Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 

Lucifer

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#289
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Ce-au fumat? Posted Image Posted Image Posted Image

#290
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai fiind vorba de Lucifer, cred ca de toate...

#291
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Văzut, pe alocuri plăcut, acum stau si încerc sa înțeleg cum si de ce m-a prins telenovela asta. Cred ca am tot așteptat sa explodeze personajele încătușate de un script pe alocuri idiot, subțire si plin de șabloane, ceva PC, cu hocus-pocus excesiv in sensul rău - adică rezolvări la orice scoase din mâneca de scenariști - păcat, pentru ca ideea de plecare ar fi permis personaje mult mai complexe si altceva in desfășurare decât crime tâmpițele și melodrame în familia lărgita divina.
Tom Ellis s-a achitat decent de sarcina, desi nu stiu cat de bine s-a împăcat el personal cu rolul de inger-demon plângăcios si nesigur, traumatizat de tatal autoritar, simpatica de Lauren German a fost probabil unul de motivele pentru care am tot dat clic pe Next, si ea închisa intr-un personaj stereotipic, in care am avut impresia ca a avut "dificultăți" sa rămână. Singurul actor de excepție nimerit de producători a fost Inbar Lavi in rolul Evei - trăsături semite, senzuala, femeie fatala primara cu clar potențial de a-i plăti polița diavolului - dar asta ar fi fost o idee prea complexa pt linia serialului, a fost telenovelizata si ea...

#292
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,403
  • Înscris: 15.11.2005

View PostiZet, on 11 mai 2020 - 22:13, said:

Cand incepe serialul sa devina interesant? Ca deja-s la sezonul 2, ep 9 si ma cam tenteaza sa-i dau cu skip.. skip... next.
De aici incepe sa numai fie interesant
Dupa ce e "salvat" de netfix, devine o zeama lunga de tot, se pare ca tot incearca sa mai mulga ceva.
Fac pariu cu oricine de aici ca sezonul 5, 6 ma rog, o sa fie mega gay cu ingeri la psihiatru si cu un tata plin de remuscari, ca de, PC.
Vizionare placuta

Edited by Mondeo, 01 August 2020 - 09:47.


#293
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
De fapt in sezonul 2 cam de pe la episodul 9 in sus incepe sa-si revina la ce a fost in sezonul 1.
Si sezonul 3 e bun ,daca iei episoadele in parte, dar l-au zapacit cei de la fox ca sa-si piarda audienta si sa aiba motiv sa-l anuleze - adevaratul motiv fiind achizitia Fox de catre Disney - care detine Marvel.
In schimb ce Lucifer tine de Vertigo, care tine de DC Comics care tine de WB.

La Netflix nu stiu ce sa zic, episoadele un pic mai lungi in sezonul 4 vor fi si mai lungi in sezonul 5 - probabil ceva extra umplutura - motiv de plictiseala.
Plus ca m-am saturatdeja sa-i vad fundul lui Tom Ellis. Acuma na, o mare parte din producatori/scenaristi sunt femei...

Quote

simpatica de Lauren German a fost probabil unul de motivele pentru care am tot dat clic pe Next, si ea închisa intr-un personaj stereotipic, in care am avut impresia ca a avut "dificultăți" sa rămână
Au fost probleme in sezonul 2, mai ales la inceput. Din cauza personajelor noi rolul ei a devenit mai mic si au fost ceva probleme pe-acolo. Mai ales ca e cam nebunatica.
Mai a avut si o problema suplimentara - nu a mai vrut sa filmeze in Canada - noroc cu WB ca au reusit a ia un " discount" de la primarie ptr a filma in L.A.

De simpatica, este, pacat ca si-a sters contul de Twitter ca ocazional am mai prins-o in direct pe-acolo si mi-a raspuns la cateva intrebari.

#294
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
A aparut sezonul 5. Deseara ma voi uita si eu, insa cu masura, cate un episod pe zi. Sper sa pot sa ma uit asa. Sper sa fie si bun. Vedem. Posted Image

Edited by 2Unlimited, 21 August 2020 - 12:36.


#295
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
F**k BLM !! Posted Image   În concluzie...........Dumnezeu Însuși este ,, de culoare ''. Posted Image

#296
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,340
  • Înscris: 23.05.2003
Înseamnă că n-ai văzut Good Omens? Acolo Dumnezeu era femeie. :D

Relax guys, sunt filme, din partea mea  poa' să-l facă și gay pe bărbos dacă se încadrează în firul narativ.

#297
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Singura mea problema e ca nu l-au pus pe Morgan Freeman in rol...

#298
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,403
  • Înscris: 15.11.2005
bineinteles o mizerie generala marca gayfix, blm, plm, chestii de astea avangardiste, new trend...

#299
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006

View Postdalu364, on 23 august 2020 - 16:39, said:

F**k BLM !! Posted Image   În concluzie...........Dumnezeu Însuși este ,, de culoare ''. Posted Image
Adu argumente ca nu ar fi negru.

#300
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostMizu, on 24 august 2020 - 13:44, said:

Adu argumente ca nu ar fi negru.

Ai dreptate , poate-i chiar ..........moroșan ! Posted Image

#301
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pot sa zic ca e cam cel mai slab sezon de pana acum.
Cred ca va trebui sa-i trag de maneca.

Au lungit si mai tare episoadele ca asa vrea Netflix - seriale de aproape o ora episodul - a un fel d plictiseala specifica serialelro de la Netflix si in el acum.
Plus ca ceva nu e in regula cu mizica - primele 4 sezoane aveau o coloana sonora de nota 10 - cantece gasite de se potriveau perfect cu scenele si cu ideea filmului.
Acum cam pauza...

#302
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
E in acelasi ton cu restul sezoanelor, unele episoade sunt borefest si altele ceva mai interesante.

Nivelul scenariului e si el acelasi, previzibil si dezamagitor. Manipularea lui Michael e ceva la nivel scolaresc, nu mi-a venit sa cred ca au lasat-o asa. E aiurea cum Michael minte la greu, dar cand e vorba de chestiile cu adevarat importante zice adevarul si ceilalti accepta fara sa necesite prea multa incurajare.

Firul cu Ella si psihopatul e si el fumat din cate filme si seriale? Cred ca nu exista procedural sa nu aiba o poveste din asta, dar in Lucifer parca nici nu si-au dat interesul sa o faca in vreun fel originala sau interesanta, pare doar filler.

Deci daca Dumnezeu e negru, who cares? Scrie undeva ca e alb?

#303
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Ca scenariu da, e oarecum in ton cu celelalte ( in special cu tentativa de soap opera din primele 5-6 episoade ale sezonului 2 ), dar ritmul e mai lent - prea multa gargara chiar fata de sezonul 4 care a avut episoade o idee mai mari decat primele 3 sezoane, dar cu 7-10 minute mai scurte decat astea. Practic se dilueaza actiunea.

Inspiratie din alte seriale, iar sunt de acord, au cam exagerat si aici, nu insa la nivelul sezonului 2 cand le-am dat cu un scenariu in cap ca l-au copiat inclusiv la dialoguri din CSI: Cyber.

Si muzica nu prea e prezenta si cand e nu la calitatea de pana acum.

Deci ptr mine e cel mai slab. Sa vad daca partea a doua va fi mai ok.
Probabil un re-cut ( eliminat 5-10 minute din fiecare episod ) si o alta coloana sonora l-ar aduce la un nivel mai bun.

Deja am inceput sa-i trag de maneca. Sper sa nu trebuiasca sa-i zgaltai ca in sezonul 2 ( a zburat un scenarist - ala cu copia dupa CSi )

Edited by eiffel, 25 August 2020 - 09:53.


#304
ananiamadalin

ananiamadalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 04.06.2018
Sezonul 5, ultimul episod din prima parte ce a fost mai cu actiune, in rest, destul de boring

#305
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
A fost destul de interesanta si povestea la cel in alb si negru - doar ca e in pic cam cliseu - prea multe seriale americane au un astfel de episod.
Plus ca au zapacit sexele in el. Dar ma repet, povestea a fost un pic interesanta.
Ultimul episod, da ,a fost bunicel dar si acolo au fost ceva probleme.

#306
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,340
  • Înscris: 23.05.2003
Pina la urma partea a doua din sezonul 5 va fi finalul? Sau mai imping f'un sezon dupa aia?
Episoul 4 ala cu alb-negru mie mi s-a parut ca nuca-n perete. Overall o prima parte de sezon cam mulsa ca sa zic asa, dar a mers vazut asa de deconectare. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate