Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Moise Guran la Digi24.

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#19
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 10 august 2015 - 18:27, said:

Super veste.Posted Image
Chiar ma bucur ca Moise Guran ajunge la Digi 24 HD.
Super!Posted Image

Edited by megafanro, 10 August 2015 - 18:55.


#20
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

View Posta_d_y, on 10 august 2015 - 18:33, said:

Si pentru alte persoane, nu te bucuri  ?

Si pentru tine, da stai sa ai confirmarea mai intai. Posted Image))

Edited by megafanro, 10 August 2015 - 18:58.


#21
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
Este clar o pierdere pentru TVR(Who care?) si un real câștig pentru Digi24, care-și consolideaza și mai mult statutul de cea buna televiziune de știri româneasca  !

#22
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 10 august 2015 - 18:55, said:

Si pentru tine, da stai sa ai confirmarea mai intai. Posted Image))
Digi FM...Posted Image

#23
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
@a_d_y Eu m-as bucura foarte tare sa te aud la Digi FM si sa te vad la emisiuni de sezon (iarna la munte si vara la mare) pe noul post generalist al RCS-RDS (daca il mai lanseaza). :D

#24
Georgiann22

Georgiann22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 09.04.2015
Bravo lui era singura emisiune ce puteai vedea pe tvr 1 in rest numai reluari la celelalte emisiuni chiar si la seriale le repeta de n ori si pe tvr 2

#25
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Pe Moise am castigat o lada de bere cu venirea la Digi :) dar a_d_y, cine este si ce face a_d_y? Posted Image Posted Image

#26
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,004
  • Înscris: 27.02.2006
digi 24 care nu se vede la dolce ! cea mai buna tv de stiri boicotata de telekom, prin neincluderea acesteia in grila tv satelit?

#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Acolo nu se aplica legea must carry deci evident ca nu il introduc. :lol:

#28
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
O sa il introduca, o sa fie din ce in ce mai cerut de toata lumea. Stati linistiti.

#29
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
Dar cine-i acest Moise Guran?

Edited by adisz, 11 August 2015 - 08:16.


#30
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Nu stiu unde vedeti voi tot succesul ala la digi24 ca din rating nu se vede.Eu cred ca a trecut la ei doar pentru pentru ca erau singurii interesati.Pe tvr il mai vedeam pe finalul emisiunii cind asteptam sa inceapa starea natiei dar nu ma interesau subiectele.
P.S. mai e cineva interesat de teme economice in ziua de astazi ?Intreb deoarece eu nu mai urmaresc nici macar posturile de stiri.Privesc la tv maxim o ora de zi si atunci caut un film sau un documentar.In masina schimb postul cand deschide gura prezentatorul ascult doar muzica.

#31
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postgymy, on 11 august 2015 - 08:46, said:

Nu stiu unde vedeti voi tot succesul ala la digi24 ca din rating nu se vede.[...]
Pe principiul acesta, Maruta, Simona Gherghe si Madalin Ionescu au cele mai de succes emisiuni...

#32
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
Apropos, care o fi explicatia ratingului mic al digi24, atata timp cat pe orice forum este apreciat de cvasitotalitatea oamenilor ?
Sa fie doar faptul ca oamenii de genul gymy plus pensionari avizi de dramoletele de la Romania TV si A3 sunt net majoritari, dar absenti de pe forumuri ?
Sau are vreo legatura cu lipsa reclamei si modului de masurare a audientei ?

Edited by ech, 11 August 2015 - 09:18.


#33
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Ai vazut audientele, deci se poate comenta de ce digi 24 este sub antena3 si romania tv. Publicul celor doua este format din pensionari si oameni cu anumita "structura intelectuala". Cei care se uita la digi 24 vad realitatea asa cum este, nedeformata, si au o anumita gandire, mai occidentala.

#34
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postech, on 11 august 2015 - 09:17, said:

Apropos, care o fi explicatia ratingului mic al digi24, atata timp cat pe orice forum este apreciat de cvasitotalitatea oamenilor ?
Sa fie doar faptul ca oamenii de genul gymy plus pensionari avizi de dramoletele de la Romania TV si A3 sunt net majoritari, dar absenti de pe forumuri ?
Sau are vreo legatura cu lipsa reclamei si modului de masurare a audientei ?
Cred că e un cumul de factori. Eu unul nu prea am încredere în acele metode convenționale de măsurare a audienței. Nu spun că n-ar fi adevărate, ci că mai degrabă nu reflectă întreaga realitate. Se observă că există și alte metode de a-ți face o idee despre cât de urmărit este un post (inclusiv forum, rețele de socializare ș.a.). Ca atare, să notăm că principalele rețele de TV / telefonie oferă suport oficial prin reprezentanți aflați într-un grup special (Helper) pe Softpedia. De ce? Pentru că s-a observat că e o modalitate de comunicare cu viitori / existenți clienți. Deci rating-ul mic la care te referi tu e dat de o singură unitate de măsură.
Lipsa reclamei poate fi un factor, dar ține de politica firmei. Canalele DIGI sunt oarecum considerate canale premium, pentru care plătești deja abonamentul TV și ca atare nu ești asaltat de reclame. Ca la HBO de plidă. Doar că Digi24 face o mică excepție, fiind în must-carry și recepționabil și la alți operatori. Și aici există un dar: e o modalitate bună de a se face reclamă la propriile produse, la fel cum se petrece de ceva vreme pe ProFM.
Una peste alta, analizând puțin vedem că nu e un plan rău. Iar legat de Digi24, cu tot respectul pentru oricine din lumea asta, trebuie să fi puțin tâmpit să nu vezi diferența de calitate între el și majoritatea posturilor așa-zise de știri de la noi.

#35
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006
Dar firmele care platesc reclama ar trebui sa nu prea fie interesate de publicul RTV.
Nu ar trebui sa faca presiuni pentru schimbarea modului de calcul al rating-ului, astfel incat minutul de reclama la RTV si A3 sa nu mai fie cel mai scump, pe motiv de audienta mare ?
Sau nu e cel mai scump ? (nu ma pricep)

Edited by ech, 11 August 2015 - 22:43.


#36
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postgymy, on 11 august 2015 - 08:46, said:

Nu stiu unde vedeti voi tot succesul ala la digi24 ca din rating nu se vede.Eu cred ca a trecut la ei doar pentru pentru ca erau singurii interesati.Pe tvr il mai vedeam pe finalul emisiunii cind asteptam sa inceapa starea natiei dar nu ma interesau subiectele.
P.S. mai e cineva interesat de teme economice in ziua de astazi ?Intreb deoarece eu nu mai urmaresc nici macar posturile de stiri.Privesc la tv maxim o ora de zi si atunci caut un film sau un documentar.In masina schimb postul cand deschide gura prezentatorul ascult doar muzica.
Digi24 e unul dintre cele mai bune canale tv din Romania, nu doar cel mai bun canal de stiri. Audienta nu e mereu un etalon, de cele mai multe ori programele cretine fac audienta mare, vezi emisiunile Simonei Gherghe, Maruta si altii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate