Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Leziune in santul preputial

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
pisuletz

pisuletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.12.2007
Am o problema veche de cateva luni. O mica leziune in santul balano-preputial de circa 1 cm care nu se vindeca. Cred ca leziunea a aparut ca o eroziune produsa de o centura pe care o port pentru o hernie inghinala, centura care are marginile inferioare destul de dure si de care penisul s-a frecat cu siguranta. Am folosit in tot acest timp o pudra de baneocin. De cateva ori parea ca se vindeca, dar dupa unele erectii nocturne destul de frecvente, a caror cauza nu o cunosc, au mentinut leziunea impiedicand-o sa se vindece. Azi am observat ca a inceput sa se exfolieze pielea glandului din vecinatatea leziunii. Contacte sexuale nu am avut in aceasta perioada. Ce solutie as putea incerca pentru a vindeca aceasta leziune?
Multumesc pentru atentie

#2
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
Doctorii ce au zis?

#3
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostBolund, on 27 iulie 2015 - 21:01, said:

Ciomu ce-a zis?
:))

#4
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostBolund, on 27 iulie 2015 - 21:01, said:

Doctorii ce au zis?
Nu vezi ca acum a venit la consult?

#5
pisuletz

pisuletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.12.2007
Nu am fost inca la un urolog, de-asta am postat. Voi sunteti doctorii mei si am si avantajul ca nu puteti folosi bisturiul! :)

#6
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
Ai report. Sa vii aici pe forum si sa vorbim despre penisul tau e prea mult.

#7
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
@Bolund dar te-a jignit cumva daca a venit pe forum sa intrebe despre o problema care il deranjeaza ? Altii cum vin aici sa intrebe daca au boli sexuale sau nu mai stiu eu ce boli si nu le mai dai REPORT ca te deranjeaza ? Sau cumva chestiile alea nu te derenjeaza ?
@initiator mai bine consulta un doctor sau vezi ca sunt forumuri ale unor medici care te pot ajuta daca nu vrei sa mergi face-to-face la doctor

#8
pisuletz

pisuletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.12.2007
@bolund: Ai un ID care explica, cred, totul. Mai putin infatuarea de care dai dovada.

Multumesc celor care au avut bunavointa sa imi raspunda.

Edited by pisuletz, 27 July 2015 - 21:45.


#9
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,538
  • Înscris: 30.07.2007
Parca al tau nu explica....

#10
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Să îți aplice niște cusături chirurgicale, însă nu înainte de a ți se face investigații vaste să se vada ce este
cu "mini-văgăuna" aia ,
In mod neapărat Posted Image trebuie să îți confecționezi o teacă adecvată pentru "paloș/ștangă/hamfău", una care
să acopere/protejeze și zona respectivă, până inclusiv și la zona inghinală, tocmai ca sa te ferească de prostatită/prostată
La urinare curge și pe acolo sau și prin alte orifici (câte oi mai fi având și tu de la centura anti-hernie)?

View Postpisuletz, on 27 iulie 2015 - 21:44, said:

@bolund: Ai un ID care explica, cred, totul. Mai putin infatuarea de care dai dovada.
Multumesc celor care au avut bunavointa sa imi raspunda.

Edited by Teophileos, 27 July 2015 - 22:04.


#11
pisuletz

pisuletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.12.2007
Nu, nu am probleme cu urinarea. Rana este superficiala dar ma ustura rau cand ma spal si e destul de enervant ca nu se vindeca. Stiu, locul este parca facut pentru a intretine o eventuala micoza, in acelasi timp fiind supus mereu si unui stres mecanic in urma erectiilor nocturne de care aminteam. O sa merg la urolog. Multumesc pentru sfaturi.

Edited by pisuletz, 27 July 2015 - 22:02.


#12
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postxcit, on 27 iulie 2015 - 21:04, said:

Posted Image)

tare Posted Image Posted Image

#13
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
sînt destule zone unde o rană este în permanenţă solicitare şi mişcare (pielea de pe orice încheietură, de la deget, cot etc etc) şi totuşi se vindecă. Deci trebuie să se vindece şi pe puţă. Dacă nu, trebuie consult medical.

#14
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Ai facut o balanita mai probabil dela caldura.Spala-te dimineata si seara pe gland cu apa calduta dupa care dimineata te ungi cu NIDOFLOR crema doar pe gland,iar seara iti dai cu DERMOBACTER solutie cutanata,care impreuna nu costa nici 10 lei,si te ajuta categoric.

#15
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postpisuletz, on 27 iulie 2015 - 21:44, said:

@bolund: Ai un ID care explica, cred, totul. Mai putin infatuarea de care dai dovada.

Multumesc celor care au avut bunavointa sa imi raspunda.
Hai ma , cum poti sa ai un asemenea ID , sa vii cu un astfel de topic si sa te mai iei si de alt utilizator.

#16
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Poze ai?

#17
Scaraosky

Scaraosky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.04.2015

View Postwizardofoz, on 28 iulie 2015 - 02:06, said:

Poze ai?

Daca nu esti dintr-o anumita minoritate sexuala. nu trebuie! Posted Image

#18
pisuletz

pisuletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.12.2007
Multumesc celor care au incercat sa ma ajute cu un raspuns pertinent. In acelasi timp,  nu pot sa nu remarc prezenta unor imbecili infatuati care raspund din plictiseala, sau ca sa se afle in treaba. Se pare ca e o fatalitate pentru toate forumurile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate