Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Recomandare Ads

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014
Salut, de curand mi-am deschis si eu un site de muzica, printre cele un milion care mai exista. Traficul la inceput, recunosc, era jalnic. Maxim 50/zi, insa cand m-am "extins" si m-a pus naiba sa creez niste aplicatii amuzante, pentru facebook (stiti si voi genul asta) vizitele au crescut considerabil. Dar in mod miraculos, in prima zi deja aveam 600, iar azi am peste 3500. Maine probabil o sa am 6-7000.

Nu ma asteptam ca o sa "explodeze" in asa hal, iar initial eu n-am gandit ca o sa fie nevoie sa adaug si reclame. De aceea doresc sa ma ajutati putin, sa-mi dati un sfat.
Acum 2 ore adaugai de la popads(unde se deschide un popup) si deja am vreo  3$. Poate stiti voi vreun site care plateste mai bine, cu care ati lucrat,sau inca lucrati. E pacat ca la asemenea trafic sa nu-mi scot si eu tigarile,macar.

Aveti atasat si un print cu schimbarile de trafic, multumesc !

Attached Files

  • Attached File  soft.png   36.77K   30 downloads

Edited by bystefu, 04 August 2015 - 21:10.


#2
bystefu

bystefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2014

View PostzZaNdrei77, on 04 august 2015 - 21:18, said:

Eu unul iti recomand sa lucrezi cu astia.

RevenueHits sunt cei mai buni din cate stiu eu, dpdv. al banilor dati pentru fiecare vizita.

La un site cu mai putine vizite ca ale tale am facut in jur de 10$ pe zi.

Avantajele lor sunt ca nu au nevoie de aprobare si accepta site-uri in toate limbile. Am testat mai multi sa vad cat fac cu pop-ads si acestia au dat cel mai mult per 1k views.

LE: Mda, se pare ca link-ul este interzis in mod direct. L-am scurtat folosind bit . ly. Nu inteleg de ce este interzis.
Ms mult, au si aia niste facilitati, cum ar fi ca poti scoate oricand peste 5$, iar plata se face instant. Si ma intereseaza reclamele de tip Popup,deoarece site-ul nu are ceva care sa te tina acolo, cum ar fi sa citesti un articol si sa dai click ca ti se pare ceva interesant.Am sa ma interesez pe site-ul tau, ms inca odata.

#3
Freevy

Freevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.03.2013
Bună! Site-ul este în limba română ? Dacă da, deja nu o să fie prea uşor să-l monetizezi.

Citeşte acest articol: 33 de căi pentru a-ţi monetiza saitul >

Succes.

#4
Choozy

Choozy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 05.08.2015
La site-ul pe care il are el singura metoda de a il monetiza sunt bannerele / pop-ads. Nu merge sa faca afiliere pentru ca nu e blogger si nu are un site unde utilizatorul sa revina sa vada ce mai este nou. Eu unul iti recomand sa lucrezi cu astia, am lucrat cu ei si sunt foarte multumit.

Iti indic sa-ti faci un cont la fiecare advertiser mai cunoscut si sa ii incerci cate o saptamana, dupa care sa compari cati bani faci cu fiecare. Eu asa am facut pana am dat de astia si acum sunt multumit. Nu ai nimic de pierdut, poti incerca macar 1 saptamana.

#5
Freevy

Freevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.03.2013

View PostChoozy, on 05 august 2015 - 13:09, said:

La site-ul pe care il are el singura metoda de a il monetiza sunt bannerele / pop-ads. Nu merge sa faca afiliere pentru ca nu e blogger si nu are un site unde utilizatorul sa revina sa vada ce mai este nou. Eu unul iti recomand sa lucrezi cu astia, am lucrat cu ei si sunt foarte multumit.

Iti indic sa-ti faci un cont la fiecare advertiser mai cunoscut si sa ii incerci cate o saptamana, dupa care sa compari cati bani faci cu fiecare. Eu asa am facut pana am dat de astia si acum sunt multumit. Nu ai nimic de pierdut, poti incerca macar 1 saptamana.
Nu mai impinge link-ul tau de referal, nu fi aşa insistent.

Aveţi aici un link cu un review pentru RevenueHits.

#6
Choozy

Choozy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 05.08.2015
Si eu te rog sa nu impingi review-uri negative. Eu iti pot dovedi ca la un trafic asemanator cu al lui am facut bani seriosi, nu cum scrie in acel review.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate