Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Microsoft Edge - topic general

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#163
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Care 8K mai fratilor?
Facaturile alea ordinare care au umplut Youtube-ul,nu sunt altceva decat niste amarate de HD-uri up-scalate pe care am reusit sa le redau si cu un core2duo din 2008... a dreacu' tehnologeala cu 8 ani in urma!!!

Edited by Tehnicianul1970, 05 November 2017 - 22:27.


#164
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Reda astea cu core2 duo:
Eu in 8K n-am reusit cu i5 4460 16Gb RAM si GTX 950OC, insa pot cu GTX 1060 windforce OC. 3GB
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1La4QzGeaaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ChOhcHD8fBA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by notrust, 06 November 2017 - 00:11.


#165
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
Microsoft's Edge browser is in serious trouble

#166
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
te cred si eu, pe olx inca nu functioneaza cum trebuie.

#167
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Deci, nu am urmarit topicul dar scriu aici sa va spun parerea despre browser:

Il folosesc zilnic de o saptamana si ceva ca browser principal Chrome-ul fiind dezinstalat pe un sistem cu Intel Pentium G3220, GTX 750 si 8 GB RAM + SSD. Pe parte de viteza pare un picut mai rapid fata de Chrome. Acum nu stiu daca este mai optimizat sau e doar procesorul meu la slab pentru Chrome dar cu 6-7 taburi nu are probleme.

Nu am avut nici-un crash pana acum doar 2-3 blocari gen nu puteam sa dau nici refresh la tab dar l-am inchis si deschis la loc problema rezolvata. Pe unele site-uri face fite daca il tin pe jumatate din ecran. In rest cam atat. Extensii nu am instalat pentru ca nu am avut nevoie dar se gases destule. Eu nu vad motive de ce nu ar fi un browser mai bun sau macar la fel de bun ca Google Chrome.

#168
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,528
  • Înscris: 21.12.2006
In Edge am instalat extensia ADP (Ad Block Plus) și am observat că în PrivateMode  se dezactivează. Sunt soluții pentru a folosi extensiile și în Private Mode?

Edited by nei-k, 18 December 2017 - 10:18.


#169
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,528
  • Înscris: 21.12.2006

View Postnei-k, on 18 decembrie 2017 - 10:17, said:

In Edge am instalat extensia ADP (Ad Block Plus) și am observat că în PrivateMode  se dezactivează. Sunt soluții pentru a folosi extensiile și în Private Mode?

comparatie

Attached Files



#170
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
In private mode nu esti logat cu niciun cont și din această cauza nu ai extensiile instalate.
Ar trebui sa te loghezi de fiecare data cand intri cu contul tău

#171
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,528
  • Înscris: 21.12.2006
Nici în modul normal nu sunt conectat la niciun cont. Problema mea este că Edge dezactivează extensiile în Private Mode. În Firefox nu apare această problemă.

#172
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014

View Postrich1974, on 14 decembrie 2017 - 09:28, said:

te cred si eu, pe olx inca nu functioneaza cum trebuie.

Cu olx am avut probleme de la inceput. Este singurul site care nu imi functioneaza corect. Sa nu fie ceva de la site-ul lor.

#173
MosCracila

MosCracila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.12.2017
Selectand prin forum cu midle click dureaza a dracului de mult pana revine cursorul mouselui la forma initiala. Sta blocat pe manutza aia cu degetul in sus. Ce pot face?

#174
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View PostMosCracila, on 11 martie 2018 - 18:30, said:

Selectand prin forum cu midle click dureaza a dracului de mult pana revine cursorul mouselui la forma initiala. Sta blocat pe manutza aia cu degetul in sus. Ce pot face?
Descarca si tu Google Chrome ca browser alternativ si ai scapat de griji.

#175
MosCracila

MosCracila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.12.2017
Nenea, am postat anume pe aria de edge fix pentru edge. Am chrome instalat, stiu cum merge etc.

#176
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Atunci,daca stii si ai probleme strict cu EDGE si... te incapatanezi sa folosesti EDGE, eu zic sa-ti faci o revizie drastica a Windows-ului,precis ca ai trecut din build in build cu pachete intregi erori,programe ce-ti fac (probabil) alte probleme la randul lor.
Ce as face eu,ca sa nu stau sa-mi bat capul aiurea,as reinstala ultima versiune de Windows 10 (build 1709) de pe site-ul Microsoft,as optimiza de la bun inceput EDGE-le,apoi as trece si la browsere alternative (uite,eu folosesc si Mozilla,Chrome,Opera), toate bine puse la punct,dezactivand functiile aiurea cu care vin setate default,punand Google ca pagina de start si programe blocare contra reclamelor, la toate.Nici nu stii ce bine face un Windows corect instalat,corect intretinut.
Numai bine si nu te supara,am dat si eu un sfat cum as proceda!

Edited by Tehnicianul1970, 11 March 2018 - 21:40.


#177
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018
Personal, cat am folosit Edge nu mi s-a parut mai ceva fata de vechiul IE (care si el era ultimul dintre navigatoare); un exemplu a ce mi se pare complet aiurea: in orice navigator iti poti defini ce motoare de cautare vrei sa folosesti, in Edge nu, ti le descopera singur. Doar ca ce sa vezi, cu ocazia asta am descoperit diferenta dintre google.com si google.ro (chiar daca vroiam sa folosesc google.com ca motor de cautare, bagand google.com in edge se facea redirect la .ro inclusiv in motoarele de cautare descoperite, in momentul in care-l faceam implicit (bineinteles nu poti sa scapi de bing din edge); asa ca am aflat despre google.com/ncr (no country redirect) care te mentine la google.com.

Dar sa reinstalezi un sistem de operare doar pentru a folosi un navigator, atunci cand ai alternative mi se pare a incerca sa rezolvi un tantar cu o bazooka!

#178
MosCracila

MosCracila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.12.2017
Am windows phone, sincronizare automata cu contul pe pc, edge, cortana...

nu conteaza, le bag un feedback.

si windows nu mi-e strain, am si home si profesional pe acelasi pc.  :D

Edited by MosCracila, 11 March 2018 - 21:57.


#179
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu am observat o faza cu edge. pe forumul asta, cateodata, editorul de raspuns rapid sau avansat nu merg. sau tasta space deruleaza paguna il loc sa faca spatiu intre cuvinte.

#180
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Cum pot vedea parolele salvate in Edge? In Chrome e simplu, bag parola de la contul de google si mi le arata. Dar la Edge mi-am prins urechile.
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate