Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung Outlet

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
nustiunika

nustiunika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.06.2015
A comandat cineva online produse de la http://samsung-outlet.ro/ ?
Ce parere aveti de calitatea serviciilor ?

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Nu pare serios, un telefon si doua laptop-uri.

#3
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Eu nu as cumpara de la ei.Mai bine te uiti dupa niste reduceri pe site-urile mari.

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Seems legit. :lol:

Locația noastră
Addresă:
Samsung Outlet
Showroom:
str. Carol I, numarul 46, Craiova.
Informatii societate: SC B.U.G. IT SRL , Carol I, nr. 46, Craiova

https://www.google.r...!8i6656!6m1!1e1

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
o firma infiintata anul asta ....
Mai cauta Posted Image

Si-a trantit si el un OPENCART si gata :)

Edited by Mihai_3, 06 August 2015 - 14:41.


#6
nustiunika

nustiunika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.06.2015

View Postcrisstonne, on 06 august 2015 - 14:23, said:

Nu pare serios, un telefon si doua laptop-uri.
Putine produse, dar destul de ieftine...

#7
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
daca iei produse samsung,ai garantia la producator.

#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Cine te-a pacalit? Crezi ca ai garantie la orice produs Samsung importat prin canale neoficiale de toti... flasnetarii? De cand?

#9
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
bun dex, dar cum verificam un act de garantie SAMSUNG chiar daca ai factura adevarata de la un flashnetar ...?
ne ducem cu el in primul service si ne ploconim sa ne spuna daca produsul de pe factura X are garantie la ei ?

Edited by Mihai_3, 06 August 2015 - 17:53.


#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Dubioasa firma, nu recomand.

#11
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostMihai_3, on 06 august 2015 - 17:50, said:

bun dex, dar cum verificam un act de garantie SAMSUNG chiar daca ai factura adevarata de la un flashnetar ...?
ne ducem cu el in primul service si ne ploconim sa ne spuna daca produsul de pe factura X are garantie la ei ?
Asta-i alta poveste. Ultima oara aveau holograme pe ele si erau in romana. Nu cred ca s-a schimbat ceva; desigur, pot fi si "contrafacute", dar nu rezista mult o astfel de teapa.
Pe de alta parte, nu crezi ca Samsung ar fi anuntat daca exista un outlet legitim? Este si in interesul lor sa-si vanda produsele, inclusiv cele "trecute".

P.S. In cel mai rau caz de dubii - mail sau telefon la Samsung. Cel mai simplu.

Edited by dexterash, 06 August 2015 - 18:02.


#12
nustiunika

nustiunika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.06.2015
Multumit pana in prezent de calitatea serviciilor. Posted Image

#13
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009

View Postdexterash, on 06 august 2015 - 16:42, said:

Cine te-a pacalit? Crezi ca ai garantie la orice produs Samsung importat prin canale neoficiale de toti... flasnetarii? De cand?
abia  acum  am  vazut  postarea  ta.  daca  factura  e  emisa  de  o  firma  romaneasca,  samsung  romania  acorda  garantia  in  service-urile  cu  care  colaboreaza  ei  direct,nu  vanzatorul.  e  si  un  live  chat  de  luni  pana vineri  cu  cei  de  la  samsung  romania,unde poti  intreba  ce  doresti. singura  problema  cu  firmele  necunoscute ar putea fi in  caz  de  retur  in  termenul  legal.

#14
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 14.02.2006
Pe 22 noiembrie a.c. am comandat la aceasta "firma" un televizor Samsung.  Dupa ce am insistat cu mailul si cu telefoanele, intr-un final am fost contactat -totusi- de un reprezentant al firmei, care -pe un ton foarte politicos dealtfel- mi-a confirmat ca va onora comanda mea. Am fost asigurat ca voi primi televizorul prin curier rapid, in cateva zile. Au trecut deja trei saptamani ... n-am mai reusit sa contactez pe nimeni la vreunul din cele 2 numere de telefon postate pe siteul lor si nici nu am mai primit nicio notificare.
Asa ca mi-am luat gandul ca voi mai primi vreodata televizorul comandat.
Aviz amatorilor ! Evitati aceasta firma !!!

#15
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
Vreau si eu sa cumpar un TV de la aceasta firma.Vad ca il au pe stoc.De unde este provenienta produselor?Sunt cu sigiliul de fabrica?Sau resigilate?Vrea-u ca tv-ul sa fiu eu primul care "dezvergineaza" cutia :))

#16
interorient

interorient

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.03.2007
Aceste produse  , sunt  importate din Europa , unele sunt refurbished , altele sunt returnate de catre utilizatori din diferite moive (probleme hardware , software sau de alta natura .Unele probleme s-au rezolvat in Serviceurile  Samsung si repuse in vinzare cu garantie etc.
In general sunt produse cu mici probleme , este posibil sa existe si produse bune ,dar nu noi  adica ambalajul a fot desfacut si resigilat
A dpua varianta ar fi , produsele  sunt de seria limitata ,expuse in show-room sau care nu se mai fabrica, din aceasta cauza si pretul este redus corespunzator ,fata de pretul din magazinele de profil.
Siteul lor nici nu mai exista ,(http://samsung-outlet.ro/ ) , ei vind acum pe OLX , Okazii , ..etc.
Va fi greu de recuperat banii ,in cazul in care apar divergente comerciale .Nu inteleg de ce nu dau toate informatiile despre produs (ei  copie informatiile de pe siteul producatorului ) si vind produsele ca si un produs nou dar in realitate nu este asa .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate