Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Miro - Calator

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
EvilBeast21

EvilBeast21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.03.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WYe_6BRPx9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
"Hater module" activated si avem asa:
Bag mana in foc ca mc-ul n-are mai mult de 16-17 ani.

Nu stiu daca sa plang sau sa rad ca rap-ul a trecut paradoxal prin mai multe faze cliseice. Acum vreo 15 ani, la nivel de Romania cel putin cam toata lumea o ardea spre gangsta rap si noii mc-ii, erau in general imitatii de Mafia, Il-Egal si La Familia. In ultimii 5 ani, mc-ii o ard super-vagin si fac un rap din ala libidinos, in care plang ei profund dupa niste labii. Este cazul piesei de fata, o piesa care este plina de truisme si care nu-i deloc pe un subiect anume. E genul de piesa care vrea sa inpace si capra si varza si in care sa se cante despre cat mai multe chestii posibile.

Piesa de duzina, menita sa stranga like-uri de la copile emo. Toti se cred Vescan in ziua de azi.

#3
EvilBeast21

EvilBeast21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.03.2015

View Posttecalto, on 27 iulie 2015 - 21:49, said:

"Hater module" activated si avem asa:
Bag mana in foc ca mc-ul n-are mai mult de 16-17 ani.

Nu stiu daca sa plang sau sa rad ca rap-ul a trecut paradoxal prin mai multe faze cliseice. Acum vreo 15 ani, la nivel de Romania cel putin cam toata lumea o ardea spre gangsta rap si noii mc-ii, erau in general imitatii de Mafia, Il-Egal si La Familia. In ultimii 5 ani, mc-ii o ard super-vagin si fac un rap din ala libidinos, in care plang ei profund dupa niste labii. Este cazul piesei de fata, o piesa care este plina de truisme si care nu-i deloc pe un subiect anume. E genul de piesa care vrea sa inpace si capra si varza si in care sa se cante despre cat mai multe chestii posibile.

Piesa de duzina, menita sa stranga like-uri de la copile emo. Toti se cred Vescan in ziua de azi.

Okay, mersi de critica. Apreciez, serios. Doar prin critica, cineva poate sa evolueze. Pot face si cu alte teme, doar ca asta am simtit sa transmit acum.

#4
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Man, mai ai un topic unde ai postat o alta piesa "Analgezic" anterioara acesteia. Difera beatul incolo tema e aceeasi, sincer sa fiu am ascultat-o pe sarite odata ce am auzit despre ce e vorba, nu prea am mai fost atent. Ideea e sa captivezi cumva publicul si sa o faci rapid, pentru ca putin oameni (a se citi spre nimeni) au rabdare sa ajunga macar la jumatea piesei. Daca nu rupi din start, slabe sanse sa te asculte cineva.

Stiu ca genul asta de piese prind rapid, dar desi sunt la indemana, sunt dificile din punctul meu de vedere. Stii de ce? Pentru ca exista zeci de piese pe tema asta. Fac pariu ca in 15 minute de cautare pe youtube gasesc cel putin 10 piese pe tema dragoste, despartire and shit.

Nu stiu ce sa zic, incearca si altceva nu doar chestii melancolice, incearca flow-uri diverse, ruperi de ritm etc. Joaca-te, experimenteaza si cu subiectele si cu flow-urile si cu beaturile, vezi ce-ti iese si unde te simti bine.

P.S Nu sunt moderator sau ceva, dar nu vrei sa ramai pe un singur topic unde sa postezi tot ce scoti? Ar fi mai usor de urmarit, pe langa asta daca se mai vad discutii pe el, poate mai dau si altii click.

#5
EvilBeast21

EvilBeast21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.03.2015

View Posttecalto, on 27 iulie 2015 - 22:05, said:

Man, mai ai un topic unde ai postat o alta piesa "Analgezic" anterioara acesteia. Difera beatul incolo tema e aceeasi, sincer sa fiu am ascultat-o pe sarite odata ce am auzit despre ce e vorba, nu prea am mai fost atent. Ideea e sa captivezi cumva publicul si sa o faci rapid, pentru ca putin oameni (a se citi spre nimeni) au rabdare sa ajunga macar la jumatea piesei. Daca nu rupi din start, slabe sanse sa te asculte cineva.

Stiu ca genul asta de piese prind rapid, dar desi sunt la indemana, sunt dificile din punctul meu de vedere. Stii de ce? Pentru ca exista zeci de piese pe tema asta. Fac pariu ca in 15 minute de cautare pe youtube gasesc cel putin 10 piese pe tema dragoste, despartire and shit.

Nu stiu ce sa zic, incearca si altceva nu doar chestii melancolice, incearca flow-uri diverse, ruperi de ritm etc. Joaca-te, experimenteaza si cu subiectele si cu flow-urile si cu beaturile, vezi ce-ti iese si unde te simti bine.

P.S Nu sunt moderator sau ceva, dar nu vrei sa ramai pe un singur topic unde sa postezi tot ce scoti? Ar fi mai usor de urmarit, pe langa asta daca se mai vad discutii pe el, poate mai dau si altii click.

Asa o sa fac. Clar ca subiectele vor fi diferite de acum incolo. Mersi de sfaturi, sunt cam pe cont propriu, la mine unde stau, nu prea s-a auzit de rap, mai multe de manele si mi se face scarba cateodata. Deci iti dai seama ca apreciez orice ajutor.

P.S: E o idee buna, poate un moderator sa ajute?

Edited by EvilBeast21, 27 July 2015 - 22:13.


#6
EvilBeast21

EvilBeast21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.03.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QbrgjmcYh_k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Astept pareri.

#7
EvilBeast21

EvilBeast21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.03.2015
Another one. Check it out!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ARD8yyEI9bc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
EvilBeast21

EvilBeast21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.03.2015
OK, am gresit linkul :))
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5fi-9r3aWO0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate