Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Intrebare despre plagiatul in YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BabyRed125

BabyRed125

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.08.2015
Salutare , as avea si eu o intrebare despre plagiatul la greu pe YouTube !

Acest videoclip cu acesta melodie : Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth [Official Video] Furious 7 Soundtrack

videoclip 2 : See You Again-Wiz Khalifa (Lyrics)

1. In primul videoclip are c-am 790.000.000 views si este melodia originala

2. In al 2 lea videoclip aceste aceas melodie doar ca in videoclip se vad versurile melodiei , acest user care a publicat melodia ( singurul videoclip din canalul lui ) a strans 20.000.000 views si cam 35.000 abonati si in videoclip se vede ca sunt anunturi pe el .

Intrebare : Userul a dat la monetizare acest videoclip sau YouTube a decis sa puna  anunturi pe videoclip pentru ca incalca copyrightul ?


Daca i dau report ca incalca copyright , se accepta acest report sau mi se suspendeaza mia contul ?

#2
george45

george45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.03.2014
Daca a dat monetizare stai linistit , user-ul original care a facut melodia face bani. Nu el
Scrie si in Manage Video

#3
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
CUm te miroase ca ai probleme cu copywright de obicei iti trimite mesaj, si pana ce nu dai jos nu poti deveni partener youtube, deci nu poti monetiza.

#4
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Mai exista si posibilitatea ca user-ul respectiv sa fi obtinut drepturile necesare pentru a face ce a facut el pe youtube!

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Se merge pe politica if you can't beat them, join them. Dacă tu pui o piesă originală ca partener si o monetizezi, vei primi bani. Dacă eu pun alt video piesa integrala, ea va fi recunoscută automat de sistem și în funcție de opțiunile deținătorului drepturilor va fi permisă sau nu. Dacă e permisă cu monetizare, tot tu vei primi banii de pe reclame. :D

E așa de bine implementat sistemul că funcționează și la bucăți de piese, și chiar și la interpretări identice, dar există și cazuri de oameni sau grupuri care și-au pus copyright și pe piese pe care n-ar fi avut dreptul. Am filmat acum vreo 2 ani și am pus nelistat un video cu o prietenă care vroia să arate unui profesor de canto interpretarea ei a unei piese ce urma să fie cântată într-un concert - piesă clasică. Video filmat fără pretenții, într-o sală cu ecou dubios, cu microfonul de pe DSLR. După câteva minute de la upload mi-a apărut notificare cum că piesa respectivă - recunoscută corect - are copyright-ul deținut de orchestra nu știu cine, și aveam la opțiuni monetizare în favoarea lor, să o scot, să înlocuiesc sunetul sau să cer și părerea unui operator uman în caz că nu sunt mulțumit sau consider că ceva nu e corect.

#6
BabyRed125

BabyRed125

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.08.2015
da , dar chestia e ca daca nu incerca sa monetizeze videoclip inca avea contul in stare buna si lol 35.000 abonati facuti pe nimik si alti se chinuie pentru cateva mii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate