Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Evaluare papusi de colectie

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cometaplan

cometaplan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 10.08.2015
Buna seara si bine v-am gasit,am fost aseara la bunicii mei la tara iar unul dintre vecini mi-a spus daca pot sa-i pun pe internet o pompa de apa si niste papusi vechi.
Puteti estima cam cat ar face papusile?iar legat de pompa dupa acea serie n-am gasit nimic,el zice ca a fost adusa din italia si ca a costat aprox 450euro,este nefolosita deci cat ar putea face real?
Multumesc de intelegere

Attached Files



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pompa nu pare sa faca mai mult de 200-400 lei, daca ar fi noua si cu garantie.

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Ce macabre sunt papusile alea...
Nu cred ca valoreaza ceva.

Edited by mihai!, 10 August 2015 - 22:05.


#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Pompa pare a fi de firma si intradevar destul de scumpa , seamana intr-o oarecare masura cu aceasta http://www.bricouten...-vortex-12.html dar poza ta este focalizata pe eticheta si nu prea se vede in ansamblu .
240 Eu este una noua , daca este si uzata si veche se negociaza de la jumatate - gradul de uzura . In legatura cu papusile parerea mea este sa cauti siteuri de antichitati unde poti primi gatuit si o evaluare sau forumuri dedicate , numai pe un colectionar il poate interesa asa ceva , poate chiar au valoare fiind papusi cap portelan .

#5
cometaplan

cometaplan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 10.08.2015

View Postxilo, on 10 august 2015 - 22:50, said:

Pompa pare a fi de firma si intradevar destul de scumpa , seamana intr-o oarecare masura cu aceasta http://www.bricouten...-vortex-12.html dar poza ta este focalizata pe eticheta si nu prea se vede in ansamblu .
240 Eu este una noua , daca este si uzata si veche se negociaza de la jumatate - gradul de uzura . In legatura cu papusile parerea mea este sa cauti siteuri de antichitati unde poti primi gatuit si o evaluare sau forumuri dedicate , numai pe un colectionar il poate interesa asa ceva , poate chiar au valoare fiind papusi cap portelan .

Poate ajuta poza asta la ceva

Attached Files



#6
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Da, alea sunt pompe de mare adincime cu debit mare, sunt foarte scumpe sculele , cine cunoaste le va aprecia daca are nevoie pentru ca nu este o firma no name , are greutate in domeniu.

#7
Harap-Alb

Harap-Alb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.11.2005
Papusile sunt cca 50 lei bucata. Daca le vinde da-mi PM. Orientativ poti sa cauti si pe OLX, vei vedea cam acelasi pret.  O zi buna.

#8
asoare

asoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 22.08.2015

View Postxilo, on 10 august 2015 - 23:21, said:

are greutate in domeniu.
Si o vechime pe masura .
pompa respectiva a fost fabbricata in anul 2006 .

Edited by asoare, 29 August 2015 - 16:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate