine), zonele bune sunt Andrei Muresanu (foarte aproape de centru, zona de case si mai bogata, suficienta verdeata chiar daca nu are parcuri mai mari), Iulius Mall (multe proiecte noi bine facute, shopping/cinema/fitness/piscina, terenuri de tenis, parc modern, lac (e drept, murdar), urmeaza un parc sportiv, universitati, scoli private de top), Plopilor (dar preferabil mai retras fata de strada principala/tramvai - multe parcuri mari in zona, Somes, aproape de centru, aproape de diverse zone comerciale mari, terenuri multe de sport/piscine/etc)

#7
BARUluMARIA

BARUluMARIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 03.08.2015
eu am copilarit in cartierul Abator ! ... ptr mine este cartierul perfect ! ...
super aproape de centru, utilitati, parcuri, lume f amestecata, poti sa
intalnesti pe aceasi scara prof universitar si muncitor necalificat ! ...
locuintele au preturi apropiate de Gheorgheni sau Pata ! ...scumput !

Edited by BARUluMARIA, 16 August 2015 - 13:04.


#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,569
  • Înscris: 14.08.2007

 BARUluMARIA, on 16 august 2015 - 13:00, said:

eu am copilarit in cartierul Abator ! ... ptr mine este cartierul perfect ! ...
super aproape de centru, utilitati, parcuri, lume f amestecata, poti sa
intalnesti pe aceasi scara prof universitar si muncitor necalificat ! ...
Prea amestecata, pe Paris si Bucuresti sunt cam multi indivizi colorati certati cu legea, iar parcul Feroviarilor e in paragina. In rest e mult prea subdezvoltat raportat la pozitia relativ centrala.

#9
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
Cu Buna Ziua cum sta treaba?

#10
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Ati uitat de zorilor maPosted Image

#11
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Cei care includeti Marastiul pe harta zonelor bune din Cluj, traiti pe alta planeta Posted Image No offense!
@xilo- Foarte buna descrierea cartierelor Posted Image Ai uitat de Zorilor si Buna ziua
@utopium, ca de obicei, jos palaria! Nimeni nu observa acele detalii cand merg in Marasti. Nu e ok sa ai calea ferata atat de aproape de blocuri, nu e ok sa nu ai spatii verzi deloc deloc, zona expo Transilvania arata exact cum arata si in anii `90,  camine muncitoresti, etc, zona industriala, ce sa mai zicem.
@BARUluMARIA - acea diversitate de care zici tu se intalneste mai degraba in Manastur, cartierul furnicilor Posted Image

#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,569
  • Înscris: 14.08.2007

 Redount2k9, on 16 august 2015 - 13:08, said:

Cu Buna Ziua cum sta treaba?
Prea haotica. Zone construite aglomerat langa ditamai campul plin de buruieni, trotuare putine si inguste, fara scoli si gradinite, transport in comun slab, magazine putine, etc.

#13
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Zorilor este cartier tinar sa-i spunem, zona universitara, fara spatii verzi dar cu toate facilitatile.Partea de sud, cea de case, este chiar cautata , acces rapid la autostrada dar mai scumpa.
Buna Ziua este un cartier aruncat, fara infrastructura , in continua transformare , case tip ciuperca ce se intind peste curtea ta, drumuri de servitute pentru biciclete , nu stiu care sunt mai tari in zona , sunt deabia la epoca bronzului , fara facilitati prea mari , daca nu ai masini pentru toti membrii familiei jumatate din zi ti-o aloci deplasarilor .
Apahida si Floresti : inclin spre Apahida , Florestiul e sub nivelul marii deocamdata la tot .

Edited by xilo, 16 August 2015 - 13:23.


#14
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Iti recomand sa cumperi/inchiriezi un imobil pe strada Emil Racovita

#15
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,569
  • Înscris: 14.08.2007

 ragabader, on 16 august 2015 - 13:08, said:

Ati uitat de zorilor maPosted Image
Spatiul verde principal din Zorilor e contra cost (Gradina Botanica), comercial e doar mediu, scoli sunt ok, Republicii are blocaje frecvente in partea de jos din cauza Spitalului de Oncologie. Nu e rau pe ansamblu, dar sunt altele mai bune.

#16
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 Damascus77, on 16 august 2015 - 13:27, said:

strada Emil Racovita
Sa devina sclavul bancilor Posted Image

#17
BARUluMARIA

BARUluMARIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 03.08.2015
zona cuprinsa intre Dragalina si Belvedere ? ... se numeste Gruia ! ...
este o zona buna centrala ptr clasa medie ! ... :)

#18
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"se numeste Gruia"
Cartierul este deasupra , pe Dealul Cetatuia , la partea cu vedere catre oras pretul este ca in A. Muresanu sau mai scump, din 3 vile faci un stadion, numai giboni stau pe acolo , nici bani sa cumperi un capac de canal nu ai pentru zona aia .
Dragalina este o strada infecta , in continua miscare , Dealul permanent aluneca cu aproximativ 2-4 mm/an si tot rade in calea lui, acum 10 ani au fost probleme mari cu surpari de garduri si pereti de case , nu recomand , eventual pentru firme .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate