Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Lucifer

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#307
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai am zis pe pagina anterioara ca a fost anuntat si sezonul 6. Posibil format din 3 serii de 6 episoade ( cel putin asa era intentia producatorilor in acel moment ).

Ala cu alb negru a avut o poveste bunicica - am zis mai sus - faptul ca e un cliseu si zapaceala sexelor l-a stricat.

Au cam lungit episoadele cu umplutira sa se incadreze in timpul dat de Netflix ptr episoade - la ei e cam 55-60 minute media. Adica un 10-15 minute peste cat e in mod normal la TV.
Personal nu am rezistat niciodata sa ma uit la episoadele astea lungi de la seriile lor - toate mi-au parut plictisitoare dupa 20-30 de minute de privit. Asta inca a mai mers. Dar fata de seriile trecute nu am mai stat asa focusat pe el. Ba m-a apucat si somnul pe la episodul 2.

#308
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

View Posteiffel, on 02 septembrie 2020 - 10:20, said:

faptul ca e un cliseu si zapaceala sexelor l-a stricat.
Mie mi s-a parut ca face misto de toate trompetele PC si gender equality.

#309
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WbbTIO-trSk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#310
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr cei interesati, azi e panelul Lucifer la DC Fandome.
Cu imagini din muzicalul din partea a doua a sezonului - https://www.dcfandom...d870800172449f4

Nu stiu cat va fi disponibil la vizualizare.

#311
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Da, astazi nu mai e disponibil.

L.E. - Un fragment - partea cu dansul din muzicalulul care va apare in pareta a doua a sezonului 5 aici - https://www.instagra...d=11j4sg28jxxie

Quote

Mie mi s-a parut ca face misto de toate trompetele PC si gender equality.   
Inseamna ca nu prea ai fost atent la primele sezoane sau la declaratiile actorilor cu diverse ocazii.
Lucifer si Maze sunt bisexuali declarati in film si mai multi actori din serial militeaza ptr derpturile LGBT si rasiale.

Edited by eiffel, 16 September 2020 - 08:23.


#312
Serg1uu

Serg1uu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 30.03.2009
Merita sa reiau de la sezonul 4? M-as uita in principal pentru Inbar Lavi ca am un crush mare pe ea </3

#313
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
de cand a aparut sezonul si pana acum am ajuns la episodul 3... nu stiu ce sa zic

#314
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Nu mai apare in sezonul 5.
Totusi sezonul 4 e bun - mai ales pe final..

P.S. Am aflat ce s-a intamplat de am inceput sa fiu ignorat de o anumita actrita din serial si am ramas fara informatii din interior...
Au prins-o ca dadea din casa. Asa  ca a preferat sa nu mai imi zica nimic.

Edited by eiffel, 30 December 2020 - 10:52.


#315
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Se lucreaza de zor...

Attached Files



#316
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
intrebare: cu ce se deosebeste acest serial de o telenovela clasica? In afara de 2 sau 3 falfaieli de aripi, cwrul lui Elis si o fata pocita de draq?
Am ajuns cu greu la sez 5 ep 7 si e o mega plictiseala, pompe de san, scutece, ingeri la psihiatru, pep talk, toata lumea si-o trage cu toata lumea, si se pare ca e ok. Se pare ca Luci a pus-o cam cu toata lumea si toata lumea e de acord. Pe urma un sir imens de discutii inutile la care, asta daca nu ai vazut ceva seriale  americanesti in ultimii 4 sau 5 ani, aproape ca ai nevoie de traducator din romana in romana. Ok, totul presarat cu o multime de bautura ceva droguri, nici un fum de tigare, ciudat, sex, conotatii sexuale samd.
I se mai arunca lui Chloe cate un caz, asa la misto, de umplutura. Pe urma apare retarda aia de la lab, care bineinteles debiteaza numi imbecilitati.
Sunt multe de spus dar nu pot sa inteleg ce va atrage asa de tare la acest serial, sincer va invidiez ca urmariti chestii de astea si ca va face sa stati cu ochii pe tv.
Deci, e telenovela sau nu?

#317
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Prima parte din sezonul 2 si prima parte din sezonul 5 chiar seamana a telenovela.
Din punctul meu de vedere sunt cele mai slabe.

Sezonul 1 a fost cel mai bun, 4 pe locul 2 iar 3 a avut multe episoade bune, dar au fost difuzate alandala in mod voit de cater fox ptr a putea desfiinta serialul ( ii cumparase deja Disney si astia sunt cu Marvel, iar Lucifer tine de concurenta - DC )

#318
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
am terminat si eu...chiar la ultimul episod incepusem sa cred ca misca ceva, parca, parca numai era plictisul ala general dar deh, a aparut taticul, total politic corect, pacat ca are barba alba. O fi gay? taticul?
Oricum nu o sa aflu, pentru ca am terminat cu masochismul.

Edited by Mondeo, 30 January 2021 - 13:35.


#319
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Nimic nimic despre Lucica?
Chiar asa tare s-a dus in balarii?

#320
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Sezonul a fost decent, dar lupta pentru locul lui Dumnezeu prea ridicola.

#321
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Au fost vreo 3 episoade bune.
Restul sa zicem ok, date fiind conditiile - filmari pe timp de Covid...

Din pacate s-a simtit ca sunt la mana Netflix.

Practic au fost preluati ptr un singur sezon - 4 - care probabil a fost cel mai bun din serial si cu un final care merita sa fie finalul.
Dupa care s-a trezit Netflix sa mai faca un sezon ca au avut urmaritori. 10 episoade. Greu sa o iei de la capat cand pregatisesi finalul.
Cand filmasera 8 Netflix zice - mai faceti 6 si le impartim in 2.
Cand mai aveau 2 episoade - da hai ca facem si sezonul 6... Platim bine...

Practic i-au zapacit si pe producatori si pe scenaristi si pe actori.
Cauta noi idei, strica aranjamente in alte filme...

Personal ma asteptam la alta solutie - Michael sa ajunga in Iad in locul lui Lucifer.

#322
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
Attached File  Screenshot_20210726-171650_Hobi.jpg   67.71K   12 downloads

#323
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Un fel de trailer ptr sezonul 6 - https://twitter.com/...127959468281857

#324
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Arata cam naspa.

O idee proasta toata afacerea cu Lucifer devenind Dumnezeu, personal nu reusesc sa trec peste aberatia asta din mitologie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate