Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Grecia pentru cuplu tanar

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

viaipi

viaipi

Junior Member

• Grup: Members
Salutare, m-am hotarat impreuna cu prietena mea sa plecam vara aceasta in Grecia.
Insa avand in vedere ca nu am mai fost niciodata pana acum, nu stim ce sa alegem.
Ne plac foarte mult plajele din Lefkada si Zakynthos, cel putin din ce am vazut pe internet, dar nu prea gasim cazare aproape de plajele respective, sau nu stim noi ce sa cautam.
Mergem cu masina proprie, iar bugetul pentru cazare nu as vrea sa depaseasca 50 de euro pe noapte insa as vrea ceva cat mai aproape de plaja, sa nu fim legati de masina.
Mentionez ca avem bagajele facute, mai cautam doar cazare :))). Deci plecare va fi saptamana aceasta.
Ne poate ajuta cineva cu cateva sugestii? Multumim.

PS. Nu suntem amatori de cluburi/viata de noapte.

Edited by viaipi, 21 July 2015 - 12:10.

tigerheart

tigerheart

Savage Member

• Grup: Senior Members

viaipi, on 21 iulie 2015 - 12:06, said:

Deci plecare va fi saptamana aceasta.
Cam tarziu va cautati voi cazare, nu crezi? Ai incercat la vreo agentie de turism?

viaipi

viaipi

Junior Member

E plin booking-ul de cazari, numai ca nu stim ce sa cautam.

yesyesyesyo

yesyesyesyo

Active Member

Intri pe Booking pe un hotel din Lefkada, ii dai sa vezi harta si acolo vezi toate hotelurile, inclusiv cele aproape de plaja.

scotty0

scotty0

Member

parere personala: Lefkada si Zakynthos sunt overrated. am fost anul trecut si sunt super aglomerate, plajele alea minunate din poze sunt pline. daca mergi cu masina personala, Thassos este cel mai la indemana. Indiferent unde te duci pe Thassos, bati toata insula si mergi in fiecare zi la alta plaja

cristiandrei

cristiandrei

Senior Member

Inca un vot pentru Thassos.
Daca esti cu masina ta cauti o statiune/hotel mai retras si nu ai parte de aglomeratie pe plaja, probabil de aceea nu am simtit numarul mare de romani de pe Thassos cum se plangeau altii.

PS: chiar incerc sa plec saptamana viitoare tot in Thassos.

catalin_roka

catalin_roka

Junior Member

thassos fan si eu !

am fost de doua ori pana acum, in ani diferiti si sunt super incantat.

DecentKid

DecentKid

New Member

Aici in Kalamaki/Zakynthos
http://www.booking.c...o-brothers.html

Mi este o camera, asa ca grabeste-te.

Am fost acolo si e super OK.

Dodo03

Dodo03

Active Member

Bună recomandarea, plaja, stațiune nici prea liniștită, nici prea aglomerata, poate singurul dezavantaj ar fi aeroportul în apropiere. Eu am stat anul trecut în Vasillikos și parca era prea liniște dar eram foarte aproape de plaja Banana și restul din zona, ceva mai departe de Dafne - aici m-am simțit cel mai bine. Eu am stat aici http://www.arion-renaissance.gr/- fix 50 de euro/noapte, camera superioara, piscina, jacuzzi și mic dejun inclus.  În schimb ești ceva mai departe de celebra Laganas.

atupi

atupi

Senior Member

scotty0, on 21 iulie 2015 - 13:10, said:

parere personala: Lefkada si Zakynthos sunt overrated. am fost anul trecut si sunt super aglomerate, plajele alea minunate din poze sunt pline. daca mergi cu masina personala, Thassos este cel mai la indemana. Indiferent unde te duci pe Thassos, bati toata insula si mergi in fiecare zi la alta plaja

Daca Lefkada si Zakynthos sunt overrated Thassos cum este atunci ?
Scuze dar nu m-am putut abtine Posted Image

Edited by atupi, 21 July 2015 - 19:51.

atupi

atupi

Senior Member

@viaipi- Si bratul Sithonia poate fi o destinatie potrivita insa trebuie sa tineti cont de 2 lucruri:

1.Nordul Greciei este aglomerat in aceasta perioada cu romani, sarbi, bulgari

2. Grecia este destinatia care te obliga sa o explori, este pacat sa te duci si sa zaci pe o singura plaja oriunde si oricare ar fi ea.

50euro/noapte este cam minimum in perioada varfului de sezon, eu v-as sfatui sa mergeti dupa 15 august, scad un pic preturile, scade si aglomeratia.

iulia_

iulia_

Junior Member

nu intru in polemica, am fost si intr-o parte si in alta (e drept in niciuna la final de iulie cand nr de turisti creste amenintator). Te sfatuiesc sa ramai la planul initial: Lefkada/ Zakynthos. Thassos e frumos, dar insulele ionice sunt incomparabile.

Acum revenind la cazare nu prea vei gasi cazare foarte aproape de Egremni/ Porto Katsiki care sunt plajele cele mai spectaculoase in Lefkada. De fapt in Grecia nu prea ai cum sa fii independent de masina (in caz nefericit de bus- unde exista- sau de barcuta). E pacat sa stai ancorat doar de o plajuta cand ai plaje atat de diferite pe care le poti vedea  Cazarea in Lefkada ti-o recomand in Vasiliki (esti ceva mai aproape de coasta de vest). Ai acolo si o plaja, dar - repet- nu va opriti doar la ea.

Noi in Lefkada am stat in George Studio (zona Ponti) si mi-a placut la nebunie. Vederea de pe terasa era absolut fabuloasa. Sa vezi in fiecare dimineata zeci de iahturi la nasul tau, fara zgomotul specific unui port, este minunat. Daca mai ajung vreodata in Lefkada n-as schimba pentru nimic in lume cazarea. Dar pentru cine vrea sa faca km cat mai putini recomand zona de Vest si, in acest caz, Vasiliki e mai potrivit.

viaipi

viaipi

Junior Member

Pana la urma am ajuns in Halkidiki - Psakoudia, o localitate aflata intre Sithonia si Kassandra, unde am gasit cazare direct pe plaja la 48 Eur pe noapte (un pret decent pt perioada asta din ce am vazut pe Booking). Aseara am mers in Vourvourou si Sarti insa nu am stat foarte mult, in principal din cauza oboselii si a intunericului. Maine vom merge in Khaliteea, urmand ca poimaine sa alocam o zi intreaga Sarti-ului. Daca mai are cineva recomandari de plaje din zona aceasta, le asteptam cu interes.

Attached Files

atupi

atupi

Senior Member

Observ ca ai mentionat numai statiuni comerciale, mari si in general populare (Sarti. Khalitea, Psakoudia). Cele mai frumoase plaje mie mi s-au parut pe bratul Sithonia.

dcr

dcr

Senior Member

viaipi, on 23 iulie 2015 - 11:15, said:

Daca mai are cineva recomandari de plaje din zona aceasta, le asteptam cu interes.
Vourvourou, Karidi beach

[ http://www.letohalkidiki.com/sites/default/files/kategorija/sitonija-vurvuru-halkidiki-407.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Portokali (Orange) beach

[ https://media.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/images/7/1165232365.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dcr, 25 July 2015 - 15:58.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate