Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Test intoleranta alimentara

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.12.2012
Buna ziua. Am vazut un material despre acest test la televizor.
Stiti unde as putea sa-l fac(in Bucuresti)? Adica nu vreau niciun kit prin care trebuie sa-mi fac eu singur testul cum am vazut la imu pro. Vreau doar sa ma duc la o clinica si sa se ocupe ei de tot.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
La farmaciile Sensiblu sau la clinici private care se ocupă Ă®n tratarea problemelor de nutriție.

Edited by MembruAnonim, 03 August 2015 - 10:23.


#3
raisaraisa

raisaraisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.12.2013
Buna , am vazut ca se poate face : http://www.medsana.r...est/contact.php aici, sper ca ti-am fost de ajutor.

#4
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.12.2012

 raisaraisa, on 03 august 2015 - 13:39, said:

Buna , am vazut ca se poate face : http://www.medsana.r...est/contact.php aici, sper ca ti-am fost de ajutor.
Medsana, mi se pare foarte scump. Care e diferenta dintre cele 3 variante de teste?

Aici costa mai putin. Dar nu stiu ce diferente sunt intre cele 2 teste(imupro si york test de la medsana).

#5
dr_paul

dr_paul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 28.08.2006

 VarfDeAtom, on 05 august 2015 - 06:09, said:

Medsana, mi se pare foarte scump. Care e diferenta dintre cele 3 variante de teste?

Aici costa mai putin. Dar nu stiu ce diferente sunt intre cele 2 teste(imupro si york test de la medsana).

Ce fel de 'sensibilitate' detecteaza testele astea ? Sunt cam scumpe intr-adevar.

#6
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salut, am tot cautat dar nu gasesc informatii despre clinici partenere sau laboratoare care fac astfel de teste in Timisoara.
Aveti ceva informatii?
Mersi

#7
Mariabulz

Mariabulz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.10.2017
Buna VarcDeAtom, poti sa-mi spui cum se manifesta intoleranta la mancare?? Iti apare ceva pe piele sa ce alta reactie ai??
Este o diferenta intre alergie si intoleranta. Si eu am asa ceva dar alta este cauza pentru care nu pot manca diferite alimente.
Vorbim. O zi buna.

#8
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 Mariabulz, on 18 octombrie 2017 - 05:45, said:

Buna VarcDeAtom, poti sa-mi spui cum se manifesta intoleranta la mancare?? Iti apare ceva pe piele sa ce alta reactie ai??
Este o diferenta intre alergie si intoleranta. Si eu am asa ceva dar alta este cauza pentru care nu pot manca diferite alimente.
Vorbim. O zi buna.

De obicei alergia se manifesta rapid, chiar si in cateva minute de la ingerarea alimentului problematic, iar reactiile pot fi grave, pana la punerea in pericol a vietii.
Intolerantele in schimb se manfiesta intarziat, poate sa fie si la 3-7 zile dupa ce ai mancat, si apar manifestari precum: tulburari intestinale (flatgulenta, constipatie, diaree), eruptii pe piele, dureri musculare, etc. In timp, aceste sensibilitati/intolerante pot duce si la boli precum sindromul colonului iritabil, boli de piele-eczeme, psoriazis, etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate