Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Westworld (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#19
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
mie mi se pare foarte intortocheat serialul, o gramada de fire epice deschise si abia intrezaresc cateva conexiuni intre ele

#20
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
ce mai conteaza actiunea? conteaza actorii...si sunt unul si unul :)

#21
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postnewbie13, on 08 octombrie 2016 - 21:31, said:

mie mi se pare foarte intortocheat serialul, o gramada de fire epice deschise si abia intrezaresc cateva conexiuni intre ele
Ce e asa intortocheat? Serialul e la inceput e normal sa nu intelegi chiar tot, dar sincer sa fiu nu e greu de inteles...

#22
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
pai ideea principala nu e greu de priceput, dar mi se pare greu de priceput relatiile dintre personaje si modul in care acestea vor influenta povestea

#23
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postnewbie13, on 13 octombrie 2016 - 15:59, said:

pai ideea principala nu e greu de priceput, dar mi se pare greu de priceput relatiile dintre personaje si modul in care acestea vor influenta povestea
Pai e la inceput...

#24
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006
Pare interesant deocamdată, dar si eu sper ca ... misterul asta de început sa nu devina un mister prostesc, gen lost. Iar JJ Abrams ala nu e un semn bun ...

Edited by ech, 13 October 2016 - 18:27.


#25
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Asa am zis si eu referitor la JJ Abrams. Are talentul de a o aburi la nesfarsit cu un mister obosit.

Imi aduc aminte de Alcatraz, a tot frecat-o un sezon cu marele mister pana au anulat serialul, lumea plictisindu-se de vrajeala.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postech, on 13 octombrie 2016 - 18:26, said:

Pare interesant deocamdată, dar si eu sper ca ... misterul asta de început sa nu devina un mister prostesc, gen lost. Iar JJ Abrams ala nu e un semn bun ...

Fix de Lost am vrut sa zic si eu. Si acolo misterul si unele lucruri nu au fost dezlegate nici la final. A lasat privitorilor acest amanunt.
Intr-un fel e bine ca se desfasoara in acest mod.

#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMembruAnonim, on 13 octombrie 2016 - 21:06, said:

Fix de Lost am vrut sa zic si eu. Si acolo misterul si unele lucruri nu au fost dezlegate nici la final. A lasat privitorilor acest amanunt.
Intr-un fel e bine ca se desfasoara in acest mod.
Cand ai un serial de actiune misterul trebuie sa se risipeasca relativ repede..ca sa ai senzatia filmului de actiune...

#28
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
Voua va pare complicat serialul?

Mie-mi pare destul de simplut insa bine realizat si interpretat de actori talentati.  Productia si regia sunt la inaltime, e mult peste sf-urile din anul acesta.

#29
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Eu nu inteleg cum dracu sunt modificate pistoalele in asa fel incat turistii nu se pot impusca intre ei sau androizii pe turisti. Dar in schimb turistii ii pot impusca pe androizi sau androizii intre ei.

#30
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006
In filmul vechi parca detectau caldura si nu mai functionau.
Dar nu inteleg cum făceau cu cutitele ...

Edited by ech, 16 October 2016 - 14:54.


#31
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Probabil armele au un scanner care permit tragerea numai cand sunt indreptate spre materialul din care sunt construite "manechinele". Dar chestia asta nu are cum sa dureze in serial: mai mult ca sigur ca un android va impusca un om sau va trece cumva peste inhibitori si-l va injunghia sau il va face de petrecanie intr-un fel (sau poate va incerca sa disimuleze crima cu un accident). Eu zic ca spre asta se indreapta scenariul...

Edited by M0D3, 16 October 2016 - 14:54.


#32
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006
Asta e scenariul filmului vechi, cel care a inspirat serialul.

#33
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Pai daca se tin de el va fi bine...oricum, un punct de plecare mai bun intr-un astfel de serial nu exista. Omul omorat de robotul pe care l-a scapat de sub control este inceputul sfarsitului, teama oricarei civilizatii. Posted Image

Edited by M0D3, 16 October 2016 - 14:59.


#34
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006
Nu cred. Cel care pare sa fie acum personaj negativ este om, dar sper sa nu mai dureze mult pana explica ce labirint tot cauta ...
Personajul cam seamănă ca aspect cu personajul negativ din filmul vechi, dar ala era android.

#35
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Labirintul o fi baza in care se fabrica robotii, sau subsolul ala pe care ni l-au aratat in primul episod, unde ii depoziteaza.

#36
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Nu cred ca e subsolul ala, pentru ca zice ceva de genu ca de acolo nu o sa se mai intoarca.

Parca in seara asta apare episodul 3, aveti idee la ce ora?

Edited by badsica, 16 October 2016 - 19:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate