Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ruta Timisoara- Mamaia recomandare

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
ce ruta recomandati pentru acest traseu? cea pe la sibiu sau pe la craiova? plecarea va fi sambata ora 06.  in mod normal cel pe la sibiu pare mai ok dar nu stiu cum e drumul si traficul de la sibiu pana la pitesti.  un coleg a mers duminica noaptea si au fost plin de camioane dimineata.

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Man ce cauti prin CRAIOVA din Timisoara catre Mamaia !??!?!?!
Uita de alternativa prin Craiova pur si simplu uita de ea.

Nu inteleg cum poti gandi asa, sincer cand pe varianta SIBIU ai aproape 500KM de autostrada si pe cealalta ai (daca ai 300KM de autostrada)
Si asta sunt cifre fara sa ma uit pe harta !!!

Edited by Mihai_3, 24 July 2015 - 15:08.


#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Prin Sibiu clar , mai prinzi ceva km de autostrada , ai sa ajungi spre pranz pe valea oltului deci nu ar trebui sa fie camioane mai ales in weekend

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
sambata e aglomerat pe oriunde o iei...

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e clar care varianta e sigur proasta, multa lume care merge regulat prefera prin Craiova. Orasele au centuri, in afara se merge tare in general si se poate depasi de obicei lejer, etc. Pe Sibiu e din ce in ce mai multa autostrada dar daca ai ghinion pe Valea Oltului (si la alte ore dupa Lugoj, dar daca pleci la 6 si n-o lalai n-ai treaba) tot poti merge ca melcul.

#6
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,198
  • Înscris: 13.07.2005

View Postyonut_a, on 24 iulie 2015 - 15:04, said:

Prin Sibiu clar , mai prinzi ceva km de autostrada , ai sa ajungi spre pranz pe valea oltului deci nu ar trebui sa fie camioane mai ales in weekend

De acord cu varianta prin Sibiu pe aici sunt totusi, adunati, peste 400 km de autostrada !
DAR : daca pleaca din Timisoara la 6 dimineata, in Sibiu ajunge pe la 9:00, hai, maxim 10:00 daca o mocaie pe drum si opreste de vre-o 3 ori.
In mod normal, in perioada asta a anului, in week-end este oprit traficul greu pe Valea Oltului - deci nu ar trebui sa fie probleme de trafic.
Pana in Rm. Valcea se face 1:30 h lejer.
Inca o ora pana la Pitesti - apoi A1 spre Bucuresti - sambata fiind se poate trece si prin Bucuresti mai ales ca-i si perioada concediilor si vacantei scolare.
La un mers normal, ar trebui ca pe la ora 16:00 ( cu mai multe opriri, la ora 17:00 sa se ajunga in Mamaia).

Parerea mea !

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postf300, on 24 iulie 2015 - 15:10, said:

Nu e clar care varianta e sigur proasta, multa lume care merge regulat prefera prin Craiova. Orasele au centuri, in afara se merge tare in general si se poate depasi de obicei lejer, etc. Pe Sibiu e din ce in ce mai multa autostrada dar daca ai ghinion pe Valea Oltului (si la alte ore dupa Lugoj, dar daca pleci la 6 si n-o lalai n-ai treaba) tot poti merge ca melcul.

Nu prea cred, am vazut eu acum 2 ani. Limitari multe la 70 si radare care pandesc, ma refer la "in afara"

Initiator, alege varianta cu cat mai multa autostrada.

Edited by MembruAnonim, 24 July 2015 - 15:14.


#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Din sibiu daca pleci cu noaptea in cap ( 5AM ) da, e aglomerat. Daca pleci si mai cu noaptea in cap ( 4AM) e liber. Daca pleci din sibiu dupa 8, e trafic normal.

#9
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Mergi noaptea, treci prin Bucuresti cel tarziu la 5AM si totul o sa fie de vis

#10
fly_jump

fly_jump

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2008
Mergi pe varianta Sibiu - ai mai multi km de autostrada

#11
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
pe valea oltului diferenta intre trafic aglomerat si lejer e de max 30 de min, iar intre valcea si pitesti de 15 min. (nu luam in calcul eventuale ambuteiaje de accidente sau alte evenimente).
cred ca pe sibiu e mai ok.

#12
ac_crazy_dc

ac_crazy_dc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.09.2010
https://www.google.r...e2!8j1437800400

Nota:
1.Google Maps nici macar nu iti sugereaza ruta prin Craiova ca o alternativa
2.Iti sugereaza sa o iei prin Bucuresti, asa cum ziceau unii pe mai sus.
3.Am setat plecarea la ora 05, sambata, pentru o informare cat mai acurata.

Drum bun !

#13
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
a fost stabilita ruta optima pentru rahatul asta de statiune, am si eu o curiozitate totusi: de ce nu mergi in Croatia? distanta e cam aceeasi ma gandesc doar ca ajungi mult mai repede si nu mai dai de toate curvele si toti prostii din mamaia

#14
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
multam tuturor pentru raspunsuri. mai stau sa vad ce zice lumea si deseara ma hotarasc.

View Postmarr, on 24 iulie 2015 - 15:13, said:

In mod normal, in perioada asta a anului, in week-end este oprit traficul greu pe Valea Oltului - deci nu ar trebui sa fie probleme de trafic.

esti sigur?

@alex1912: am fost in destule locuri prin lume si inca imi place romania noastra. n-am treaba cu cei din jur. la croati plajele sunt de cacao.

#15
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Varianta prin Craiova este mai scurta in ceea ce priveste kilometrii dar nu cred ca e mai rapida DAR (marele DAR) este traficul pe Valea Oltului. Eu m-as risca prin Sibiu, stiu ca intre Craiova si Pitesti sunt multe radare. Fiind weekend, Dealul Negru nu cred ca e aglomerat.
Ce recomand in ambele variante: mergi pe partea de nord a centurii Bucurestiului pentru ca e mult mai buna decat partea sudica.

#16
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
îți recomand să alegi varianta timișoara - budva și nu vei mai dori să ajungi la mamaia :D

#17
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
poti incerca si varianta hateg-tg jiu-valcea daca te sperie valea oltului:) Un lucru e cert, vinerea+week end e dezastru pe dn7/e81 pe ruta valcea-pitesti. Eu vad zilnic ditamai carnatul de trafic pe aici, stau pe ruta asta.

#18
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Urgent: Am sa merg si eu la Constanta, din Timisoara, insa am o mare dilema, care trebuie s-o rezolv rapid: nu stiu ce sa aleg intre tren, sau masina fara aer conditionat. Pt noi adultii n-ar fi mare problema, insa va fi la bord si un copil. Avantaj tren: lejer, vagon de dormit, traseu direct. Avantaj masina: bagaje multe. Dezavantaj tren: bagaje putine, bataie de cap. Dezavantaj masina: oboseala, drum lung, fara aer conditionat, masina veche. Nu stiu ce sa fac, si tre sa ma hotarasc rapid.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate