Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Ansamblul Rezidential Top House - Park Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#19
Iulia_2015

Iulia_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.08.2015
Da, cred ca ai dreptate. Personal mi s-a parut cam riscant sa achit inainte apartamentul.

#20
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Prea riscant sa dai toti banii...

#21
Ella56

Ella56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.08.2015

View Postdjtyno, on 25 august 2015 - 14:57, said:

Am fost zilele acestea pentru a face antecontractul la Top House si cei de la sud rezidential m-au dus cu zaharelul sa fac mai intai un contract de rezervare....de ce sa mai fac contract de rezervare daca am deja avansul de 5 % ? ma poate lamuri careva?

Poate au vrut sa iti ofere sansa de a consulta un avocat inainte de a semna antecontractul. :)

#22
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Buna gluma:))))

#23
Ella56

Ella56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.08.2015

View Postnonameshadow, on 25 august 2015 - 20:02, said:

Buna gluma:))))

Stiu, sunt glumeata :)
Sunt sigura ca multi ne-am gandit sa inaintam documentatia catre un avocat si sunt curioasa cati dintre noi au si facut asta.

#24
cteodorab

cteodorab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.06.2015
Așa arată contractul de rezervare semnat de voi?

http://notariat-tine...vare-apartament

#25
Iulia_2015

Iulia_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.08.2015
Contractul de rezervare este identic cu modelul tau, cu o singura exceptie: Lipseste punctul d) de la art. 9. Lesne de inteles de ce! 😒

Edited by Iulia_2015, 30 August 2015 - 12:17.


#26
Ella56

Ella56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.08.2015
Am semnat antecontractul, au fost receptivi la toate solicitarile mele, unele au putut fi puse in practica si altele nu. Doamna jurist si consultantul de vanzari de la Rezidential Sud m-au impresionat prin bun simt si profesionalism, atmosfera a fost degajata si toate discutiile au fost purtate pe picior de egalitate. Sper ca toate feedbackurile mele sa pastreze acelasi ton si directie.Toate cele bune!

#27
Andra28

Andra28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.08.2009
Am semnat si eu ieri contractul de rezervare pentru o garsoniera dubla  in Blocul 1, scara 2. pana pe 17 septembrie avem termen sa semnam si antecontractul si dupa aceea putem merge sa alegem finisajele. Le-a ales cineva? Care este procedura?

#28
djtyno

djtyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.08.2015
Degeaba ai semnat. Ce garsoniera este? Eu am fost la etajul 5 care era " ultima" si vroia sa ma convinga sa fac rezervarea. E o mare teapa cu rezervarea. Du-te direct la notar sa faci antecontractul. Dupa ce ti-a luat tie 500 de euro pe rezervare, pun la vanzare cu un pret mai mare aceasi garsoniera, si daca se vinde in cel mai bun caz iti returneaza banii. Precizez ca am fost prin Sud Rezidential. Daca te-ai dus prin Premier vezi ca nu mai recuperezi nici un ban.

Edited by djtyno, 03 September 2015 - 15:11.


#29
ionutpetraru

ionutpetraru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.02.2007
Ella56 ce termen ai pentru semnarea contractului?

#30
Iulia_2015

Iulia_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.08.2015
Si eu am semnat antecontractul cu ei. Termenul de semnare a contractului este 16 feb 2016.

#31
Ella56

Ella56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.08.2015

View Postionutpetraru, on 03 septembrie 2015 - 15:32, said:

Ella56 ce termen ai pentru semnarea contractului?
Buna! Sfarsitul lui ianuarie 2016.

#32
jason868

jason868

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2015
Stie cineva cand o sa fie gata toate actele? Actele care trebuie duse la banca pentru dosar prima-casa.

#33
inaalina

inaalina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2015

View PostElla56, on 03 septembrie 2015 - 10:16, said:

Am semnat antecontractul, au fost receptivi la toate solicitarile mele, unele au putut fi puse in practica si altele nu. Doamna jurist si consultantul de vanzari de la Rezidential Sud m-au impresionat prin bun simt si profesionalism, atmosfera a fost degajata si toate discutiile au fost purtate pe picior de egalitate. Sper ca toate feedbackurile mele sa pastreze acelasi ton si directie.Toate cele bune!
Buna! Sa fie intr-un ceas bun!
Poti sa-mi spui, la ce curs pentru euro v-ati inteles si a fost trecut in antecontract?

#34
Ella56

Ella56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.08.2015

View Postjason868, on 03 septembrie 2015 - 17:27, said:

Stie cineva cand o sa fie gata toate actele? Actele care trebuie duse la banca pentru dosar prima-casa.
Nu am primit nicio informatie exacta dar cred ca undeva prin noiembrie-decembrie.

#35
Andra28

Andra28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.08.2009

View Postdjtyno, on 03 septembrie 2015 - 15:08, said:

Degeaba ai semnat. Ce garsoniera este? Eu am fost la etajul 5 care era " ultima" si vroia sa ma convinga sa fac rezervarea. E o mare teapa cu rezervarea. Du-te direct la notar sa faci antecontractul. Dupa ce ti-a luat tie 500 de euro pe rezervare, pun la vanzare cu un pret mai mare aceasi garsoniera, si daca se vinde in cel mai bun caz iti returneaza banii. Precizez ca am fost prin Sud Rezidential. Daca te-ai dus prin Premier vezi ca nu mai recuperezi nici un ban.


Ai patit tu asa ceva sau de unde stii de chestia asta ? Spune-mi te rog, ptr ca ma intereseza ca sa stiu cum sa actionez! Am semnat prin Sud Rezidential!

View PostElla56, on 03 septembrie 2015 - 21:23, said:

Nu am primit nicio informatie exacta dar cred ca undeva prin noiembrie-decembrie.

Cand am intrebat de finalizare, mi-au spus ca apartamentele for fi disponibile undeva in nov/dec, dar in antecontract se va trece ca data maxima de incheiere a contractului, mijlocul lunii februarie 2016 ptr ca va dura mai mult pana obtin actele necesare la banci.

#36
mikemaniack

mikemaniack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.10.2013

Quote

Am semnat antecontractul, au fost receptivi la toate solicitarile mele, unele au putut fi puse in practica si altele nu. Doamna jurist si consultantul de vanzari de la Rezidential Sud m-au impresionat prin bun simt si profesionalism, atmosfera a fost degajata si toate discutiile au fost purtate pe picior de egalitate. Sper ca toate feedbackurile mele sa pastreze acelasi ton si directie.Toate cele bune!

...pe dracu...
Eu m-am certat cu ei 3 ore si de abia - abia am obtinut ceva. Nu sunt receptivi deloc!!!!!!!
Sunt curios ce solicitari ai cerut si ti le-au acceptat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate