Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Zona racoroasa - Salonic

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

AndreicuKapp

AndreicuKapp

Member

• Grup: Members
Am sa fiu in Salonic pentru vreo 2 saptamani, incepand cu 3 august. Am vreo 2 zile libere pe weekend si as vrea sa va intreb: stie cineva vreo zona mai racoroasa(probabil de munte), accesibila cu masina, in maxim 200 de km de Salonic?

alexpet

alexpet

Senior Member

• Grup: Senior Members
Olimp?

vio69a

vio69a

Superior Member

Esti la limita cu kilometrajul dar incearca sa ajungi la Volos, este sosea nationala rapida,pana la Lamia, apoi 10 km la Volos
ai acolo peninsula Philio, muntoasa cu peisaj si verde, cu un trenulet simpatic de la Katha Lehonia la Milies... si sate placute, raspandite pe munte dar accesibile foarte usor cu masina, ai produse naturale facute in gospodarii, liniste si aer.
Ai cel mai vechi si gros copac din Grecia la Tzagkarada si ai pe partea estica a peninsulei munte si plaje la un loc o splendoare

Sau de la Lamia o iei apre vest spre Trikala si ajungi apoi la lacul Plastira, foarte frumos.
De aici o ora si esti la Kalambaka -sa vezi manastirile de la Meteora

Edited by vio69a, 26 July 2015 - 01:53.

BlueKing-69

BlueKing-69

Senior Member

+ Edessa! La mai putin de 100 km (faci cca 200 km dus - intors). Este o localitate in care te si poti caza, sa stai lejer doua zile sa te racoresti.
+ Sau Pelion.

- Olimp - nu ai ce face acolo. Urci cu masina pana la Prionia (altitudine 1.100 metri), racoare, frumos dar... este doar un eventual punct de plecare pentru cei care acceseaza Olimpul (Vf Mytikas). Poti sta in acel puinct spectaculos o ora - doua - trei si cam atat.
- Meteore - nu te incadrezi ca distanta si oricum, nu vei gasi deloc racoare acolo zilele astea.

Edited by BlueKing-69, 26 July 2015 - 08:21.

dcr

dcr

Senior Member

Merge si Poligiros, ai numai 65 km de la Salonic.

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Prin Poligiros am trecut in drum spre Sithonia si era o caldura...
  Ia in consideratie si Metsovo  care e la 1200m altitudine (cam ca Predealul) si la o distanta de 214km de Salonic. Eu as vrea sa ajung pe acolo pe la sfarsitul lui august . Localitatea e populata majoritari de aromani care sunt foarte primitori cu romanii.

vio69a

vio69a

Superior Member

View PostBlueKing-69, on 26 iulie 2015 - 08:20, said:

+ Sau Pelion.

Peninsula Philio de care i-am scris

La mai putin o ora de mers de la Meteora (Kalambaki) are lacul Plastira, am inteles ca conteaza pe doua zile

Edited by vio69a, 26 July 2015 - 21:05.

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Dupa ce iti stabilesti cateva locatii, intra si pe www.weather.com sa vezi prognoza meteo pentru cele 2 zile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate