Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Haideti sa ajutam un copilas de doi ani cu arsuri groaznice

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
De abicei nu sunt usor de emotionat, insa azi pe la 12 ma uitam la tv si au dat cazul de mai jos pe Realitatea. Vreau sa spun ca m-a daramat complet. Sa fi vazut copilasul asta cu vorbea ca orice alt copil normal si sa realizezi prin ce chinuri groaznice a trecut, trece si va mai trece.
Practic viata lui de om normal e distrusa. Tocmai de aceea orice ajutor, cat de mic pt a-l face sa arate cat mai normal si sa sufere cat mai putin, e mai mult decat binevenit.
Am vreut sa donez chiar azi, insa era inchis la banca. Ma duc luni la prima ora. O spun nu ca sa ma laud, ci ca sa impulsionez si pe altii sa faca la fel.


O familie din județul Mureș trăiește o adevărată dramă după ce anul acesta, chiar înainte de Paști, fiul lor de 2 ani a fost desfigurat în urma exploziei unei mașini. Cu toate că medicii nu îi dădeau mai mult de 1% șanse de supraviețuire, Alex a demonstrat că e un adevărat luptător. Copilul are, însă, nevoie de ajutorul nostru pentru a putea fi operat în Turcia, singurul loc unde își poate recăpăta înfățișarea și capacitatea de a-și folosi degetele. Vă avertizăm că urmează imagini cu puternic impact emoțional.
Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitate...l#ixzz3it8UQG7b

#2
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Of Doamne,astea sunt adevaratele necazuri  :(
Am sa depun si eu ceva..

#3
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Eu unul o sa donez...Cei care au copii stiu ce inseamna!
Dar mai am o propunere pentru ADMIN.....Ce-ar fi daca genul acesta de cazuri ar ramane pe prima pagina o zi intreaga.Nu mai mult!Doar o zi!!Eu cred ca astfel Softpedia ar da dovada si de un pic de compasiune!!!

#4
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,968
  • Înscris: 01.03.2013
Pe site apare contul dar nu apare numele detinatorului. Stie cineva numele detinatorului?

Am cautat pe google dupa numarul contului si am gasit:

Botorea Ana Daniela
Banca Transilvania

Edited by kolfleading, 15 August 2015 - 15:52.


#5
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Vazut stirea chiar acum si m-o terminat cu totul .E ingrozitor cum arata acest copil .Bine ar fi ca si cei dintr-un anumit for cu salarii asa cum le stim ar fi pe faza  .A aparut pe ecran numele mamei , urmareste stirile  azi si o sa mai apara .

Edited by gingisKHAN2015, 15 August 2015 - 15:53.


#6
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Sa dea parlamentarii,astia care au bani,nu ne mai jecmaniti si pe noi,oamenii de rand!
Eu propun eutanasierea in astfel de cazuri.Asta e deja un chin,atat pentru victima,cat si pt parinti...N-ai cum sa mai faci om la loc din monstrul ala,numai asa carpeala ici pe colo.Pacat ca nu este acceptata la noi in tara ,din cate stiu.

Edited by michael-myers, 15 August 2015 - 15:56.


#7
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Cazuri din astea sunt mii la spitalul Grigore Alexandrescu. Acolo cine doneaza?

Adica copiii aia din spital s-ar bucura si la o portocala, nu neaparat la un trasfer bancar.

Edited by Groot, 15 August 2015 - 16:01.


#8
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
O donatie pt reciclare in Elvetia nu cere nimeni? ca e mai simplu sa faci altul decat sa repari unul defect.

#9
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Mizeriilor, nu va puteti abtine? Sper sa treceti prin ceva similar si sa va pastrati acelasi simt al umorului. Va aduc eu portocale.

#10
stefanutz13

stefanutz13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 04.12.2011
@Hedonist poti sa te sinucizi mersi! Posted Image

#11
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Doamne , care suferinta in toată lumea, mi se rupe sufletul . Daca as fi buricul pamantului pentru o zi , as ajuta toti oameni cu probleme . De ce intotdeauna oameni buni mor saraci si bolnavi iar toti hoti se lafaie in milioane de euro ? Unde e dreptatea măi baieti ? Ce lume e asta ?

#12
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Daca e sa o ardem asa filozofic, iti propun ca tema de gandire gradul de bunatate si nevinovatie al lui Hitler, Stalin, Ceausescu, Basescu, Bercea Mondial la varsta de 2 ani.

#13
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
RO32BTRLRONCRT 0295690001cont lei
RO79BTRL EUR CRT 0295690001 cont euro.
Botorea Ana Daniela
Banca Transilvania.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate