Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Vrem sã scoatem dihorul din oraș!

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View Postargentum, on 29 iulie 2015 - 18:19, said:

e o greseala asta cu plecatul. se pierd 100 de locuri de munca si spuneti, si ce, 100 nu conteaza. poate ca nu conteaza 100, dar 1000 ar conta?
daca aveti succes trimiteti un mesaj gresit investitorilor: ala e orasul in care daca o mana de oameni se aduna ne alunga dupa ce am cheltuit x bani. ia hai mai bine sa investim la bragadiru.
voi nu trebuie sa cereti alungarea. voi trebuie sa cereti indeplinirea unor standarde atat de ridicate, incat poate investitorul va pleca singur. iar daca le indeplineste, asta e, sa stea acolo.
va e frica ca se scot filtrele dupa controale? pai trebuie sa munciti nene: sa va organizati, sa faceti gura mare, scandal cat cuprinde topata sziua incat investitorul dfie pleaca de gura voastra, fie face treaba ca la carte ca s'a saturat de vuiet.
da voi sunteti lenesi, voi vreti sa faceti un scandal odata si ala sa plece. pune un lenes sa faca o treaba si alege solutia cea mai simpla. nu neaparat cea mai buna.
ce naiba ma, sa va invat eu?
Mă cac pe 100 de locuri de muncă care aduc mii de cazuri de boli. Poa' să fie și 1000, degeaba ai bani dacă ești bolnav. Eu am avut TBC și acum dacă trag o răceală mă omoară câteva zile pentru că plămânul e uzat. Și ce, aduce bani la buget? Îi f_te Robu imediat pe palmieri și lasere. Decât palmieri și lasere, mai bine aer curat. Mă uit cu stupoare cum oamenii sunt tot mai incoștienți.
Vom trimite un mesaj cinstit investitorilor: Orașul nostru nu este tomberon.
Chestia cu standardele e bullshit. A funcționat beșina 8 ani de zile fără autorizație de mediu în timp ce eu nu pot deschide un butic fără autorizație. Apoi au primit autorizația și cu ce folos?
Nu e treaba noastră să muncim, e treaba lor să se care din oraș. De aia plătesc în pana mea taxe, ca sa mi se asigure un nivel de trai european, nu unul de Bangladesh.

View Postargentum, on 29 iulie 2015 - 21:23, said:

cred ca si celor 100 de angajati le convine.
N-au decât să trăiască în mizerie. Mai bine trăiesc 100 de oameni în mizerie, că oricum la pensie sunt cu plămânii praf decât un oraș întreg.

Edited by benis, 29 July 2015 - 22:10.


#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postbenis, on 29 iulie 2015 - 22:07, said:

Mă cac pe 100 de locuri de muncă care aduc mii de cazuri de boli. Poa' să fie și 1000, degeaba ai bani dacă ești bolnav. Eu am avut TBC și acum dacă trag o răceală mă omoară câteva zile pentru că plămânul e uzat. Și ce, aduce bani la buget? Îi f_te Robu imediat pe palmieri și lasere. Decât palmieri și lasere, mai bine aer curat. Mă uit cu stupoare cum oamenii sunt tot mai incoștienți.
Vom trimite un mesaj cinstit investitorilor: Orașul nostru nu este tomberon.
Chestia cu standardele e bullshit. A funcționat beșina 8 ani de zile fără autorizație de mediu în timp ce eu nu pot deschide un butic fără autorizație. Apoi au primit autorizația și cu ce folos?
Nu e treaba noastră să muncim, e treaba lor să se care din oraș. De aia plătesc în pana mea taxe, ca sa mi se asigure un nivel de trai european, nu unul de Bangladesh.


N-au decât să trăiască în mizerie. Mai bine trăiesc 100 de oameni în mizerie, că oricum la pensie sunt cu plămânii praf decât un oraș întreg.

Dezinformezi tu sau Continental ? Acolo sunt in jur de 7000 de angajati. Ai idee ce inseamna asta. Cati oameni traiesc datorita faptului ca exista asemenea companie acolo. Plus cei care nu sunt angajati acolo, dar au loc de munca datorita acestei societati (soferi, agricultori, vanzatori, etc.).

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Mai Benis, te-ai gasit sa dezgropi morti? De cati ani e aceasta problema? Cati bani a "donat" Continentalul orasului? Cati bani a investit in amenajarea orasului?Cate locuri de munca a infiintat? Vrei sa devii un Don Quijote de la Timisoara?Posted Image

#22
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postbenis, on 29 iulie 2015 - 22:07, said:

Mă cac pe 100 de locuri de muncă

pai altceva nu vad ca stii sa faci.

ai vreun raport de mediu ceva sau iti place sa bati din gura si clape
puneti bani si DEMOSNTRATI ca ce scoate fabrica e toxic, altfel, gura!

#23
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postpasilla, on 29 iulie 2015 - 22:29, said:

Dezinformezi tu sau Continental ? Acolo sunt in jur de 7000 de angajati. Ai idee ce inseamna asta. Cati oameni traiesc datorita faptului ca exista asemenea companie acolo. Plus cei care nu sunt angajati acolo, dar au loc de munca datorita acestei societati (soferi, agricultori, vanzatori, etc.).

Da, asta cu "Mã cac pe 100 de locuri de muncã" a fost epocala, in conditiile in care a fost spusa de omul care a deschis threadul!!!

Din cei 15.000 de angajaþi, aproape 8.000 lucreazã în fabricile ºi în centrul de inginerie din Timiºoara, aproape 3.000 în fabrica ºi centrul de inginerie din Sibiu, peste 2.000 în Carei ºi alþi peste 2.000 în locaþiile Iaºi, Nãdab ºi Braºov.
Grupul Continental va crea peste 1.000 de noi locuri de muncã în acest an ºi între 2.500 ºi 3.000 în urmãtorii doi-trei ani, crescând numãrul total al salariaþilor pe care compania germanã îi are în România la aproape 18.000 de angajaþi.

View Postbenis, on 29 iulie 2015 - 17:28, said:

Mesaj pentru continental: Afarã, afarã, cu dihorul din țarã!

Mdea, dupa aia ne miram de ce sintem rupti in c*r.

Sintem cu coada pe sus da' se uita ca si dupa anul 2000 se fuma in birouri (sa vezi ce misto e sa iesi la pensie -daca apuci- dupa 40+ ani lucrati cu n in birou care fumeaza 2+ pachete pe zi, Tarom-ul cica avea locuri de nefumatori ... de parca le poti avea separat in avion, pina si medicii faceau scandal ca nu-i corect ca ei vor sa fumeze in spital).

Chiar si sa zicem ca nu-i scoti din tara ci ii trimiti undeva afara din oras, isi inchipuie cineva ce cheltuieli, ambuteiaje, alta poluare inseamna 8000 oameni care se plimba de doua ori pe zi la o distanta oarecare de oras? Plus cine stie cite ore sau zeci de ore pierdute saptaminal cu transportul de fiecare; angajatii aia si familiile lor ce ar spune?

#24
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Sa foloseasca filtrele tot timpul atunci! Stati cu ochii pe ei: cand simtiti mirosul de cauciuc, semn ca au scos filtrul, pac! - telefon la organele de mediu sa le faca inspectie surpriza. Dupa cateva vizite neanuntate si amenzi o sa se invete minte si or sa foloseasca tot timpul filtre.

#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostEduardo-S, on 30 iulie 2015 - 06:57, said:

Sa foloseasca filtrele tot timpul atunci! Stati cu ochii pe ei: cand simtiti mirosul de cauciuc, semn ca au scos filtrul, pac! - telefon la organele de mediu sa le faca inspectie surpriza. Dupa cateva vizite neanuntate si amenzi o sa se invete minte si or sa foloseasca tot timpul filtre.

Exista si vreun motiv obiectiv pentru speculatia asta cu filterele? Crezi cumva ca filterele se scot asa cum scoti filtrul de aer la o masina inchiriata sa "vezi ce poate"? Sau toata speculatia e in baza faptului ca miroase a cauciuc linga fabrica de cauciucuri? Nu de alta dar cind mi-am luat cauciucuri (numai 4!), culmea exact alea de care ziceam in threadul de pe pagina precedenta cineva a remarcat ca miroseau in balcon ... si nu e balcon inchis! Te deranjeaza cumva si cauciucurile de la masinile de pe strada? Sau vorbim de fapt de niste frustrari ca in threadul http://forum.softped...antar-kaufland/ unde cineva se plinge ca e furat la cintar in Kaufland pentru ca surpriza daca iei ceva de pe cintar arata mai putin!!!

Edited by f300, 30 July 2015 - 07:16.


#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

View PostJurasikMan, on 29 iulie 2015 - 17:48, said:

Sunteti voi rai si individiosi si sensibilosi , mo ! Uite , chiar in foto apare un copac infrunzit langa gardul fabricii  , dovada clara ca nu exista poluare ! Voi nu stiati ca Angelica Merkel are actiuni la Continental ? Cand s-o duce ea de la conducerea Germaniel o sa vedeti voi plecat Continentalul din Timisoara !



Pomul ala verde este facut din "cauciuc" marca Continental.

Eu va doresc din inima sa aveti mai multa bafta decat noi in Targu Mures cu mizeria numita Azomures,pe care nici pana azi nu am reusit sa o oprim.

View PostEduardo-S, on 29 iulie 2015 - 17:32, said:

Pai de ce scot filtrele pe furis?

View Postbenis, on 29 iulie 2015 - 18:18, said:

Pentru că sunt scumpe și trebuie înlocuite des.

Asta-i doar un motiv.
Al doilea ar fi productivitatea,care este mai scazuta cand filtrele sunt montate,datorita cantitatii mai mici de fum care se degaja in unitate de timp.

#27
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Apropo, ati venit cu masina la intalnire? cu bicicleta, cu autobuzul?
Ia faceti voi o greva si folositi numai "labele" goale sau opincile din piele
restul se fac din cauciuc

Ipocrizia asta cumulata cu prostia...

#28
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Sa faca cauciuce, dar sa le faca intr-un oras mai mic, sa nu ii polueze pe toti.

#29
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostEduardo-S, on 30 iulie 2015 - 15:19, said:

Sa faca cauciuce, dar sa le faca intr-un oras mai mic, sa nu ii polueze pe toti.

Crezi ca nu gasesti 15 aiuriti sa-ti faca o manifestatie si intr-un oras mic?
Cum crezi ca arata 8000 navetisti?

#30
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostEduardo-S, on 30 iulie 2015 - 15:19, said:

Sa faca cauciuce, dar sa le faca intr-un oras mai mic, sa nu ii polueze pe toti.

Intai fa o greva si renunta la cauciuc, apoi mergi si verifica-ti IQ-ul

Ce mirosi tu acolo nu e poluare, :lol:
Este ca ai informatia de la o baba proasta din piata?

#31
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Posttsunnami, on 30 iulie 2015 - 15:29, said:

Este ca ai informatia de la o baba proasta din piata?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wnbKKudglBM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
TU esti platit cumva de compania asta, sau ce interese ai, sa ii pupi atata in cur? N-ai vazut ca mii de oameni se plang ca fabrica le-a facut viata un calvar?

#33
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Atentie la limbaj ca nu vorbesti cu parintii sa ti se treaca cu vederea! Miile alea de oameni sint de fapt vreo 20-25 se pare.

#34
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
din cauza unor idioti ca voi, am fost obligat sa plec din tara sa pot iesi din mocirla
v-am vazut. erati si la uzinele autobuzul cand a venit mercedes.
apoi mercedes a fugit in turcia, iar voi va dati cu autobuzul cumparat din banii de pe zarzavaturi, din turcia

v-am spus ce trebuie sa faceti,
punei banu jos, astora de va pasa, platiti o agentie de mediu sa vina cu un raport.
raportul ala il trimiteti la comisia europeana si la primarie

altfel aratati lumii:
Uite lume, o gramada de tantalai au prea mult timp

sau mergeti in cimitire, poate va angajeaza lumea ca jelitori

cat despre mine, am lucrat in cauciuc si stiu ce inseamna
voi unde erati cand copsa mica producea negru de fum?
sau aia n-o stii?
sunteti din aia care zic ca ceausescu era bun ca a platit datoria..
copsa mica, copsa mica, ati auzit de ea?
ar trebui sa fie in manualul de georgrafie, istorie si anatomie, pe prima pagina, de acolo de unde ranjea ceausescu

#35
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Bai,

View Postf300, on 30 iulie 2015 - 15:41, said:

Atentie la limbaj ca nu vorbesti cu parintii sa ti se treaca cu vederea! Miile alea de oameni sint de fapt vreo 20-25 se pare.
Nu vorbeam cu tine, ci cu tsunnami.

View Posttsunnami, on 30 iulie 2015 - 15:41, said:

din cauza unor idioti ca voi, am fost obligat sa plec din tara sa pot iesi din mocirla
v-am vazut. erati si la uzinele autobuzul cand a venit mercedes.
apoi mercedes a fugit in turcia, iar voi va dati cu autobuzul cumparat din banii de pe zarzavaturi, din turcia

Bai, esti nebun? Cand am fost eu la uzinele Autobuzul?

In orice caz ne-am saturat, sa vina strainii si sa ne polueze si sa ne exploateze tara. Afara cu ei din Romania!

#36
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostEduardo-S, on 30 iulie 2015 - 15:46, said:

In orice caz ne-am saturat, sa vina strainii si sa ne polueze si sa ne exploateze tara. Afara cu ei din Romania!

Nu vrei tu sa te duci la prietenii tai comunisti sa rezolvam problema optim pentru toata lumea? Sau nici macar aia nu te primesc?

View PostEduardo-S, on 11 iulie 2015 - 08:28, said:

Nu se moare de foame in Coreea de Nord. Mancarea de acolo este net superioara pentru ca nu se folosesc chimicale, pesticide si alte prostii ca in tarile super-dezvoltate.

[ http://s1.ibtimes.com/sites/www.ibtimes.com/files/styles/v2_article_large/public/2015/05/21/north-korea-food.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/01/18/24CDF4E100000578-0-image-a-4_1421586666621.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://nkleadershipwatch.files.wordpress.com/2013/06/2013-06-14-02-02.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/08/15/1408126903805_wps_1_This_undated_picture_rele.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostEduardo-S, on 16 iulie 2015 - 12:09, said:

Imagini unice, impresionante cu spectacole grandioase pe care nicio alta tara nu au reusit sa le reproduca. Va inchipuiti cata munca s-a depus pentru aceste festivitati, de cata energie, creativitate si imaginatie a fost nevoie!?

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/02/27/261468F700000578-2968477-image-a-66_1425035644294.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://static3.businessinsider.com/image/51ee46616bb3f79b34000016/north-koreas-arirang-mass-games-looked-utterly-splendid.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/02/27/2614655600000578-2968477-image-a-23_1425035477463.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/02/27/26145E8F00000578-2968477-image-a-72_1425035689590.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/02/27/261465CE00000578-2968477-image-a-50_1425035561788.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate