Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Lucifer

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#199
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
O mica problema ptr cei care credeau ca cele 2 episoade vor continua dupa ce Chloe afla ca Lucifer e chiar diavolul.

Boo normal - primul din cele 2 episoade era prevazut sa fie difuzat al 5-lea in sezonul 4 - deci deja problema e rezolvata cumva.
Once Upon a Time trebuia difuzat al 19-lea in sezonul 3. Ambele insa sunt relativ "standalone"

Edited by eiffel, 22 May 2018 - 10:57.


#200
Xerjoff

Xerjoff

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2018
Unul dintre cele mai stupizele, tampitele si puerile seriale out there. Pare a fi destinat celor cu un IQ (sub)mediocru. Ai impresia ca scenariul si replicile sunt realizate de catre niste adolescenti de 15 ani...

#201
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Gusturile nu se discuta.
Daca nu-ti place, nu posta.

#202
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostXerjoff, on 28 mai 2018 - 22:51, said:

Unul dintre cele mai stupizele, tampitele si puerile seriale out there. Pare a fi destinat celor cu un IQ (sub)mediocru. Ai impresia ca scenariul si replicile sunt realizate de catre niste adolescenti de 15 ani...
Daca nu intelegi serialul , faptul ca totusi l-ai vizionat desi nu iti place, spune multe despre tine .. probabil ca IQ-ul tau e sub 12 !

Edited by Baxon, 29 May 2018 - 13:25.


#203
Xerjoff

Xerjoff

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2018
@Baxon N-am zis ca nu-l inteleg, lol, am zis ca mi se pare stupizel, infantil. Pana si un copil de gradinita ar intelege actiunea, intrigile, samd. In fine.

#204
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
A fost un serial mediocru. Partea politista inexistenta, relatiile intre personaje la nivel de Twilight, personajul principal un bufon.

E genul de serial care dupa momentul revelator dintre Lucifer si Chloe are 90% sanse ca in primul episod din urmatorul sezon sa introduca un incident ridicol in care Chloe isi pierde memoria sau e dat timpul inapoi, revenind pentru 20 de episoade la proceduralul plictisitor cu care ne-a obisnuit deja.

E bine ca face loc altor seriale.

#205
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Astea ultimele 2 episoade ( 25 si 26 ) intr-adevar au fost de tot kkt-ul , probabil puse de-amboulea sa te " sature " daca oricum a fost anulat . Pacat .

#206
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Da, au fost cam mediocre. Se pare ca mai mult de 13 episoade foarte bune intr-un sezon nu pot face.
Partea politista "inexistenta" a fost foarte palpabila in Sezonul 1 - care mi-a placut cel mai mult. In sezonul 2 in special la inceput a disparut si s-a transformat intr-un fel de telenovela. S-au trezit abia pe la episodul 8.
In sezonul 3 au inceput bine si au terminat bine, dar au fost destul de multe episoade de umplutura nu foarte reusite.

Se pare ca totusi se negociaza serios al 4-lea sezon, mai ales dupa ce scoruri au avut ieri cu cele 2 episoade in clasamentul Nielsen - 2,6 milioane de spectatori la primul si 2,3 la al doilea - practic locul 1 la seriale in conditiile in care au fost difuzate fara a li-se afce reclama si intr-o zi de sarbatoare nationala la americani, cand nimeni nu sta acasa - toti pe la gratare.
Nu mai zic ca tot pe Nielsen au avut un scor de... 666 pe retelele de socializare.
Pe IMDB episodul de final ( 24 ) a trecut pe locul 1 in clasamentul celor mai bune episoade TV din toate timpurile.

Poate cu eliminarile unor actori - Pierce si Charlotte - out si revenirea la formula din primul sezon ar putea sa revina la un sezon mai bun. Mai ales daca ar avea mai putien episoade.

#207
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Faza e ca intre episoadele care sunt intentionat filler si restul episoadelor nu e mare diferenta. Vreo 5 minute de avans a firului principal, a carui importanta e oricum discutabila. Serialului ii lipsea un endgame.

Amenadiel a fost de umplutura tot sezonul, impreuna cu Mazikeen, Linda si triunghiul lor amoros liceean.

Relatia dintre Chloe si Pierce s-a terminat la fel de fortat precum a inceput.

Lucifer nu invata niciodata nimic, e frustrant sa il vezi tot invartindu-se in jurul cozii.

Trebuiau sa renunte la personajele ca Amenadiel si sa aduca altele noi, chiar si caricatura aia de Azrael ar fi fost ok ca sa dea impresia ca se misca ceva in serialul asta.

#208
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pai cam asta s-a intamplat in ultimul episod - 24.
Pierce si Charlotte au murit - deci out. Amenadiel a plecat in rai - poate sa mai apara episodic.

Azrael urma sa apara mai des in sezonul 4.

Am scris cu ceva pagini in urma care e problema majora a serialelor  americane care au succes la primul sezon - adauga alti actori in casting si apoi trebuie sa le dea si lor timp sa-si dezvolte personajele. Aici au exagerat un pic fata de altii - au facut si standalone-uri dedicate unui singur personaj secundar.
Plus ca s-au tot intins cu numarul de episoade de la sezon la sezon diluand povestea. Si si-a mai bagat coada si Fox amestecand episoade.

Vedem ce se va intampla. Daca mai primesc o sansa probabil vor schimba ceva.

#209
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Doar ca la 24 episoade pe sezon este timp destul ca sa dezvolti personaje noi.

I-au omorat pe cativa, intr-adevar, dar evident prea tarziu.

#210
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View Posteiffel, on 30 mai 2018 - 13:03, said:

Vedem ce se va intampla. Daca mai primesc o sansa probabil vor schimba ceva.
Ignorand ordinea episoadelor spune-mi ceva despre asta
Attached File  littledevil.png   177.22K   22 downloads

Edited by MarianG, 30 May 2018 - 16:47.


#211
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Eu sper sa revina dar cu conditia sa fie mai bine realizat. Daca vor merge pe aceeasi nota cu sezonul 3 mai bine sa nu se mai atinga de el. Eu sincer as reduce din partea de CSI si as pune mai mult accent pe povestea personajului principal. La dracu (pun intended, haha :lol:), Lucifer insusi a venit pe Pamant, ma intereseaza sa vad un plot bine pus la punct, mai mult devil-face, mai mult supranatural (fara exagerari, desigur). Nu dau doi bani pe tot felul de investigatii  rezolvate intr-o ora care n-au nicio relevanta pentru story. Si sa nu mai vorbesc de episoadele stand-alone...

#212
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

View PostMarianG, on 30 mai 2018 - 16:47, said:

Ignorand ordinea episoadelor spune-mi ceva despre asta
Attachment littledevil.png

E doar un "easter egg". Probabil toti au observat ca Ella poarta in fiecare episod un tricou cu altceva pe el.

Ceva interesant... s-a schimbat design-ul la cover box ptr sezonul 3..
Attached File  DeehWp9XkAE42qN.jpg   59.46K   22 downloadsAttached File  DeehWqCWkAI50bT.jpg   86.65K   22 downloads

Cel din dreapta e cel nou.

#213
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Si ma intreb daca astia stiu ceva...
Attached File  Untitled-2.jpg   33.82K   28 downloads

#214
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
@vladul_care_este imposibil, producator e tipul asta https://en.m.wikiped...rry_Bruckheimer

#215
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Episoadele astea 2 n-aveau ce cauta acum, dupa final.Oricum, toate serialele au si episoade de umplutura.

Despre Azrael, nu stiu ce sa zic....N-a fost convingatoare deloc.

#216
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
mă distrează faptul că acest serial încă nu a dispărut. episodul pilot a fost reușit, dar următoarele începeau să fie enervante și plictisitoare așa că am renunțat după episodul 3.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate