Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

De ce la pocaiti, fetele nu poarta cercei?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
144 replies to this topic

#55
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
da

View Postzexelica, on 21 aprilie 2016 - 12:00, said:

Dpdv moral ai dreptate. Insa duhovniceste te lamuresti imediat si de ce a spus asa. Daca stii ce inseamna podoabe si cercei.

Chiar, de ce nu ai voie sa porti cercei si un lantisor?

#56
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostJurasikMan, on 13 august 2015 - 20:45, said:

Profetule ! Mah , daca se duc ca Eva la sfanta rugaciune , parca m-as pocai si eu ....vreo doua - trei slujbe . Voi radeti dar eu am auzit de alte grozavii de genul : lumina stinsa si .... " sora , trupul meu te cere " ....dar nu stiu ce sa cred ....asa o fi ?
Primitivismul si minciuna specific ateisto-comunista debordeaza din mesajul tau , e o minciuna primitiva demna de un propagandist marxist itinerant de pe la inceputul anilor 50 din Republica Po-pul-a-ra Romana
Habar n-ai tu suflet ignobil si hain, de nimic nu ai habar, sunt destule carismatice, penticostale si baptiste care utilizeaza unele tipuri de bijuterii insa foarte decent si nu in mod ostentativ

#57
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004

View PostTeophileos, on 21 aprilie 2016 - 21:59, said:

Habar n-ai tu suflet ignobil si hain, de nimic nu ai habar, sunt destule carismatice, penticostale si baptiste care utilizeaza unele tipuri de bijuterii insa foarte decent si nu in mod ostentativ

Carismaticele se imbraca ca si ortodoxele.

#58
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 26.01.2007
Aka precum te-ai imbracat tu in avatar si-ti faci reclama p-acilea?  Posted Image

Attached Files


Edited by Sfantul Jakob, 22 April 2016 - 13:01.


#59
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004

View PostTeophileos, on 21 aprilie 2016 - 21:59, said:

sunt destule carismatice, penticostale si baptiste care utilizeaza unele tipuri de bijuterii insa foarte decent si nu in mod ostentativ

Da. În Occident, dacă le vezi pe stradă, nu faci diferența cu reprezentante ale altor religii, mai puțin stricte.

View Postsebip_sebip, on 21 aprilie 2016 - 12:18, said:

da

Chiar, de ce nu ai voie sa porti cercei si un lantisor?
Deoarece creștina este smerită.

#60
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016

View PostTeophileos, on 21 aprilie 2016 - 21:59, said:

Primitivismul si minciuna specific ateisto-comunista debordeaza din mesajul tau , e o minciuna primitiva demna de un propagandist marxist itinerant de pe la inceputul anilor 50 din Republica Po-pul-a-ra Romana
Habar n-ai tu suflet ignobil si hain, de nimic nu ai habar, sunt destule carismatice, penticostale si baptiste care utilizeaza unele tipuri de bijuterii insa foarte decent si nu in mod ostentativ

In clit?

#61
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011

View Postdark, on 07 august 2016 - 09:23, said:


Da. În Occident, dacă le vezi pe stradă, nu faci diferența cu reprezentante ale altor religii, mai puțin stricte.
Deoarece creștina este smerită.
Nu înțeleg care ii legătură dintre cercei și smerenie?

#62
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013

View Postsebip_sebip, on 07 august 2016 - 22:33, said:

Nu înțeleg care ii legătură dintre cercei și smerenie?
A vrut să spună modestie.

#63
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011

View PostDidymus, on 08 august 2016 - 04:47, said:

A vrut să spună modestie.
Și ce are de face niște cercei din plastic/pietricele/tabla de 10 lei cu modestia sau smerenia?

#64
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postsebip_sebip, on 21 aprilie 2016 - 12:18, said:

da

Chiar, de ce nu ai voie sa porti cercei si un lantisor?
Nu e interzis de Dumnezeu asa ceva , insa omul care recurge la astfel de impodobiri pretuieste lucrurile si aspectul exterior , e procupat de imaginea sa in lume .. Cu alte cuvinte spus are o doza de egocentrism . Omul cu adevarat pocait indiferent ca e femeie sau barbat e mai preocupat de constinta si caracterul sau sa fie asemeni calauzei sale . Omul care iubeste decenta si smerenia nu mai e preocupat de exteriorul sau ,

#65
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Mda...cum sa nu fii preocupat de exterior și imagine. Pentru asta de speli, te tunzi, te îmbraci...

#66
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004

View Postsebip_sebip, on 08 august 2016 - 05:40, said:

Și ce are de face niște cercei din plastic/pietricele/tabla de 10 lei cu modestia sau smerenia?

ci imbracati-va in Domnul Isus Hristos si nu purtati grija de firea pamanteasca, pentru ca sa-i treziti poftele. (Rom.13:14)

Pavel spune să nu purtăm grijă de carne, adică de fizic, în mod excesiv. Ori toate acele ”înfrumusețări” sunt nejustificate, ba mai mult, pot duce la pierzare partea bărbătească. Pentru ce s-ar farda, ruja, o femeie, în mod excesiv, cu roșu etc?

#67
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Topicul ii despre cercei...iar sa îmi spui ca cercei duc în pierzare un bărbat, înseamnă că mai bine dă-i pace! :D

#68
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004

View Postsebip_sebip, on 08 august 2016 - 08:36, said:

Topicul ii despre cercei...iar sa îmi spui ca cercei duc în pierzare un bărbat, înseamnă că mai bine dă-i pace! Posted Image

Problema ține de domeniul discutabilului.

#69
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Am surprins un pastor predicand împotriva cerceilor, lănțișoarelor....dar când am auzit argumentatiile am făcut blue screen și noroc ca pana am făcut restart terminase. Ii ipocrizie sa predici împotriva lănțișoarelor bagand asta cu modestia si smerenia iar îmbrăcămintea ta (costumul, pantofii....) sa fie mai scumpe ca doi cercei. Sa numai zic de mașinile din fata bisericilor evanghelice. Nu știu de ce ii greu sa zici: noi am hotărât ca nu purtam cercei și lănțișoare și nu bem, pentru ca asa ni se pare noua bine. În momentul în care te folosești Biblia în procesul argumentațiilor ai șanse sa o iei pe ulei.

#70
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
Un costum scump nu este o problemă așa de mare, fiindcă nimeni nu este ispitit sexual, dar fardurile, rujurile și...mai puțin cerceii, ispitesc sexul opus. Asta ar fi problema, de fapt.

#71
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postdark, on 08 august 2016 - 18:29, said:

Un costum scump nu este o problemă așa de mare, fiindcă nimeni nu este ispitit sexual, dar fardurile, rujurile și...mai puțin cerceii, ispitesc sexul opus. Asta ar fi problema, de fapt.
dark,. tu esti pocaita?

#72
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
Ahaha ,ce tare numele topicului !!!Auzi la "pocaiti" fetele nu poarta cercei !!!??? Immm ,dar ce au cerceii ?? Sunt idoli ? Dar mertanele din care se dau jos la adunare ce sunt ?
Tot la "pocaiti" nu ai voie cu tv si net,dar vad ca prezbiteri lor isi pun invataturile pe net si tv.

Edited by mariusr1976, 08 August 2016 - 18:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate