Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Rmn prin cas

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Miha83

Miha83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.07.2015
Bună am și eu o întrebare.
Trebuie să fac un rmn cervical și cranio cerebral cu substanta de contrast dar mai întâi trebuie să plătesc asigurarea de sănătate.
Eu as vrea să știu cât ma-r costa rmn prin asigurare și cât ar trebui să astept,la privat nu imi permit

#2
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

View PostMiha83, on 01 august 2015 - 13:42, said:

Bună am și eu o întrebare.
Trebuie să fac un rmn cervical și cranio cerebral cu substanta de contrast dar mai întâi trebuie să plătesc asigurarea de sănătate.
Eu as vrea să știu cât ma-r costa rmn prin asigurare și cât ar trebui să astept,la privat nu imi permit
De ce nu intrebi la casa de sanatate judeteana de care apartii? Posted Image

#3
zts13

zts13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.05.2010
Daca platesti lunar din buzunar asigurarea de sanatate,te duci frumos si dai cei 54 ron sau cat sunt,apoi ai nevoie de o trimitere de la un neurolog care colaboreaza cu casmb-ul si rmn-ul il poti face gratuit inclusiv la clinici private,cu conditia ca acestea sa colaboreze cu casmb.De asemenea ca sa ajungi la neurolog trebuie sa ai un bilet de trimitere de la medicul de familie,altfel platesti consultatia.Eu tocmai ce am facut un rmn cranio cerebral gratuit la Medas din incinta spitalului sfanta Maria din Bucuresti cu trimitere de la un neurolog din Medas Unirii care colaboreaza cu casmb.Ce-i drept a durat aproape o luna ca sa ma programeze pentru consultatie si apoi o saptamana pentru rmn.Daca mai ai vreo nelamurire imi poti da mesaj privat si iti raspund cat pot de prompt :P

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
E cam cum spune Zts13.Dar...
1. de cand nu ai mai platit CAS-ul ? Ca te pun sa platesti din urma vreo 3 luni parca ( daca nu si mai mult , pe mine atat m-au pus sa platesc).Si dupa ce il platesti mai beneficiezi de urmatoarele 3 luni dupa care iar trebuie sa platesti...
2. dupa ce platesti trebuie sa te duci la mediul de familie care iti va da trimitere la medicul de specialitate.
3. medicul de specialitate iti va da trimiterea pentru RMN
4. Zts13 a scapat "ieftin" cu o saptamana de asteptare. Eu ma programez cu minim o luna inainte. De exemplu urmatorul trebuie sa il fac in octombrie si m-am programat de acum la Sanador ca sa fiu sigur. Fac Ct-uri si Rmn-uri la intervale regulate...
Mai pe scurt spus, depinde cand iti trebuie RMN-ul ca daca iei toti pasii in ordine asteapta-te la minim o luna pana il faci.

Edited by Seteh, 01 August 2015 - 16:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate