Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Caut maestru :D

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Salut. Numele meu este Gabi si de ceva vreme, un an sa zic, m-am apucat dintr-o prostie sa ma joc cu Fl Studio si am vazut ca imi place treaba asta. Am urmarit tot felul de tutoriale despre sampling si tot tacamul iar programul cred ca il cunosc cam in proportie de 80%. Ideea e ca imi place treaba asta cu beaturile si as vrea sa ajung la un nivel mai inalt doar ca m-am cam plafonat in ultima vreme. Cam tot ce incerc sa fac nu-mi iese. Rugamintea mea ar fi urmatoarea: Daca exista pe aici oameni care se pricep la treaba asta si ar fi dispusi sa isi impartaseasca cunostintele va rog contactati-ma. Vreau sa vad cum lucreaza altii...sa invat chestii legate de mixing, mastering, programe noi etc.
Era sa uit...si sa fiti din Bucuresti. Sper ca ma poate ajuta careva.

Multumesc anticipat :)

#2
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Nu o sa-ti sara nimeni priceput in ajutor, pentru ca cei priceputi nu-si impart meseria.

Marii compozitori au invatat multa teorie muzicala inainte sa faca primul beat! Incearca sa faci la fel, iar apoi iti va fi mult mai usor sa pui notele instrumentelor unde trebuie ca sa fie totul in armonie perfecta!

Pe partea de mixare nu prea iti trebuie teorie, dar la compozitie, da!

#3
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
La compozitie ma descurc...adica imi place sa cred ca sunt destul de creativ si mai stiu si cateva lucruri. Intr-adevar teoria muzicala ajuta foarte mult si am sa iti urmez sfatul. Totusi, as vrea sa calc si eu printr-un studio sa vad cum se lucreaza...scule, mpc-uri etc. Ma intereseaza partea asta de sampling foarte mult...imi place sa caut piese care pot fi samplate.
Anyway, mersi de raspuns. Am uitat sa adaug si profilul meu de SoundCloud  https://m.soundcloud.com/gaby-the-rapp daca ai putea asculta cate ceva si mi-a oferi un feedback as fi recunoscator :)

#4
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Nu suna rau!

Legat de studiouri, nu stiu cat acces ai la ele, numai daca nu se ofera vreun Marius Moga sa-si faca turul studiourilor deschis publicului larg, greu de crezut. Ar mai exista posibilitatea sa inchiriezi un studio, dar nu stiu daca esti dispus sa platesti o suma asa de mare de bani!

Succes in continuare!

#5
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Multumesc pentru sfaturi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate