Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Preliminariile C.M. 2018 - Rusia

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#1
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/f7/FIFA_World_Cup_2018_Logo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Reprezentativa de fotbal a României îşi va afla, astăzi, adversarele din preliminariile Cupei Mondiale din 2018, tragerea la sorţi urmând să aibă loc începând cu ora 18:00, la Palatul Konstantin din Sankt Petersburg şi va fi transmisă în direct la TVR 1 şi TVR HD.



[ http://www.travelin-russia.com/images/ekskurs/strelna.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


România se va afla în prima urnă valorică la tragerea la sorţi, fiind reprezentată la eveniment de preşedintele F.R.F. Răzvan Burleanu şi selecţionerul Anghel Iordănescu. Având posibilitatea de a evita reprezentative ca Germania, Belgia, Olanda, Portugalia, Anglia, Croația, Spania sau Țara Galilor, selecționata "tricoloră" poate beneficia de o grupă mai mult decât accesibilă în urma tragerii la sorți.

Tragerea la sorţi va fi efectuată de secretarul general al FIFA, Jerome Valcke, care va fi ajutat de Aleksei Smertin, Ronaldo, Diego Forlan, Fabio Cannavaro, Samuel Eto'o, Oliver Bierhoff, Alexander Kerjakov, Rinat Dasaev, Madjer şi Predrag Rajkovic.

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/07/24/15/2ACE2EE200000578-0-image-a-42_1437748830705.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Urnele la tragerea la sorți vor fi următoarele:
  • Urna 1: Germania, Belgia, Olanda, Portugalia, RONIA, Anglia, Țara Galilor, Spania, Croația
  • Urna 2: Slovacia, Austria, Italia, Elveția, Cehia, Franța, Islanda, Danemarca, Bosnia-Herțegovina
  • Urna 3: Ucraina, Scoția, Polonia, Ungaria, Suedia, Albania, Irlanda de Nord, Serbia, Grecia
  • Urna 4: Turcia, Slovenia, Israel, Irlanda, Norvegia, Bulgaria, Feroe, Muntenegru, Estonia
  • Urna 5: Cipru, Letonia, Armenia, Finlanda, Belarus, Macedonia, Azerbaijan, Lituania, Moldova
  • Urna 6: Kazahstan, Luxemburg, Liechtenstein, Georgia, Malta, San Marino, Andorra.

[ http://storage01transcoder.rcs-rds.ro/storage/2015/07/25/482297_482297_grupa_grea_grupa_usoara.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Preliminariile Cupei Mondiale din 2018 vor începe în septembrie 2016 şi se vor încheia în noiembrie 2017. Partidele vor fi transmise în direct la canalele Digi Sport, iar meciurile naţionalei noastre vor fi la TVR.

Sursa (cu unele adăugări personale): Digi Sport

Oare ne vom califica, după 20 de ani, din nou la un Campionat Mondial? Posted Image

Edited by megafanro, 25 July 2015 - 19:21.


#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasã...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,011
  • Înscris: 20.06.2009
Las' că pupă nea Puiu iconițele și vom avea noroc...Posted Image

P.S. Blatter nu dă pe acolo...?Posted Image

Edited by crislacor, 25 July 2015 - 10:55.


#3
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 30.07.2008

View PostCipry7, on 25 iulie 2015 - 10:50, said:


Urnele la tragerea la sorți vor fi următoarele:
  • Urna 1: Germania, Belgia, Olanda, Portugalia, RONIA, Anglia, Țara Galilor, Spania, Croația
  • Urna 2: Slovacia, Austria, Italia, Elveția, Cehia, Franța, Islanda, Danemarca, Bosnia-Herțegovina
  • Urna 3: Ucraina, Scoția, Polonia, Ungaria, Suedia, Albania, Irlanda de Nord, Serbia, Grecia
  • Urna 4: Turcia, Slovenia, Israel, Irlanda, Norvegia, Bulgaria, Feroe, Muntenegru, Estonia
  • Urna 5: Cipru, Letonia, Armenia, Finlanda, Belarus, Macedonia, Azerbaijan, Lituania, Moldova
  • Urna 6: Kazahstan, Luxemburg, Liechtenstein, Georgia, Malta, San Marino, Andorra.


Romania
Danemarca
Polonia
Israel
Armenia
Georgia

... ca sa fie din toate , plus norocul lui Iordanescu si Piturca (ca a ramas fara echipa si poate revine)

#4
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Blatter ar trebui să participe şi el ca să mai ia un "ciubuc"... :naughty:

[ http://media.giphy.com/media/kqww2ogTWc2LS/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsuperm, on 25 iulie 2015 - 11:00, said:

Romania
Danemarca
Polonia
Israel
Armenia
Georgia

... ca sa fie din toate , plus norocul lui Iordanescu si Piturca (ca a ramas fara echipa si poate revine)

Si crezi ca grupa aia este accesibila?Acolo sunt cel putin trei echipe egale sau peste echipa nationala.

#6
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostCipry7, on 25 iulie 2015 - 10:50, said:

Oare ne vom califica, după 20 de ani, din nou la un Campionat Mondial?

Doamne-ajuta!   Posted Image

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Si locul actual din clasamentul FIFA/UEFA nu trebuie sa ne ameteasca.Conteaza valoarea.Clasamentele sunt sondaje,adica facute sa abureasca.

#8
PiperAlb

PiperAlb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 21.07.2015

View Postsuperm, on 25 iulie 2015 - 11:00, said:

Romania
Danemarca
Polonia
Israel
Armenia
Georgia

... ca sa fie din toate , plus norocul lui Iordanescu si Piturca (ca a ramas fara echipa si poate revine)
Mai bulanoasa mi se pare urmatoarea tragere la sorti:

1)Romania
2)Islanda sau Slovacia
3)Albania sau Ungaria
4)Insulele Feroe sau Estonia
5)Moldova sau Azerbaijan
6)Oricare.

Din punctul meu de vedere acesta e idealul si doar Piturca este capabil de asa Bulan.

Vedem diseara.

#9
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View PostCipry7, on 25 iulie 2015 - 10:50, said:

Oare ne vom califica, după 20 de ani, din nou la un Campionat Mondial? Posted Image


Ce rusine...


In primul rand, n-ar fi rau sa avem si echipa care sa joace macar ceva.

Vrei sa auzi echipa tip de la France 98?
Stelea - Dan Petrescu, Filipescu, Gica Popescu, Ciobotariu, Dorinel Munteanu - Gabi Popescu, Galca, Hagi - V. Moldovan, Adrian Ilie.

Vrei sa stii echipa Romaniei de la ultimul oficial, meciul din Irlanda de Nord?
12. Ciprian Tatarusanu - 2. Paul Papp, 6. Vlad Chiriches , 21. Dragos Grigore, 3. Laszlo Sepsi - 18. Andrei Prepelita, 8. Mihai Pintilii - 11. Gabriel Torje, 10. Alexandru Maxim, 7. Alexandru Chipciu - 13. Claudiu Keseru.

Sigur, au lipsit cativa jucatori de clasa mondiala, precum Gardos,Tanase, Rat sau Marica...

Edited by Damascus77, 25 July 2015 - 11:58.


#10
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
România cap de serie?! Posted Image

#11
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Ce vise irealizabile au unii!
Să iasă România prima la CM din Rusia.
Păi și Putin ce zice?
Eu cred că(atunci)va ieși Rusia învingătoare!

#12
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Feroe a ajuns in aceeasi urna cu Turcia? :)) Ahah.

#13
PiperAlb

PiperAlb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 21.07.2015

View PostVla0d_, on 25 iulie 2015 - 14:31, said:

Feroe a ajuns in aceeasi urna cu Turcia? Posted Image) Ahah.
Daca Romania e in aceeasi urna valorica cu Germania,Olanda,Anglia,Spania de ce nu si Turcia egal Feroe?

Edited by PiperAlb, 25 July 2015 - 14:47.


#14
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Eu unul m-am saturat de faza cu "am avut /nu am avut noroc la tragere". Ce ar fi sa jucam si noi niste fotbal, sa meritam o calificare.

#15
PiperAlb

PiperAlb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 21.07.2015

View Postksabian, on 25 iulie 2015 - 14:58, said:

Eu unul m-am saturat de faza cu "am avut /nu am avut noroc la tragere". Ce ar fi sa jucam si noi niste fotbal, sa meritam o calificare.
Cu putin noroc,calificarea se joaca din faza tragerii la sorti.

Chiar daca v-ati saturat, seara aceasta e extrem de importanta pentru fotbalul romanesc viitor.

#16
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Este importanta chiar foarte importanta... dar mai important ar fi daca am si incerca sa crestem o echipa nationala adevarata. Noi jucam cu plutonul de la arabi. Joci cu alde Pintili care a fost dat afara de la arabi ca nu prindea lotul...nu cred ca poate fi o mai mare rusine pentru un jucatori decat sa fii dta afara de la arabi pe motiv ca nu prinzi echipa. Dar se pare ca la noi asta te promoveaza la nationala. Si mai sunt exemple: Hoban, Keseru... Ai jucatori ca Puscas pe la inter, Andone in Spania(chiar daca a rtrogradat), Bicfalvi gogheter in Ucraina si alti,cu avanatjul ca sunt tineri si te poti baza pe ei ani buni de acum inainte. Dar la nationala aceleasi "mari valori" de nu sunt in stare sa lege doua pase.. Da in conditiile astea norocul pentru noi este cel putin 60% din calificare.

#17
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Eram sigur că nu puteau să lipsească "Tata fotbalului" şi Tata Putin. Posted Image

[ https://i.imgur.com/ok7Eqyk.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe parcursul discursului lui Blatter, nu ştiu de ce, dar mi s-a părut că Putin ar fi bodyguard-ul său. Posted Image

Edited by Cipry7, 25 July 2015 - 17:20.


#18
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
GRUPA E
  • RONIA
  • Danemarca
  • Polonia
  • Muntenegru
  • Armenia
  • Kazakhstan
[ https://pbs.twimg.com/media/CKxm4uMUcAAyEsf.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postsuperm, on 25 iulie 2015 - 11:00, said:

Romania
Danemarca
Polonia
Israel
Armenia
Georgia
3 din 5. Felicitări! :)

Edited by Cipry7, 25 July 2015 - 19:03.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate