Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Into The Badlands (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Părerea mea despre ultimul episod:
Spoiler


#20
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Tot chinuindu-ma sa termin sezonul 2 mi-a trecut de multe ori prin cap intrebarea: Cum poate un serial postapocaliptic cu ninja sa fie atat de plictisitor?

Luptele sunt inconstante, intr-una zboara vreo 3 metri in sus pe scari, in alta doar dau din maini de parca ar fi lipiti cu picioarele de pamant. Eu din cate am inteles nu au niciun fel de puteri, sunt oameni normali, deci nu inteleg de ce s-a gandit cineva sa-i faca ocazional sa zboare ca in filmele chinezesti de kung-fu. L-au bagat si pe grasul ala din Kung Fu Panda, din pacate nu in gluma. Scenele lui de lupta sunt incredibile, imi amintesc de o scena de lupta indiana in care tipul asta la vreo 50 de ani da haotic din maini luptand cu vreo zece atacatori care cad toti la pamant.

Quinn devenise deja obositor inca din sezonul trecut, nu inteleg de ce l-au lasat in viata, poate sa ne chinuie in continuare cu aberatiile lui pseudofilozofice.
Ce mi-a placut sezonul asta a fost Vaduva jucata de Emily Beecham.

Ramasese misterul astora posedati, si sezonul a trecut fara a invata nimic nou despre ei. Mai mult de atat, MK si-a pierdut puterile si ingroasa randurile normalilor, cu Widow si Bajie.
Finalul mi s-a parut comic de trist, Bajie se chinuie sa ajunga la acel turn ca sa ce? Sa activeze ceva semnal si apoi sa moara.

#21
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Macar sa fi pastrat formatul cu 6 episoade/sezon, dar dupa ce ca au inceput sa frece menta, au marit si numarul de episoade. Sezonul 3 va avea 16 episoade, sa se potriveasca cu cealalta telenovela AMC.

#22
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
De bajie imi place....
In schimb il detest pe flacau ala cu ochi negri
si ma mai supara o chestie,parca sunt scosi din cutie,haine curate tunsuri popoase si curate,...etc
Prea multa curatenie pentru o lume postapocaliptica

#23
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Păi este o lume post apocaliptică în care a dispărut tot(sau aproape tot,apropo,mașinile au benzină,și toți știu să le conducă),mai puțin oamenii.
Deși se măcelăresc între ei non-stop,în loc să fie mai puțini,ei sunt de fapt din ce în ce mai mulți.

Apropo de gras,caută filme cu el și alt actor britanic.
Au niște comedii care mie mi-au plăcut.

Edited by ASCENDED, 28 May 2017 - 23:53.


#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
am vazut un film cu el unde era politist,undeva intr-un satuc..misto filmul

#25
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Hot Fuzz.
Vizionează-le și pe astea 2:
Spoiler


#26
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ms
O sa le urmaresc

#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Mi-au sarit si mie in ochi hainele impecabile, dar si masinile si mobrele prea bine intretinute. Oare la cati km fac schimbul de ulei?

Problema grasului e ca l-au facut super luptator, incat le da clasa astora fibrati chiar si cand intra dracu-n ei. Asa e serialul asta, cam inegal.

#28
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Ba,mie îmi pare rău că nu i-a bătut grasu mai de mult pe toți.
Ce nu am înțeles eu,de ce sta el grasu în mină aia (de la început) și nu evada?
El a plecat cu Sonny,dar până atunci a stat și a așteptat.
Mi-o fi scăpat mie ceva?

Cât despre boarfe(îmbrăcăminte),zici că sunt de pe vremea regilor Franței.
Sunt la mare căutare gogoșarii.

Edited by ASCENDED, 29 May 2017 - 07:59.


#29
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Bun, eu mă întreb unde sunt armele?!
Acest serial este de tipul fantezist inspirat din vreo legendă chinezească sau japoneză. Ăia erau "feudali" care tăiau și spânzurau pe toată lumea.
Voi căuta pe net vreo variantă mai extinsă în care se arată cine primește semnalul. La Agents of Shield au la final, fiecare episod, după generic o continuarea de câteva secunde.
Nu m-ar mira să apară și vreun balaur, dragon! :)

#30
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Chestia care mi-a venit acum in cap,au tras aia doua sageti aprinse in sonny si nu au luat foc bulendrele de pe el si nici picatura de sange nu a curs.

#31
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Pai nah, i-a bagat lui Quinn prin piept ditamai iataganul si n-a avut nimic, cred ca a fost injunghiat in piept de vreo trei ori pana sa moara.

Cand l-am vazut pe king-fu panda ca se agita asa sa ajunga la turn, m-am gandit ca o sa-si vindece ranile. Si el de fapt trimite un semnal catre nicaieri. Chiar daca mai exista acel oras, de ce ar raspunde unui astfel de semnal, n-au ce lucra oamenii aia? Oricine poate trimite semnalul ala dupa atata timp, proprietarii originali ai artefactelor fiind morti. Cei care stiau cine are artefactele sunt si ei morti. Deci nu inteleg de ce ar interesa pe cineva. Dar nu inteleg nici de ce a considerat panda ca e asa important sa trimita semnalul ala, e chiar asa rea lumea in care a trait toata viata? S-a agitat ca si cum ar fi scapat dintr-un lagar de concentrare.

#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Aia cu iataganu prin quin am uitat-o...chiar am ramas prost cand am vazut ca mai facea si salturi dupa aiaPosted Image

#33
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
voi chiar nu pricepeti definitia SF-ului :)

#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Glumim si noi.....

#35
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View PostVipeR85, on 29 mai 2017 - 21:25, said:

voi chiar nu pricepeti definitia SF-ului Posted Image
Ba noi o înțelegem.
Ei nu o înțeleg!.
Ăsta pare a fi mai mult fantastic sau fantezie.Lipsește S-ul.

#36
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Daca trecea iataganul printr-unul din aia cu ochii negri n-as fi comentat, dar Quinn e un simplu om. Oricat de mare ucigas e el, nu cred ca mai misca daca ii perforezi un plaman cu sabia.

Coerenta si consistenta narativa n-au legatura cu genul serialului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate