Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Firma recuperare date de pe HDD defect

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 05.03.2009
Salut. postez aici ca sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu . A venit un client la mine sa ii recuperez niste date de pe un stick. Intrucat nu am sculele necesare, i-am propus sa trimitem stickul la un service din bucuresti ( de fapt cel mai mare din tara in domeniul asta, am inteles) .
Intra stickul la ei in service si imi trimit mail :
In cazul de fata se poate efectua :

Procedura FIZICA in regim STANDARD - x euro -10zile
Procedura FIZICA in regim de URGENTA - y euro - 2 zile
Zic, ok, omul vrea urgent, vrem 2 zile.
Dupa care vine inca un mail :
Buna ziua,
In cazul de fata am inceput procedura la acest caz si este complex si sunt sanse mari ca datele sa nu poata fi recuperate.
In aceste conditii taxa de urgenta se achita in avans si in caz de rezultat negativ nu se returneaza.
Plata in avans Z EUR + TVA - in caz de rezultat NEGATIV.
Nu mai zic discutiile ce au urmat , insa , si eu si clientul meu avem o parere personala: firma foloseste un siretlic . Incearca recuperarea datelor ,daca le recupereaza e ok, iau taxa cea mare, daca insa NU reusesc recuperarea , trimit un al doilea mail in care iti spun ca iti iau bani daca nu reusesc recuperarea. Altfel nu vad motiv pentru existenta acestui al doilea mail . In mod normal acest lucru trebuia specificat in mailul initial cu variantele si preturile.
Resume : trimiti device-ul la ei , ei iti dau preturile , tu esti de acord cu varianta la urgenta, ei incearca recuperarea dar in caz de esec iti trimit al doilea mail in care iti zic ca vor bani in avans pentru urgenta, sa se aleaga si ei cu ceva totusi....
Nu dau nume , am vrut doar sa stiti si voi daca pe viitor vi se propune sa platiti in avans taxa de recuperare , inseamna de fapt ca nu se pot recupera datele dar trebuie sa manance si ei ceva de la tine....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate