Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Windows 10 problema instalare placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
husky1971

husky1971

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.06.2017

View Postro_explorer, on 13 iunie 2017 - 21:39, said:

Ai dat prea putine detalii despre sistem si probleme. Nu cred ca poate diagnostica cineva precis problema.
Oricum, daca de abia ai reinstalat windows-ul si nu te deranjeaza sa o mai faci o data , incearca pe curat, in ordine: Windows -> drivere placa de baza -> drivere video (cu reboot dupa fiecare driver instalat care cere reboot).
Driverele video sa fie cele din linkul pe care l-am dat mai sus : drivere oficiale, ultima versiune, pentru WIN 10 64 bit.

Daca nici de data asta nu merge inseamna ca ai un kit de windows cu probleme.
Am reusit cu acel update.multumesc din suflet !

#20
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Cu ce update ca și eu am aceiași problema....

#21
Catallyna

Catallyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.09.2019
Buna ziua, m-am lovit si eu de o problema cu placa video. Placa de baza Gigabyte x470 Aorus Ultragaming, procesor amd Ryzen 5 3400g cu grafica integrata, placa video Saphire nitro+ 8gb, Windows 10 de 64, am conectat monitorul prin placa de baza dar nu are semnal. L-am reconectat prin placa video, am instalat ultima actualizare dar e aceeasi treaba: la conectarea prin placa de baza nu se aprinde. CD de instalare nu l-am putut utiliza pentru ca nu am dvd-rw si m-am blocat aici.
Ma puteti ajuta cu un sfat? Ce fac gresit? Este o problema daca ramane conectat prin placa video?

#22
ionutciob13

ionutciob13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2020
Salut,

am un Laptop HP, cat de curand i-am facut un update la Windows 10...aveam 8.1, dupa update nu imi mai merge placa Video (nvidia Geforce 830m 2Gb), am incercat toate driverele...alea vechi, cele noi si tot asa, apoi am decis sa trec inapoi la Windows 8.1, am facut-o si degeaba, aceeasi Problema. ok...am luat driverele de pe site-ul celor de la HP si degeaba. Chipseturi si tot asa….are cineva ideea care ar fi problema?...Eroarea este 43...acum stau pe placa Video incorporata … tin sa mai precizez ca in BIOS nu am setarea pentru comutarea placii Video. Sper sa ma poata ajuta cineva.

Ms. o zi faina sa aveti

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate